Tarpusavyje kovoja viešo intereso gynėjai-bendraminčiai?

Perskaitęs tiesos.lt portale paskelbtą Mykolo Deikaus straipsnį suglumau – ar tikrai nepriklausomas Šiaulių savivaldybės tarybos narys Artūras Visockas, einantis į savivaldos rinkimus, vertas daugiau kritikos nei korumpuotą Kultūros fabriko projektą ar šilumos ūkio „prichvatizaciją“ vykdę socdemai, tvarkiečiai ir konservatoriai?

Pribloškė publikacijos tonas – Artūras Visockas apkalbamas, pravardžiuojamas ir įžeidinėjamas pasitelkus dabartinę Lietuvos nomenklatūrą aptarnaujančių propagandistų klišes.

Prisiminus politiko hobį, jis arogantiškai vadinamas „neįsikertančiu“ „vidutiniu sportininku-orientacininku“, jo savivaldos rinkimų komitetas tik „iš bėdos sudarytas“, o šiame komitete, pasirodo, esąs žmogus, kurio „šeimos narys dirbo KGB „glaudžiai“ kuruojamoje sferoje“, tik nepaminima nė viena pavardė. Kodėl? Argi tai ne apkalbos?

Čia pat teigiama, kad neįvardintose apklausose A. Visockas buvo vertinamas taip pat neigiamai kaip Mindaugas Murza. Kas, kada šias apklausas vykdė, kur skelbiami jų rezultatai?

Žurnalisto teigimu, A. Visockas per savo beveik 4 metų kadenciją Šiaulių miesto taryboje iš esmės nebendravo su rinkėjais – nesiūlė kaip pakeisti sistemą ir jos nekeitė, balsavo „taip kaip reikia“, dirbo „vien dėl įvaizdžio, kaip daro sisteminiai politikai“.

Kitų vaizdingų posakių net neverta cituoti. Svarbiausia, kad rašoma visiškai rimtai, įsitikinus savo teisumu, ignoruojant šiauliečiams puikiai žinomus faktus – A.Visockas kovą dėl pigesnės šilumos miesto gyventojams, prieš korupcinį Kultūros fabriko projektą.

Kandi ir vaizdinga, nors jokiais konkrečiais faktais nepagrindžiama straipsnio retorika, deja, ilgainiui virsta mokyklinio lygio patyčiomis – A. Visocko sudarytas rinkimų komitetas esą primena „Giminių dešreles“, neturi jokių vertybių, telaukia „naujo samčio“…

Nesutinku su tokiais vertinimais. Jau daug metų pažįstu Artūrą Visocką kaip aktyvų viešojo intereso gynėją, ypač daug nuveikusį, kad Šiauliuose nebūtų „prichvatizuota“ šilumos gamyba, o jėgainės liktų savivaldybės nuosavybe. Šių pastangų rezultatas akivaizdus – Šiauliuose šiluma pigiausia iš visų Lietuvos miestų. A.Visockas daug metų nuoširdžiai kovojo ir prieš vieną korumpuočiausių ES pinigų vogimo schemų, pavadinta Šiaulių Kultūros fabriku. Galiu tai paliudyti, nes pats dalyvavau ne viename šios kovos etape. Šiaulių socdemų, tvarkiečių ir konservatorių politikai įvairiais būdais siekė už nežmonišką kainą nupirkti iš jiems palankių vietinių verslininkų cheminėms medžiagomis užterštą pastatą ir, „įsisavinus“ neįtikėtinai didelę ES paramos sumą, ten įrengti niekam nereikalingas patalpas. Jie esą rūpinosi menininkais, bet iš tiesų menininkams jų nereikėjo, tokių patalpų nuoma ir eksploatavimas jiems būtų per brangūs. O šie pinigai galėjo būti panaudoti kitiems Šiaulių kultūros objektams…

Todėl nedvejodamas galiu teigti, kad A.Visockas yra doras politikas, nuosekliai dirbantis bendrajam gėriui ir darbais tą liudijantis.

Tai prieš kelis mėnesius patvirtino ir Šiaulių miesto Rėkyvos bendruomenės ir apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkė Nijolė Malakauskienė, nepriklausoma žurnalistė, publicistė, įvairių visuomeninių akcijų organizatorė Irena Vasinauskaitė, daugelio Šiaulių nevyriausybinių organizacijų asociacijos vadovė Vida Pociuvienė, kurios siūlė A. Visockui kandidatuoti kaip nepriklausomam kandidatui į merus ir sutiko dalyvauti jo rinkimų komiteto veikloje, būti jo rinkimų komiteto kandidatų į Šiaulių miesto tarybą sąraše.

