Vasario 16-oji: švęskime valstybingumą kartu!

Artėja Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Lietuva nepriklausoma jau daugiau nei trisdešimt metų. Visą šį laiką valstybinės šventės iškilmingai minimos, tačiau šie minėjimai vis labiau tolsta nuo tautos. Atkūrus valstybę Vasario 16-oji buvo tikra Tautos ir Valstybės šventė, šių datų prasmė turėjo vietą lietuvių širdyse. Minėjimai buvo nuoširdžios meilės Tėvynei ir didžiavimosi ja jausmo nesuvaidintos išraiškos. Tačiau netrukus šias šventes pradėjo temdyti į jas besiskverbiančio dvilypumo ir netikrumo šešėliai. Juos sukūrė vis gilėjusi valdžią ir visuomenę skirianti praraja ir pamažu kilusi nepasitikėjimo ir susvetimėjimo siena. Kartu ryškėjo takoskyra tarp oficialių, valdžios režisuojamų pompastiškų Vasario 16-osios minėjimų ir patriotiškos visuomenės dalies organizuojamų spontaniškų šventinių renginių.

Šitaip buvo prieita riba, kai valdžios ir piliečių atotrūkis tampa neperžengiamas, o susvetimėjimą keičia atviras priešiškumas. Šių metų Vasario 16-oji daugybės Lietuvos žmonių sąmonėje liovėsi buvusi Tautos vienybės ir susitelkimo švente. Žiniasklaidoje atvirai kalbama, kad ji taps skirtingų visuomenės dalių tarpusavio kovos lauku. Valdžiai neišmintingai eskaluojant visuomenės susipriešinimą, kartojasi iškalbingos Sąjūdžio laikų aplinkybės.

1988 m. Vasario 16-ąją LTSR okupacinė administracija, mėgindama užgniaužti prasidėjusį tautinį ir valstybinį Lietuvos atgimimą, persekiojo šią šventę mininčius šalies patriotus ir kartu organizavo jai pačiai skirtą palaikyti savo rėmėjų mitingą. Šio serviliško mitingo atitikmeniu ruošiamasi paversti Pilies gatvėje vyksiantį ir visuomenę neišvengiamai skaldysiantį renginį, kurio pagrindiniu akcentu turės tapti V. Landsbergio kalba iš Signatarų namų balkono. Kaip ir 1988 m. vasarį, dalyvauti šiame oficioziniame renginyje kviečiami dabartinės antilietuviškos valdžios šalininkai.

Matant visuomenėje susikaupusią ir valdžios didinamą įtampą, neatrodo įmanoma išsaugoti šio ir kitų oficialių renginių valstybinę ir pilietinę rimtį bei šventišką nuotaiką. Iškilmingai, oriai ir džiaugsmingai – išvengiant dirbtinės priešpriešos ir galimų provokacijų – atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną leidžia tik atskiras ir tikrai patriotinės dvasios persmelktas šios dienos minėjimas.

Todėl kviečiame visus nepriklausomą Lietuvos valstybę mylinčius ir jos sukūrimu besididžiuojančius žmones aktyviai dalyvauti 18 val. prie J. Basanavičiaus paminklo prasidėsiančiose Liepsnų eitynėse arba 19:30 val. atvykti į Lukiškių aikštę, kurioje įvyks eiseną politiškai įprasminsiantis šventinis Vasario 16-osios minėjimas.

Valstybės atkūrimo dieną pasitikime drauge.

Į minėjimą kviečia:

Nacionalinis susivienijimas
Pro Patria
Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga
NOKT
Lietuvos žmogaus teisių asociacija
Piliečių gynybos paramos fondas
Lietuvos Helsinkio grupė
Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija
Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stiklo valytuvas

Sąjūdžio dalyviai Radžvilai, Genzeli ir kiti Atgimimo amžininkai
.
1. Kaip perestroikinis sąjūdis tapo Atgimimo Sąjūdžiu?
2. Kodėl Sąjūdžio trispalvis ženklas nekliuvo tarybinėms struktūroms?
.
Negi šie du klausimai yra nelogiški, ar net pavojingi kad vengiama apie tai kalbėti. Tai taip ir pasakykit!
.
Šio portalo lankytojai yra žydkomuniai ir/arba jų simpatikai, tad matomai dėl to šiuos du klausimus kraštutinai ignoruoja. Be to jiems nereikia nei tiesos, nei aiškumo. Jeigu reikėtų TieSOS, jau seniai būtų kilęs ir išplitęs viešas aiškinimasis…
.
Ir dar, negi tiesos.lt užblokuos TIESĄ dėl TieSOS.
.
2O22-02-14…………….

Stiklo valytuvas

„1988 m. Vasario 16-ąją LTSR okupacinė administracija, mėgindama užgniaužti prasidėjusį tautinį ir valstybinį Lietuvos atgimimą, persekiojo šią šventę mininčius šalies patriotus…“
.
„Persekiojo“.
.
O štai Sąjūdžio trispalvis ženklas nekliuvo tarybinėms struktūroms?
.
… piktinasi kvailiai ir žydkomuniai. Faktas! Tik pažiūrėkit, kas dar nepraradęs „galvos raumenio“, kaip spaudžiami patiktukai ir atsiliepimai…

Kis

Koks cia myznius rasineja?Itariu……

Suprantu

Kad reikia vystyti savo prekinį ženklą, bet tikrai neatsispirsiu pagundai nueiti prie balkonėlio, nesvarbu, kas kvies ir ką ten darys. Jau seniai norisi parodyti, ką galvoju apie tą balkonėlyje.

