Sunkiai sergantys žmonės namuose ir tolimose kaimo vietovėse negauna odontologijos paslaugų

Žmogaus teisių gynėjai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį su reikalavimu formuoti mobilias odontologines brigadas mobilių portativynių ar hibridinių įrangų įsteigimui ir įteisinimui sunkiai sergantiems asmenims. Žmonės su negalia negali pasiekti odontologinių įstaigų ir ilgainiui praktiškai negauna jokių odontologijos sveikatos priežiūros paslaugų.

Konstitucijos 53 straipsnis nurodo, kad „Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos teikimą.

2014-2020 metais Lietuvoje buvo vykdomas Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonė – „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“. Tuo tikslu buvo išleistas sveikatos apsaugos ministro 2019 m. sausio 17 d. įsakymas Nr. V-68, kuriame nurodyta, kokiems asmenims ir kokiu būdu privalo būti teikiamos mobiliosios odontologijos brigados, odontologų paslaugos.

Lietuvos Odontologų rūmų surengtoje Tarptautinėje Baltijos regionų šalių apskritojo stalo konferencijoje buvo kalbama, kaip ir kokiu būdu bus teikiamos Mobiliosios odontologijos paslaugos, sunkiai sergntiems žmonėms namuose ir tolimose kaimo vietovėse. Paaiškėjo, kad tokioms paslaugoms teikti, šalyje tik viena, Alytaus rajono savivaldybė turi specializuotą autobosiuką su visa odontologine įranga.

Todėl žmogaus teisių gynėjai reikalauja įteisinti Sveikatos apsaugos ministro įsakymu darbą odontologams sunkiai sergančių asmenų namuose. Skirti tam atskirą finansavimą. Pritraukti dirbti norinčius ir gebančius odontologus. Organizuoti paslaugų teikimą pacientų namuose.

Visa reikalavimo tekstas ČIA

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top