Siūlymas:Salomėjos Nėries gimnaziją pervadinti Marcelės Kubiliūtės vardu

Lietuvos laisvės kovos sąjūdis kreipėsi į Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisiją bei sostinės savivaldybės merą, siūlydamas ginčą dėl Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos pavadinimo spręsti minėtą gimnaziją ar kurią nors gatvę pavadinti Lietuvai nusipelniusios žvalgybos legendės, spaudos ir visuomenės veikėjos Marcelės Kubiliūtės vardu. 

Siūlymo tekstas žemiau.


Lietuvos laisvės kovos sąjūdis

Gerb. Jurgitai Šiugždinienei – Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkei.
Gerb. Valdui Benkunskui – Vilniaus merui.

PASIŪLYMAS
2024-04-04
Kaunas

Nenutyla ginčai dėl Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos naujo vardo suteikimo. Ieškoma ir kai kurių vietovių gatvių, pavadintų sovietinių okupantų tarnų vardais, pakaitalų.

Lietuvos laisvės kovos sąjūdis siūlo minėtą gimnaziją ar kurią nors gatvę pavadinti daug Lietuvai nusipelniusios mūsų žvalgybos legendės, spaudos ir visuomenės veikėjos Marcelės Kubiliūtės vardu. Jos vardu pavadinta mokykla prisidėtų prie mokinių patriotinio ugdymo, skatintų mokinius labiau domėtis mūsų laisvės kovomis, Lietuvos istorija.

Pavadintos M. Kubiliūtės vardu gatvės taip pat skatintų žmones pasidomėti šios moters asmenybe ir veikla, garbingais Lietuvos istorijos puslapiais.

Pagarbiai,
Zigmas Tamakauskas – LLKS štabo viršininko pavaduotojas, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ kavalierius.

3.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top