P.S.: Minimame straipsnyje abejojama, ar man užteks Seimo nario algos sumokėti piniginius įnašus už visuomeninius komitetus visoje Lietuvoje. Noriu patikinti, kad užteks, nes rinkėjai, atidavę už mane 9 proc. balsų LR Prezidento rinkimuose, leido susigrąžinti 13 000 Lt užstatą, grąžinamą tik tiems kandidatams, kurie surenka daugiau nei 7 procentus rinkėjų balsų. Dėkodamas už mane balsavusiems, pažadėjau juos skirti visuomenės reikmėms. Esu viešai atsisakęs Konstitucinio Teismo ir Seimo labai negražiais sprendimais nuo šių metų sausio 1 d. susiorganizuotais priedais prie algos – mano atveju tai 1500 Lt, kuriuos kas mėnesį skiriu labdarai. Per rinkimus planuoju juos taip pat skirti visuomenininkams. Taip pat bankas, kuriame laikau savo pinigus, man sutinka paskolinti 30 tūkst. Lt. Tad disponuoju 45 tūkst. litų, kuriais nedvejodamas sumokėsiu užstatus už tokius pilietiškus kandidatus į savivaldybių tarybas, kaip Artūras Visockas, visoje Lietuvoje, nes jie tikrai turi didelį žmonių pasitikėjimą ir laisvai daug kartų peržengs užstato susigrąžinimui reikalingą 3 procentų ribą, bus išrinkti merais ir turės dideles frakcijas savivaldybėse.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kai kurių žmonių negalima redaguoti

dingsta visa esmė – lieka tik gliancas… Ypač sodru: „Todėl drąsiai užstatau savoreputaciją už A.Visocką”. Tad ačiū Betai. […] Pribloškė tiesos.lt portalepublikuotas M.Deikaus straipsnis, kuriame nepriklausomas Šiauliųsavivaldybės tarybos narys Artūras Visockas apkalbamas,pravardžiuojamas ir įžeidinėjamas, naudojant dabartinę Lietuvosnomenklatūrą aptarnaujančių propagandistų klišes: 1.A.Visockas vadinamas”neįsikertančiu” “vidutiniusportininku-orientacininku” kuo dėtas politiko hobis? 2.Jo komitete, pasirodo, yra žmogus,kurio “šeimos narys dirbo KGB „glaudžiai“ kuruojamojesferoje”, bet pavardė neparašoma – gaunasi apkalbos; 3.A.Visockas neįvardintose apklausosepasirodo, vertintas taip pat neigiamai kaip ir Mindaugas Murza.Kokiose apklausose? Kas jas atliko, kada, kur publikuota? Vėlgaunasi apkalbos; 4.A. Visocko komitetaspravardžiuojamas kaip “iš bėdos sudarytas” – kur tentas varganumas ir bėdos?; 5.M.Deikaus teigimu “A.Visockasper savo beveik 4 metų kadenciją Šiaulių miesto taryboje išesmės nebendravo su rinkėjais-nesiūlė kaip pakeisti sistemą,nekeitė jos – balsavo „taip kaip… Skaityti daugiau »

Pragmatikas

N.Puteikiui karas dar nesibaigė. Afganas vėl kovoja, o tuo tarpu kiti, gyvenantys regionuose ir dirbantys vietose, situaciją žino ne iš ,,pletkų,,. Bet tik seimo nariams būdinga vartytis lyg blynams keptuvėje: čia palaikau visuomenininkus, čia, kaip konkrečiu atveju, solidarizuojuosiu su jau buvusiu valdžioje populistu. Beje, ponas Puteiki, kur iš teksto dingo reputacijos už šiaulietį A.Visocką UŽSTATYMAS. Dar tebesate lošėjas? Taip? Ką gi, laiku supratote, kad užstatyti galime tik tai, ką turime…

Hmm

O kam reikia p. Puteikiui kištis į Šiaulių reikalus? Panašiai visur kišosi p. Landsbergis.

Šiaulietė

Ačiū N.Puteikiui už aiškiai aprašytus A.Visockio darbus .Balsuosiu tik už Jį ir kitiems patarsiu .

pensininkas

Teisingai elgiasi N.Puteikis. Jei taip ir toliau ir 2016 išrinksime į Seimą, o 2019 prezidentu.

Ne pragmatikas

Ačiū ekskonservatoriui N.Puteikiui už tai, kad gina į TS-LKD besiprašiusįjį šiaulietį Artūrą Visocką. Apsisprendėme UŽ ką balsuosime.

