V. Sinica: Vilnius – ne „Europos didmiestis“, bet Lietuvos valstybės sostinė

Vytautas Radžvilas

Nacionalinio susivienijimo kandidato į Vilniaus merus interviu ne tik atskleidžia platų akiratį ir dalykiškumą. Vytautas Sinica turbūt yra vienintelis kandidatas, kurio sąmonėje ir vaizduotėje Vilnius iš tiesų, o ne tik formaliai, yra suverenios šalies sostinė.

Vilnių sostine yra vadinę visi ligšioliniai merai. Bet kad jie nesupranta, kas yra valstybė ir jos sostinė, išduoda jų elgesys ir veiksmai. O tiksliau – akivaizdus interviu minimas faktas.

Per tris dešimtmečius „sostine“ mechaniškai vadinamame mieste neatsirado jokių Lietuvos valstybingumą ir ypatingą miesto statusą atskleidžiančių ženklų. Maža to – šluojami nuo žemės paviršiaus net ir jau esantys.

Iškalbinga, kad minint Vilniaus 700 metų jubiliejų, dabartinės valdžios jis vadinamas „Europos didmiesčiu“. Tai – pažeminimas ir pasityčiojimas. Kodėl?

V. Sinica, kitaip negu buvusieji ir ypač dabartinis meras, supranta: Europoje didmiesčių, turinčių nuo pusės milijono iki milijono gyventojų, yra daugybė. Bet Vilnius nėra tik vienas iš jų. Jis – Lietuvos valstybės sostinė. Tuo pasakoma viskas.

Ir ne tik apie miestą. Pasakoma ir apie sugebantį autentiškai, su giliausiu įsitikinimu, šitaip kalbėti apie savąjį ir mylimą Gedimino miestą kandidatą į jo merus.

Viso LRT interviu nuoroda: https://tiesos.lt/sinica-apie-kovas-del-paminklu-vilniuje-simasiaus-klaidas-ir-kodel-baltic-pride-vyktu-tik-leidus-teismui/

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top