Vasario 16-osios renginiai Vilniuje ir Kaune – prisiminti, pažinti, didžiuotis

Lietuva mini Valstybės atkūrimo 99-ąsias metines, kai daktaro Jono Basanavičiaus vadovaujama Lietuvos Taryba 1918 m. vasario 16 dieną Vilniuje pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi.

Švęskime Valstybės atkūrimo dieną kartu.

Vilniuje

8.30 val. Rasų kapinėse bus pagerbti Nepriklausomybės Akto Signatarai.

10.00 val. nuo Katedros aikštės pajudės moksleivių šventinė eisena – „Lietuvos valstybės keliu“: nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas šv. Kazimieras, pro Signatarų namus, poeto Kazio Bradūno namus, Pranciškaus Skorinos spaustuvę, Didžiojo Vilniaus Seimo rūmus, Aušros Vartus bus einama į Rasų kapines – prie daktaro Jono Basanavičiaus kapo.

13 val. vilniečių sueigoje ant Pamėnkalnio (Tauro kalno) bus paminėta Tautos namų idėja.

14 val. prasidės tradicinis Vasario 16-osios minėjimas prie Nepriklausomybės Akto signatarų namų Vilniuje.

16 val. Vinco Krėvės muziejuje (Tauro g. 10–1, Vilnius) bus pagerbti du ištikimieji tautos Vyrai, Lietuvos laisvės bylą kėlę ambasadoriai Vytautas Antanas Dambrava ir pulkininkas Kazys Škirpa.

18 val. Gedimino prospekte – nuo Vinco Kudirkos aikštės iki Katedros – bus uždegta 16 laužų.

19 val. 18 min. (šis laikas žymi 1918-uosius – Lietuvos valstybingumo atkūrimo metus) LDK Valdovų rūmų prieigose vilniečiams ir miesto svečiams trimitininkas Laurynas Lapė kartu su savo studentais atliks kompoziciją „Lietuva brangi“. Tai taps tradicija – šią kompoziciją jie trimituo kas vakarą visus metus iki pat 2018 m. vasario 16 d.

19.30 val. – šventinis koncertas Katedros aikštėje „Aš tikrai myliu Lietuvą. Vasario 16-oji“.

Kaune

11–17 val. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje (Vilniaus g. 33) – atvirų durų valandos.

11 val. istorijos mėgėjų ir profesionalų komandos protų mūšyje „Šimtmečio belaukiant“ varžysis dėl Pirmosios Lietuvos Respublikos istorijos žinovo vardo.

Apie tarpukario šventes pasakos ir Prezidentūroje atidaryta nauja paroda „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“.

Istorinė Prezidentūra taip pat kviečia dalyvauti tęstiniame projekte „Vasario 16-oji mano šeimoje“ ir parodyti visam pasauliui, kaip lietuviai švenčia Vasario 16-ąją. Projektą palaiko Pasaulio lietuvių bendruomenė. Vasario 16-osios nuotraukų galerija ČIA.

18 val. Kauno miesto kameriniame teatre Gyčio Padegimo spektaklio „Alksniškės“ apie trečiąjį Lietuvos Prezidentą Kazį Grinių premjera.
Spektaklis – dokumentinis liudijimas, sukurtas remiantis paties K. Griniaus rašytais prisiminimais, amžininkų atsiminimais apie Prezidentą, taip pat visais įmanomais istorikų parašytais tekstais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ramūnas

Čia „Tiesos” netyčia Kaune praleido 14.30 vyksiančią tautinio jaunimo eiseną? Asmeniškai aš esu įsitikinęs – tyčia. Apgailėtina.

Taigi Ramūnai

Tiesos.lt praleido svarbią žinią, ar jau Lansbergis užėmė vietą Kauno balkonėlyje. Pavėluos, užims kiti.