Šaunuolis

Puteikis.Vyriškai pasielgta.

palaikome

Puteiki

Ir vėl Puteikio piaras

negi ką nors, nors kiek žinantį situaciją, įtikina?

šaunuolis

Puteikis!

Atitrūkusiam Puteikiui

Seimo narys Naglis Puteikis – ne tik atitrūkęs nuo realybės, bet ir rašo kas ant seilės užplaukia. Jeigu N. Puteikis bent kiek pasidomėtų Šiaulių gyvenimu arba paguglinėtų internete, tai pamatytų, kad jo apdergtas Deikus su Lietuvos ryto žurnalistu Šiupariu prieš tą Korupcijos fabriku kariavo dar tada, kai politikos horizontuose Visocko nė nesimatė (reklaminiuose filmukuose tuo metu Visockas ragino rūpintis sliekais ir nešiukšlinti gamtos). Visockas kovotpju ir tapo to paties Deikaus straipsniuose. Taigi, Puteiki, jeigu nežinai, pasiklausk šiauliečių

žaviuosi

Iš tikrųjų žaviuosi N. Puteikio sąžiningumu, drąsa ir atkaklumu. Aš taip negalėčiau, neturiu tiek optimizmo, kad galėčiau kovoti su tokia gilia kirmėlių duobe. Esu veikiau pesimistė, manau, kad išrankioti parazitų nepavyks, kai jų tiek daug – juos galima tik išdeginti kokiomis negesintomis kalkėmis ar ugnimi. T.y, karu

kas geresnis karys?

mieli šiauliečiai, argi ne keista, kai kovotojai dėl bendro intereso santykius aiškinasi (o tiksliau – nuoskaudomis dalijasi) per spaudą. Ar ne svarbiau būtų jungtis ir kartu kovoti su visais slibinais, nei aiškintis, kas pirmas pradėjo, buvo aršesnis, nuoseklesnis etc. Jėgos silpnos, o darbų daug, kiekviename fronte būna ir nesusipratimų, nesusikalbėjimų, buriasi skirtingi žmonės, tad gal verta vieniems kitus (ir save) patausoti ir, svarbiausia, kalbėtis, aiškintis tarpusavyje… O Puteikis išsakė savo poziciją, reaguodamas, visų pirma, į žurnalisto kandumą,nekorektiškumą… Nors Deikaus str. buvo keliama ir kitų, rimtesnių problemų, ta nepagarba oponentui jas nustelbė, tad rezultatas prastas – rimtos problemos nublanko, o asmeniškumai užgavo…

Rūta

Pagarba Nagliui už mėginimą apginti Tiesą. Kiti visi didieji veikėjai paprastai tokiais atvejais „stovi po medžiu”, ar „lenda į krūmus”, o tikrieji, eiliniai kovotojai už viešą interesą lieka apšmeižti, išpurvinti ir daugiau retas kuris drįsta dar kartą pasirodyti esąs sąžiningas…

Vilinda

Gerbiame ir mylime politika Nagli Puteiki,manome,kad jis ir yra Lietuvos sazine,protas ir garbe.Sveikatos jam ir istvermes,atveriant akis uzliuliuotai tautai,kokiais korupciniais rysiais,pavydu,smeizimu tradicines partijos stengiasi pasiglemzti visus postus valstybeje,kad,gink dieve, ten nepatektu saziningi zmones,kurie tikrai galetu palengvinti varganu Lietuvos pilieciu dalia.

Rūtai

kad Tiesą apgintum, reikia ją žinoti, kad ją sužinotum, reikia jos ieškoti. Deja, Puteikis žino tik savo tiesikę ir per jėgą grūda ją kitiems.

Vilindai

sutinku: kam ta komunistų partija, jei turime Puteikį 🙂

Beta Rūtai

Pirmiausia ponia, tai Puteikis nieko niekam negrūda. Jis tik atvirai dėsto savo pažiūras ir jūsų valia sutikti su jomis ar ne. Jei nesutinkate, tai garbingiau būtų polemizuoti, dėstyti tiesą taip kaip jūs ją suprantate, ieškoti, argumentuoti, bet ne KGB-istiškai mesti: „Deja, Puteikis žino tik savo tiesikę ir per jėgą grūda ją kitiems.”
Bene konservatorė esate? 😉

Beta

15:40 rašytas komentaras skirtas rašiusiam 14:23
Atsiprašau Rūtos.

Lygis pasiektas

O aš skaitau komentarus galvojau, kad protas ir sąžinė buvo TSKP, o eilės kuriamos partijai ir Stalinui… Atrodo, kad seni poreikiai ką nors sudievinti – nemirė 🙁

 taigi

Mums, rusams, Kabajevas – Putinas dar negimęs jau buvo Dievu!