Gal kas žinot?

Viskas tvarkingai aišku, išskyrus tai, kas yra NOKT ir Nacionalinė vartotojų federacija.

Praeivis

Siūlau praeinant balkonėlį mintyse spjauti į jo puse nes čia kalbėjo antrininkas.

Eiga

Pasakys įžangą. Išdalins deglus, gal kokį plakatą. Eisite. Kažkas bandys sukelti kokią skanduotę, kuri nurims po kelių sekundžių. Gal užsuksite prie kokios lentos. Nueisite į Lukiškių aikštę. Pagerbsite tylos minute, kuri truks 3 min., nes kažkas bus užstatęs begalinio ilgumo foną ir pamirš jį išjungti. Sugiedosite himną. Bus eilėraštis. Bus pasisakančių, iš kurių bus vertą paklausyti tik Radžvilo. Bet nieko užvedančio neišgirsite, kad nebūtumėte išlinksniuoti panoramoje. Eisenoje nebus nei skustagalvių, nei baikerių, nei kitų, kurie suteiktų gyvybės eisenai. Nebus ir kokio atskilusio konservatoriaus. Tokia alternatyva stovint prie valstybės kapo.

Nežinau, kodėl apėmė tokios mintys.

T0mas J.

Landsbergistai ir jų tarnaitė policija stengsis, kad prie balkonėlio būtų vien savi – tapinoidai. Kaip tai įgyvendinti? Link balkonėlio veda trys keliai – bus 3 policijos kordonai, nepraleis žmonių, sakys: „planas SKYDAS” ar pan. Tūkstantis tapinoidų pasirengę lauks sutartoje vietoje, pvz. Universiteto kiemelyje ir 13:45 policija juos įleis prie balkonėlio. Vėliau kordonai bus nuimti, bet vietos prie balkonėlio jau užimtos – tapinoidų kaip silkių. Galima bandyt susekt kur rinksis tapinoidai ir eit kartu su jais, bet.. Užtikrintas būdas patekt prie balkonėlio tik vienas – ateiti 11:50 ir dvi valandas laukti. Kai skanduosit Lands-ber-gis! Lie-tu-va! – būkite su kaukėmis.
Skanduokit nesustodami.
Kol VALDŽIA į tautą valosi kojas – nėra ką švęsti, kovoti reikia, protestuoti. Švęsim kai laimėsim.

Al.

Pad4tis kaip Kanadoj, Prancūzijoj ir kitur, nors ne tokia akivaizdi. Valdžia vykdo pasaulio viešpačių nurodymus, tautą tik vaizduoja. Manau, reikia tiesiog kurti paralelinę šalį. Valdžią tiesiog ignoruoti. Tyli panieka tautos išdavikams. Ir jie visam pasauly nuėjo tiek toli. Manau, įvykdė tylų perversmą. O mes kabinamės prie jų lyg palikta žmona prie ją palikusio vyro. Nevier, neboisia, neprasi.

Sinicai

LRT panelė interviu iš Jūsų jau pervadino Propatrija į PROPARTIJA, čia ką? LRT tešlagalviai išdarinėja, tai greit Arkikatedros aikštėje ant paminklo Gediminui vietoje žirgo stovės kanceliarinis stalas?

Kokia tų deglų prasmė,nes

jau prasideda represijos.

Varlinas kūdroje

Varlinas tiesiogiai – 2022 02 16 – Devoliucija 8 dalis ir klausimai – atsakymai

https://www.youtube.com/watch?v=iKSoSisWZk0&ab_channel=Varlinaskūdroje

Apklausa

Ko mums reikia, kad taptumėme laimingiausia Tauta savo svajonių namuose – Lietuvoje?
(nuoroda į apklausą)
https://apklausa.lt/f/ko-mums-reikia-kad-taptumeme-laimingiausia-tauta-savo-svajoniu-namuose-lie-z12dbs3/answers/new.html?enforced_browser_type=mobile
_____________________________
Tik 11 klausimų su pasirinktinais atsakymais.
Net 5 vietos nuomonei išreikšti savaip.
Dalinkimės nuoroda, skleiskime žinią bei dalyvaukime šioje apklausoje visi, nes tik žinant tai ko mes norime, galime (pa)daryti sekančius veiksmus bei darbus mūsų naudai, Lietuvos naudai.
***
1. Komentarai yra beverčiai ir net pavojingi dabar bei tuomet, kai valdžia provokuoja kovą (karą tarp savų).
2. Nuomonė apklausoje yra valstybę kuriančios bendruomenės išmintis – Tautos išliekamoji vertybė.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Kūdros varlinai, esi tikras vatnikas, kai pasakai, kad Ukrainos Krymas yra Rusijos. Išnyk iš eterio, varlinai.
________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neligitimaus seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2022 vasario 17

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top