Šešiolika vasario akimirkų

– Ar atlaikys Tėvynės balkonėlis DU landsbergius? Nes ir nuo vieno Lietuva vos pastovi. Patriarxo ir Anūko svorio gali jau ir nebeatlaikyti… O jeigu dar ten įsirioglins Storasstoras Kitelis . Gali įvykti JŲ valstybės griūtis! Vansi, škia tskant dėl to mus ištiko didelis Susirūpinimas. Dėl visa ko Kalbą išklausykime pagarbiu atstumu. O ir sveikiau- ūminės peršalimo infekcijos sklinda būtent oro-lašeliniu būdu. Per seiles( tfu, tfu, tfu!). Tad – geriau švęskime sveikai! O linksmybių Koncertą per kiekvieną reklaminę pauzę vis tiek parodo eL eN Ką. Tsssss! Neišsišokite su savo triūbom. Big Dirižorša watch Yuor! U nisch svoja svadba, u nas svoja. Tyliau, antraip zagremim pod famfary! Švęskime mintyse. Kaip štirlicas, užsitraukę aklinai užuolaidas, usilupkime bulvę, mintyse Himną lyg Maldą sugiedokime. Konspiruotai!… Skaityti daugiau »

Jei valstybė,kaip

tarpukariu ,pasiūlytų grįžtantiems iš emigracijos nors po pushektarį žemės,padovanotų įsikūrimui,tikrai daug grįžtų.Ne visi,bet grįžtų.Su sąlyga,kad neparduos ,o leis šaknis Lietuvos žemėje.

Jeigu

19.30 val. – šventiniame koncerte Katedros aikštėje diriguos Grybauskaitė, tai „Aš tikrai myliu Lietuvą. Vasario 16-oji“ ir butinai ateisiu pasižiūrėti.

Gal kas žinot

Kodėl kvietimą į tautinio jaunimo eiseną alkas.lt paskelbė tik šiandien ir tik kelios valandos prieš renginį:
2017 02 16 12:07?

Juozapas

Vasario 16ta diena metų 2017-tų nuo Viešpaties gimimo. Tėvynėje nieko naujo. Kaip visada- skendi rūke. Ištariu žmonėms – Labas, Lietuva! Bet rūkas sugeria garsą lyg tualetinis lolešvilės popierius valdovų rūmų rūpestingumą. Negirdi manęs Lietuva. O gal aš jai kalbėti nemoku?… Atsargiai apsidairau ir parodau SAVO Susirūpinimą . ” Kur takelis Kaip išbristi, Nežinai? Padiklydo Vidur pievos Milžinai…” – Ale, tikrai. Rūkas toks tirštas jog nors šaukštu kabink. Geriau auksiniu. „Už Lietuvą! Ir už Tave”, sako man įmitęs ikrų valgytojas kabindamas brangiu samčiu iš SAVO lietuvos Biudžeto torielkos. – Maçyk Dieve, palinkiu ir einu per rūką gilyn į SAVO Lietuvą perlinių kruopų parsinešt. Švenčių proga padarė Maksimas Akciją, tad centų turėtų pakakti. … Šventa diena, tad atsikėliau švintant, lyg Šv. Velykų… Skaityti daugiau »

Vakar pas makaraitytę svečiavosi

V.Landsbergis.Gudrus,labai gudrus.

Abu tokie

Lansbergis ir Makarka.

vermišelis

balkoninis vakar labai gražiai makaronytei nupasakojo apie priežastis kodėl Lietuvoje negera gyventi: apie žemės nuosavybės grąžinimo neteisybes, apie godumą, apie korupciją ir valstybės iždo grobstymą, apie ” švogerizmą” susodinant savus į šiltas vietas… labai savikritiškai būtų atrodžiusi išpažintis, jeigu patriarxas būtų mušęsis krūtinėn – aš perkėliau žmonos kemsynų žemes į sostinę, aš užgrobiau kažkieno gražintinä nuosavybę, aš nuskriaudžiau paprastą žmogų pasinaudojęs turimu postu, aš valkiojau po teismus nioliką metų šeimą su vaikais dėl tvartelio karmėlavoje, nors turėjau atgautą dviaukštį namą kauno centre, aš įstačiau anūką į partijos vado postą, aš nurodinėjau partijos pirmininko rinkimams ir sakiau jog tik mano anūkas vertas to posto, aš apsimčiau jog anūko žmonikė negrobia valdiško turo savo privačiam bizniui daryti, aš pasistačiau prabangią vilą palangoje,… Skaityti daugiau »