Beta >Lygis pasiektas

O kas čia ką dievina, leiskite paklausti?
Jei žmonės rašo „pagarba Puteikiui” tai, manyčiau, taip reikia ir suprasti: pagarba. 🙂
Jau vien tik už tai ką Puteikis savo Post Scriptum rašo- pagarba jam.

Betai

Tiesa yra ta, kad ne Visockas su tuo menų fabrikų ir jo korupcija kovojo ar sumažino dujų kainą Šiauliuose.
O tiesikė ir yra teigti, kad didysis kovotojas su korupcija yra Visockas ir Puteikis.
Dar viena tiesa – kad šie du veikėjai per viešųjų ryšių akcijas pasidaro sau piarą. Kaip ir tai, kas rašoma P.S. – nuolat kartodamas, jog tuos pusantro tūkstančio skiria labdarai, vieną kartą Puteikis galėtų ir detalizuoti, kada, kam ir kiek skyrė.

Puteikį reikia gerbti

vien už tai, kad paliko konservatorinę gaują.

Pragmatikas

Tai ko gina Visocką, pasiprašiusį į konservatorių gaują?

Kas skaldo ar vienija?

Skaitant N. Puteikio atsiliepimą į, mano nuomone, tikrai nevertą tiekos iečių laužymo straipsnį, laukiau vietos, kurioje Seimo narys ims ir parašys: „Paėmiau susodinau prie stalo visus Šiaulių visuomenininkus, todėl dabar bus vienas kandidatų sąrašas, kuris iš esmės pakeis nusistovėjusią Šiaulių tarybos konjunktūrą”. To visi laukiame iš N. Puteikio, kuris po Prezidento rinkimų pareiškė suvienysiąs jį rėmusius piliečius. Nes pagrindinis klausimas, kuris suerzino N. Puteikį, liko neatsakytas: kodėl jo remiamo kandidato sąraše nėra M. Deikaus straipsnyje minėtų visuomenininkių. Seimo narys lyg ir bando atsakyti į šį klausimą, tačiau remiasi mėnesio senumo informacija, kurią pateikia kaip konstantą. Gal per mėnesį kažkas pasikeitė? Kodėl nepaskambino toms trims šiaulietėms, kurios jį nuoširdžiai rėmė ir daugybę metų dirba visuomeniniais pagrindais, nepaklausė jų, kas vyksta? Taip… Skaityti daugiau »

Beta > 17:25

Nieko nežinau apie Šiaulių reikalus, todėl tuo klausimu patylėsiu.
Rašote: „P.S. – nuolat kartodamas, jog tuos pusantro tūkstančio skiria labdarai.” Tai nekartoja apie tai Puteikis nuolat, tik atsakė į Deikaus klausimą iš kur ims pinigus užstatams. Detalizuoti kam ir kiek skyrė? Ar nemanote, kad tie gavę iš Puteikio labdarą žmonės nenorėtų būti linksniuojami per visą Lietuvą?
Bet jei tai piaras, tai galėtų pasipiarinti visi Seimo nariai, bet kažkodėl nesipiarina. O šiaip jau, viešieji ryšiai politikui yra būtini, kitaip prastas jis politikas.

Tata > Betai

O kodėl reikėtų slėpti arba gėdytis, tuo labiau, kad tai N. Puteikio perskirstyti mokesčių mokėtojų pinigai? Juk slepiama tik tai kas nešvaru, ar ne taip? Be to, visuomenė turi teisę žinoti, kur leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai.

Alfa Betai

Pritariu Tatai – tai mokesčių mokėtojų pinigai ir viešinti nebūtų jokia gėda. Atvirkščiai, kaip pati rašote „viešieji ryšiai politikui yra būtini, kitaip prastas jis politikas”.
O dabar atrodo, kad tai tik dar viena viešųjų ryšių akcija. O iš tikrųjų viskas skiriama atiduoti rinkimų skolas, susimokėti už reklamą Rūtoms ir pan.?

Jei Puteikis taip suputojo,

vad., Mykolas Deikus parašė tiesą 🙂

Mix

Linkiu visiems visuomenininkams, bandysiantiems kandidatuoti į mero postą, kantrybės, ištvermės. Reikia manyti, kad jie visais valdžiasėdžių kanalais bus niekinami, šmeižiami. O žiniasklaidos klapčiukų klausiu, kodėl jie neviešina ir nevertina valdžiasėdžių personalijų? Jų „nuopelnai” viešojo intereso srityje labai įspūdingi ir ne vienu atveju nusikalstami. O jų kompetencija nusipelno humoristo plunksnos.

