Simonas Jazavita. Juozas Lukša-Daumantas

NeRedaguota

Epizodas apie kovotoją už Lietuvos laisvę.

Laikmetis, istorinis kontekstas ir asmeninė kelionė, kurioje visą save atidavė kovai dėl Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės.

2021-ieji – Juozo Lukšos metai.

Pokalbis su istoriku Simonu Jazavita.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Ačiū,vyrai,buvo įdomu paklausyti ir lauksiu kitų jūsų informacijos laidų.

Prašalietis

Du „patriotiniai bičiai” vienas vaidinantis pokalbį pergalingos kovos tema „intelektualą” pristatė kitą „patriotinį istorijos intelektualą” rašinėjusį net „mokslinę disertaciją iš istorijos”, kuris savo „mokslinę kalbą” argumentuodamas chi chi cha cha pasakoja apie Lukšos Daumanto „kovų už laisvę didvyriškumą”, pasireiškusį net iš Lukšos Daumanto 2 kartų perėjimo Sovietijos sieną. Pasakoja, kaip Lukša Daumantas būdamas dar visai žalias ir silpnai persekiojamas NKVD, kuri galėjo visus tokius „aršius kovotojus su Sovietiniu režimu” be vargo „susemti” darėsi „neeiliniu kovotoju už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę”… Šio Lukšos-Daumanto „didvyriškumo patriotinio” šou veikėjai savo „moksliniu intelektu” pasakė labai daug Lukšos Daumanto „padarytų žygdarbių”, kurių dėka „rašęs disertaciją istorikas” gali „patriotine, kovų už laisvę” tema lenkti ką tik nori ir kur nori, su siunčiamais partizanams bučiniais, dalinimusi duonos… Skaityti daugiau »

Prašalietis

P.S. Nusišnekėjusiam „gerai žinančiam pokario kovų istoriją” pasakotojui belieka pasakyti, kad ne iš „nukvakusios bobutės pasakojimų”, o iš viešoje erdvėje seniai skelbiamos informacijos paremtos NKVD-istų buvusiomis ataskaitomis apie „atliktą darbą” yra skaityti mokančiam žmogeliui žinoma Lukšos Daumanto „paskutinis prie Kauno įvykęs galingas mūšis su kalnais nukautų” NKVD-istų tebuvo, kad prie Kauno laukė NKVD istų pasala, kuri žinojo visus Lukšos Daumanto numatytus „kovinius žygius”, į kurią Lukšą Daumantą lydėjo NKVD užverbuotas partizanas slapyvardžiu Jonelis. Jonelis prie pat pasalos „grandiozinį kovotoją už šiandieninę Lietuvos laisvę ir NKVD-istų siaubą” Lukšą Daumantą iš pistoleto nušovė, nors NKVD istams buvo duotas įsakymas paimti Lukšą Daumantą gyva pademonstravimui, kad JAV siunčia savo agentus, kurie dalyvauja kovose su Sovietais kartu su buvusiais nacistiniai kolaborantais. NKVD istams užpuolus,… Skaityti daugiau »

Heiders

Plepys tas jazavita !!! 50 minuciu praplepejo ir nieko tvarkingo apie Luksa nepasake. Veltui sugaistas laikas . Istorikas vadinasi.,.,.,.

B.V.

Ar kas nors cia besilankanciu yra skaites knyga apie J.Luksa, „Vanagai is anapus”. Kaip bebutu, ji netgi is kitos puses rasytoju, PATRIOTISKIAU nusviecia J.Luksos asmenybe.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top