Galkasžinotui

„Kodėl kvietimą į tautinio jaunimo eiseną alkas.lt paskelbė tik šiandien ir tik kelios valandos prieš renginį: 2017 02 16 12:07?” . Žinom. Priežastys banalios: Visos tos „nedamuštū fošystų nacijonalystū” eisenos gadino reguliarias ataskaitas Pażangos Centrui. Pažangos nešējai grasino apkarpyti „investicijas” jeigu eitynės nesiliaus. Tuomet Rūmai liepė tarnyboms reikalą sutvarkyti. Sutvarkė. Pasiuntė, infiltravo, perrikiavo partijos tarybą iš vidaus ir performatavo tauTininkus į tauKininkus. Songailai postelį ir pinigų skirstymo kraniuką, pankus išpašolvonino į lidlus vežimėlių stumdyti, Vadu pastatė ex eldėdēpistą. Rudą parinko, kad prie partinės ideologijos derėtų. Ryžas pertvarkė viską viduje pagal zadanijos planą ir dabar jau dar kitas iš po matrioškos pado išlukštentas vaduku pastatytas. Veikta kaip pagal NT užgrobimo aferų schemas- užgrobus per trumpą laiką perparduodama po keletą kartų įvairiems… Skaityti daugiau »

Dar šiek tiekv naujienų iš Moralės tvirtovės:

Vasario 16-sios proga specializuotas papų ir subinyčių naujienų portalas delpiai įjungė klyksmo aparatūrą. Pasirodo, kad Moralės ir Patriotizmo sergėtojai koncervai aptiko, jog pedagogai organizuotai vedžioja vaikus į Grūto parką rodyti balvonû ir tų iliustracijų fone veda istorijos pamokas apie sovietmetį. Pasakoja kaip buvo, kas kuo buvo, ką veikė ir pan. Siaubas!, sukliko buvę sąžiningi KPSS nariai, dabartiniai koncervatoriai. Labai laiku demaskavo antivalsybinį lizdą. Dar kažkiek ir per vaikus visa Lietuva galėjo sužinoti apie komunistų partijos veikėjus pvz. rajkomo sekretorių Č. Stankevyčių, klinikų partkomo lyderę Gegutienę, (ko) laborantą Kulbilbyyylių, komjaunuolę Raselę ir ar net apie stalininį komsomolcä, marksizmo- leninizmo katedros Dėdulę! Košmar/total! Pasikėsinimas î vertybinius šių dienų Lietuvos TSKP ( tėvynės sąjungos koncervatorių parcijos) vertybybynius pamatus! Uždaryt kibenimat! Išvaikyt! Vertybės yra… Skaityti daugiau »

Švenčių atgarsiai

Monikučių portalas, teisingi, t.y. visi tv kanalai džiugiai triumfuoja, jog ” prieštaringai vertinamos radikaliū nacionalistū” eitynės Kaune šiemet nesutraukė gausesnio dalyvių skaičiaus. Pvz. TV3 kruopßčiai suskaičiavo jog buvo vos iki 150 Pażangos nekentėjų. Filadelfijai raßo: „Šiemet organizatoriai teigia norintys eitynių tradiciją modernizuoti ir neskleisti neapykantos, tačiau įprastų atributų, sulaukiančių kritikos, neišsižada.( Niekšaj!) „Šiemet einame su tradicijos modernizavimo idėja. Tai, kad etninė tradicija modernizuota gali būti atsvara globaliai kultūrai“, – kalbėjo vienas iš dalyvių Tomas Skorupskas. Anksčiau eitynes organizuodavo Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga, bet šiemet leidimas išduotas dviems privatiems asmenims. (Tautininkų sąjunga neparėmė šio neaiškios paskirties „renginio”) Pasak T. Skorupsko, šių metų renginio organizatorių branduolį sudaro tie patys žmonės kaip ir anksčiau. „Mes kaip jaunimas norėjome tęsti šventę. Nenorėjome neapykantos, kurią… Skaityti daugiau »

P R A Š Y M A S

Gerb. Redakcijos maloniai prašau-
ar nebūtų galima į rubriką „Iš propagandos fronų” įkelti VISĄ Lietuvos Patriarcho V. Landsbergio kalbą, padakytą š/m Vasario 16-tą, iš personalinio Balkonėlio?
.
Pažadu nieko nekomentuoti ir nerašinėti savo sarkastiškų parodijų.
Nelabai ir galėčiau- nesugebėčiau pranokti Originalaus teksto.
.
Tai yra visiškas Šedevras!
Vertas ateities chrestomatijų ir vadovėlių.
Tauta tikrai nusipelnė mėgautis ir mėgautis.
.
Iš anksto būčiau dėkingas.
.
Pagarbiai-
blogasblogas juozapas.