CHRONOLOGIJA

Šių metų liepos 4-ąją Šiaulių savivaldybėje vyko Lietuvos Sąrašo Šiaulių skyriaus organizuota spaudos konferencija, kurioje dalyvavo du tą dieną Saulės mieste viešėję LR Seimo nariai Povilas Urbšys ir Naglis Puteikis, Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacijos viceprezidentė Vida Pociuvienė, Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos vadovė Nijolė Malakauskienė, Panevėžio Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininkas Kęstutis Ignatavičius ir nepriklausomas Šiaulių miesto tarybos narys Artūras Visockas. Konferencijos tema — naujas tiesioginių mero ir vietos tarybų rinkimo tvarkas įteisinę įstatymai, jų teikiamos galimybės nepartiniams piliečiams balotiruotis savivaldos rinkimuose. http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/irena-vasinauskaite.-pilieciai-bunda 2014 rugsėjo 30d. Jokiai partijai nepriklausantis Šiaulių miesto tarybos narys Artūras Visockas parašė laišką Lietuvos konservatorių patriarchui Vytautui Landsbergiui. Iš pirmo žvilgsnio – siūlėsi žmogus į partiją tikėdamasis visai nedaug – pirmos pozicijos reitingų lentelėje ir galimybės tapti Šiaulių… Skaityti daugiau »

Naglis Puteikis

N.P.: Šiauliuose prasidėjo sukilimas prieš nomenklatūrą – prieš korumpuotas biudžetines partijas: steigiasi trys viešo intereso gynėjų rinkiminiai susivienijimai – Artūro Visocko rinkėjų nepartinis komitetas, Stasio Tumėno vadovaujama Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Lietuvos sąrašo koalicija ir Valerijaus Simuliko rinkėjų komitetas. Šie trys susivienijimai, mano giliu įsitikinimu, šluote nušluos Šiaulių savivaldybės taryboje korumpuotas gūžtas susisukusias taip vadinamas tradicines partijas, šių susivienijimų lyderiai rungsis 2-e mero rinkimų ture išstūmę iš ten korumpuotų partijų susikompromitavusius partinius nomenklatūrininkus. Esu įsitikinęs, kad Šiaulių meru bus išrinktas Artūras Visockas. Linkiu šiems trims susivienijimams sėkmės – didelių frakcijų po rinkimų. Linkiu jiems sudaryti valdančią koalicija, kuri sugrąžintų demokratiją, skaidrumą ir padorumą Šiaulių m.taryboje ir tokiu būdu uždegtų ir kitų savivaldybių gyventojus sukilti prieš nomenklatūrinį valdymą ir sugrąžintų… Skaityti daugiau »

Naglis Puteikis

N.P: Apie Artūro Visocko nepartinį sąrašą Šiauliuose: programa, kandidatai, lyderis. Užvakar, lapkričio 13 dieną, Šiaulių miesto Visuomeninis rinkimų komitetas AH savo susirinkime patvirtino komiteto programą bei pavadinimą, komiteto kandidatų į Šiaulių miesto Tarybos narius sąrašą bei kandidatą į Šiaulių miesto mero postą. Be VRK suteikto AH oficialaus pavadinimo, šis rinkimų komitetas turės ir kitą – „Artūro Visocko nepartinis sąrašas”. Komiteto programa: AR TAI YRA NORMALU:? 1. Turėti gerai apmokamą darbą. 2. Išsirinkti valdžią, kuri gerbia įstatymus. 3. Nebijoti sakyti tiesą ir turėti savo poziciją. 4. Vesti vaiką į darželį ir pasirinkti mokyklą. 5. Gerbti kito žmogaus nuomonę, nepaisant jo pažiūrų. 6. Mylėti savo miestą, kuriame gera ir patogu gyventi. 7. Tausoti aplinką – sodinti, o ne laužyti. Prižiūrėti, o ne… Skaityti daugiau »

AsLietuvis

Gerb. Puteiki, as Jus gerbiau, bet po tokio straipsnio mano pasitikejimas Jumis visiskai nusmuko. Jus nesuprantate ka sakote. Visockas nera profesionalus politikas. Jis yra soumenas, kuris naudojasi zmoniu kvailumu. Man geda matyti tokius zmones valdzioje. Jie gali vykdyti tik destrukcija nes kurti tiesiog nesugeba. O vaidyba nera kuryba. Einant laikui patys suprasite, kad as teisus, todel kad sis zmogus bei jo visa kompanija nesukurs nieko. Sekmes.

35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top