Valstybingumas miršta...

Už pinigus -renginiai ir fasadinis, valdiškas džiaugsmas.Pgarba nevaldiškų renginių lyderiams ir dalyviams…
Tyrimai rodo, kad 90 nuošimčių moksleivių, palankiai progai pasitaikius, neštų kudašių iš Lietuvos..Tik 10 procentų pirmokų visiškai sveiki…Tautos evakuacija kraupaus dydžio…Skurde- trečdalis…Oligarchinės santvarkos ir godžios nomenklatūros nustekenta ir Briuselio patikėtinių valdoma šalis miršta , o lietuvybė blėsta- tokia tikrovė be rožinių ,melagingų valdiškų akinių.

Holivudo metafora

Šventės proga tv trioškė rodo kultinį fantast. filmą „Nepriklausomybės diena”. Filme yra vienas epizodas kurį visafa žiūrau lyg delikatesą. Nes tai apie mus: Vienžo, vyksta ufonautų blogiečių invazija, žmonija gauna į skudurus nuo technologiškai kietesnių ateivių. Vienok vieną ateivių lėkštę pavyksta numušti ir paimti į nelaisvę ateivį. Aštuonkojis padaras ir sučiuptas elgiasi įžūliai, šneka paniekinančiai: – Mes atėjome užkariauti jūsų. Mes sugriausime jūsų namus, mes sunaikinsime jūsų civilizaciją, mes jus pavergsime!,…Jūs mūsų neįveiksite! Žmonės klauso pakraupę, o vienas nebeištvėręs pertraukia įžūlų kosmoso grobuonį ir sutrikęs klausia: – O,.. o…, o tai KĄ MUMS TADA DARYTI ???!!!??? Ateivis prisimerkia, ir ciniškai šypsodamasis sušnypščia: – Numirrrrti!… . . Mūsų Lietuvą savo gličiais čiuptuvais apraizgė vietiniai ufonautai- grobuonys. Ir nors JIE ne iš… Skaityti daugiau »

Vasario 16-osios renginiai Vilniuje ir Kaune – prisiminti, pažinti, didžiuotis

Sekmadienį Lietuva minės Valstybės atkūrimo 96-ąsias metines, kai daktaro Jono Basanavičiaus vadovaujama Lietuvos Taryba 1918 m. vasario 16 dieną Vilniuje pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi.

Švęskime Valstybės atkūrimo dieną kartu.

Vilniuje

12.30 val. Vilniaus arkikatedroje bazilikoje bus aukojamos iškilmingos šv. Mišios.

Tradicinis Vasario 16-osios minėjimas ir prie Nepriklausomybės Akto signatarų namų Vilniuje prasidės 14 val.

18.30 val. Teatro arenoje (Olimpiečių g. 3, Vilnius) Tautiška giesme prasidės šventinis roko grupės „Skylė“ ir dainininkės Aistės Smilgevičiūtės koncertas* „Broliai“. Keletą partizaniškų dainų iš „Skylės“ albumo „Broliai“ kartu su „Skyle“ atliks Veronika Povilionienė, grupių „Ugniavijas“, „Marga muzika“ dainininkai ir kiti atlikėjai.

Ypatingu koncerto akcentu taps jungtinis jaunimo choras, suburtas iš festivalio „Mėnuo Juodaragis“ organizatorių ir savanorių, kitų dainingų piliečių. „Tai savotiška pilietinė iniciatyva, – kviečiame prisijungti visus, kam mūsų dainos artimos. Šiuo atveju mums itin svarbus dainuojančių žmonių nuoširdumas, – tai turėtų kūriniams suteikti ypatingos jėgos ir grožio,“ – sako idėjos autorius Rokas Radzevičius.

* vaikams iki 12 m. įėjimas nemokamas.

Kaune

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, istorinė Prezidentūra Kaune kviečia žmones švęsti kartu. Šventinė diena prasidės antruoju projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ etapu – muziejaus ir muziejaus tinklalapio lankytojai bus pakviesti susipažinti su šimtu 1923–1928 metų laikotarpio įvykių ir balsuoti už 10, jų nuomone, reikšmingiausiųjų.

Nuo 11 iki 16 val. bus galima nemokamai aplankyti muziejaus ekspoziciją ir parodas. Lankytojai išvys atnaujintą parodą „Inteligentų šeima Pirmojoje Lietuvos Respublikoje“, kuri papildyta labai įdomiais žmonių atneštais eksponatais: įspūdingais buities prietaisais, žaislais, vaikiškais, moteriškais ir vyriškais drabužiais bei aksesuarais. Tą pačią dieną startuos ir virtuali paroda „Šimtmečio belaukiant: Vasario 16-oji mano šeimoje“, kuri kvies lietuvius pasidalinti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventimo akimirkomis virtualioje erdvėje.

Po pietų vyks Kauno savivaldybės organizuotas šventinis koncertas ir teatralizuotas susitikimas su istoriniais personažais, Prezidento Antano Smetonos sveikinimas susirinkusiems, akcija „Atmintis gyva“, retro muzikos koncertas.

15 val. prasidės Tautos eitynės-sąšauka. Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, Lietuvos šeimų sąjūdis, Lietuvos tėvų forumas, Žemės gynėjų sąjūdis, Tautininkų sąjunga, Jungtinis demokratinis judėjimas kviečia šeimomis dalyvauti eitynėse nuo Ramybės parko – Vytauto prospektu, Laisvės alėja, Vilniaus gatve – iki Rotušės aikštės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ar vasario 17

bus minima Garliavos mergaitės ištrėmino diena?

Elena

Kaip minėsime Deimantės pagrobimą? Laukiame informacijos.

pensininkas

Kviečiu visiems kas galit gausiai dalyvauti Vasario 16 Tautos eitynėse Kaune, o Kovo 11 eitynėse Vilniuje, nes kitaip ateityje gali tekti dalyvauti tik Gegužės 1 eitynėse minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną. Prezidentės, Premjero ir konsliberalų elgesys dėl Referendumo rodo, jog erosojuz sovietsojuzo pavyždžiu ateityje gali uždrausti Vasario 16 ir Kovo 11 Tautinius minėjimus.

02 16 i Kauna

,,Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ir kitos organizacijos, kviečia vieną svarbiausių mūsų valstybei datų – Vasario 16-ąją švęsti kartu. Vasario 16 d. 14.30 val. Kaune, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir kitos organizacijos surengs Vasario 16-ajai paminėti skirtas patriotines eitynės nuo Ramybės parko iki Kauno Rotušės. Vasario 16-osios eitynės Kaune rengiamos jau šeštus metus. Jos skirtos paminėti Lietuvos valstybės 96-ių metų gimtadienį, 1949 vasario 16-osios deklaraciją, atkreipti visuomenės dėmesį į šių laikų iššūkius mūsų Tautai ir Tėvynei. „Kasmet švęsdami šią šventę mes stengiamės atkreipti dėmesį į kurią nors mūsų Tautą ir Tėvynę kamuojančią problemą. Šiais metais eitynių pagrindinis šūkis: „Savo žemės neparduosim, Briuseliui nepasiduosim!” Eitynėmis parodysime tai, kas mus jungia ir kuo didžiuojamės. Tegul Kauno gatvės nusidažo trimis gražiausiomis spalvomis –… Skaityti daugiau »

Kaunas -Lietuvos širdis.

„Širdis turi savų paskatų,kurių nežino protas”.(B.Pascal)…Ir kai šios paskatos tik vėliau paaiškėja,pasakai sau su palengvėjimu,-gerai,kad paklausiau.

Liūdna diena

Išsivalė mūsų valdžios tolerastiniai kleptomanai kojas į taip sunkiai iškovotą nepriklausomybę ir už „trupinį aukso, gardaus valgio šaikštą” pardavė Briuseliui(kolonijinei metropolijai) ne tik nepriklausomybę, bet ir žemę, šeimą, moralę, tautos ateitį; apvogė ir praskolino amžinai vergijai tautą, jaunimą pardavė vergauti į metropoliją, o senelius pasmerkė skurdui ir lėtai bado mirčiai.
Tikiu, kad Lietuva pakils ir nušluos nuo savo paviršiaus okupantus ir jų
pakalikus.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top