Vengrija pasirašė Lenkijos inicijuotą deklaraciją dėl Europos ateities. Kas pasirašys ją nuo Lietuvos?

Šiomis dienomis buvo paviešinta, kad 16 Europos dešiniojo sparno partijų, „didžiosios žiniasklaidos“ ir „teisingų politologų“ paprastai pristatomų su etiketėmis euroskeptiškos, populistinės, proputiniškos ir pan. pasirašė Jaroslavo Kačynskio ir Lenkijos valdančiosios partijos PiS inicijuotą deklaraciją dėl bendros pozicijos konferencijoje dėl Europos ateities.

Sprendžiant iš dokumentą pasirašiusio Viktoro Orbano pasisakymo, paskelbto „Fidesz“ partijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje (žr. ČIA), ši deklaracija ragina telktis visas Europos politines jėgas, kurioms yra svarbios nacionalinės valstybės, prigimtinė šeima ir krikščioniškos vertybės, kad debatuose dėl Europos Sąjungos ateities būtų atstovaujama ir šiai pozicijai.

Be Lenkijos ir Vengrijos valdančiųjų partijų, minėtą deklaraciją taip pat pasirašė Marine Le Pen vadovaujamas Prancūzijos „Nacionalinis sambūris“ (RN), Italijos partijos „Lyga“ ir „Italijos broliai“.

Tiesos.lt primena, kad šių metų gegužės 9 d. prasidėjo metus truksianti konferencija, skirta išgirsti piliečių diskusijoms apie Europos ateitį. Konferencijos išvados, kurios, tikimasi, padės formuoti Europos ateitį pagal piliečių išsakytą viziją, Europos Komisijai, Europos Parlamentui ir Europos Tarybai turėtų būti pateiktos kitų metų pavasarį.

Bendrojoje šalių deklaracijoje dėl konferencijos dėl Europos ateities (lietuviškas vertimas ČIA) siūloma diskutuoti sveikatos, klimato kaitos, skaitmenizacijos, žaliosios ekonomikos, švietimo, mokslo, inovacijų, kultūros, demokratijos, įtraukios visuomenės, migracijos ir kitais klausimais.

Konferencijoje gali dalyvauti visi Europos piliečiai, nacionalinės valstybinės institucijos, pilietinė visuomenė bei nevyriausybinės organizacijos, rengdamos nacionalinius, regioninius ar teminius renginius (kaip Lietuvos dalyvavimą įsivaizduoja LR Užsienio reikalų ministerija, skaitykite ČIA).

Renginius, diskusijas, plenarines sesijas galima stebėti ir dalyvauti daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje (išsamiau apie tai ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paulius

kokia beprasmybė antraštėje. kas tie „mes“? Nebent Prezidentas ryžtųsi, tik nelabai tikiu, kad išdrįstų

Bėga lietuvaičiai iš Landsbergiu tironijos

Lietuva tapo valstybe, Jungtinėje Karalystėje netekusia didžiausios savo gyventojų dalies. Iki kovo 31-osios JK tarnybos gavo 245 240 Lietuvos piliečių prašymų gauti nuolatinio gyventojo statusą. Dauguma pareiškimų patenkinti. Taigi maždaug dešimtadalis Lietuvos gyventojų nutarė nuolat gyventi Jungtinėje Karalystėje.
Taip pat, antroje vietoje, Lenkija, – beveik milijonas lenkų (gauta 975 180 pareiškimų), tapsiančių nuolatiniais JK gyventojais, sudaro tik keturiasdešimtąją Lenkijos gyventojų dalį.

Perskaičiau,

bet nelabai supratau. Tai ką ten pasirašė Lenkija su Vengrija? Tą pliurpalynę, kuri čia skelbiama? Ar ką nors konkretaus? ,,Deklaracija” ir ,,Konferencija” juk nėra sinonimiški žodžiai. Tai, kas čia paskelbta, man primena tarybinių laikų ,,darbo kolektyvų vieningą pritarimą generalinei partijos linijai”. Ačiū, nereikia. Bet gal bus paskelbta ir ,,Deklaracija”? Laukiu ir tikiuosi.

Bendra deklaracija dėl konferencijos

https://ec.europa.eu/info/sites/default/files/lt_-_bendra_deklaracija_del_konferencijos_del_europos_ateities.pdf Konferencijoje dėl Europos ateities bus sukurta nauja erdvė debatams su piliečiais, siekiant įveikti Europai kylančius iššūkius ir įgyvendinti jos prioritetus. Tuose debatuose galės dalyvauti įvairios visuomeninės padėties Europos piliečiai iš visų Sąjungos šalių, o jauni europiečiai atliks pagrindinį vaidmenį formuojant Europos projekto ateitį. Mes, Europos Parlamento pirmininkas, Tarybos pirmininkas ir Europos Komisijos pirmininkė, norime, kad piliečiai prisijungtų prie diskusijos ir išsakytų savo nuomonę dėl Europos ateities. Kartu įsipareigojame įsiklausyti į Europos piliečių nuomonę ir vadovautis Konferencijos rekomendacijomis, visapusiškai atsižvelgdami į savo kompetencijas ir subsidiarumo bei proporcingumo principus, įtvirtintus Europos sutartyse. Pasinaudosime galimybe paremti Europos projekto demokratinį teisėtumą ir veikimą, taip pat išlaikyti ES piliečių paramą mūsų bendriems tikslams ir vertybėms, suteikdami jiems daugiau galimybių reikšti savo mintis. Ši Konferencija… Skaityti daugiau »

>> 20:18

Kam antrą kartą kartoti tą patį tekstą? Tai juk NĖRA Lenkijos ir Vengrijos deklaracija. Ar visus čia kvailiais laikote?

Nepasirašysiu

„Be Lenkijos ir Vengrijos valdančiųjų partijų, minėtą deklaraciją taip pat pasirašė Marine Le Pen vadovaujamas Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų „Nacionalinis sambūris“ (RN), Italijos kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ ir „Italijos broliai“.”

Redakcijai – ar sugebare galvoti savo galva, ar sugebate tik išversti?
Kip RN, Lyga ir IB – kraštutiniai dešinieji?
Lyga ir RB – gana skirting dešinumo lygiai.

Neįsikertantiems

juk aiškiai parašyta: ES federalistai rengia metus trunkančią konferenciją, kurioje, jei ir vėl tylėsime, visokiausios NVO pasisakys, kad mums reikia dar labiau integruotis ir pažangėti. Todėl lenkai ir parengė deklaraciją, kurią ir pasirašė įvairūs dešinieji, kad įsipareigotų tos anos konferencijos debatuose ginti tautų Europos idėją su jos krikščioniškosiomis šaknimis. laikmetis.lt publikacijoj išvis nėra jokio konteksto – tik džiaugsminga konstatacija, kokie puikūs vengrai ir lenkai, nes pasirašė kažkokią deklaraciją… tai Švarplys ir rašo – turi jungtis ir Lietuva… Bet čia ne šalys jungiasi, o partijos, politinės jėgos, visuomeniniai judėjimai ir pan. Galėtų nuo Lietuvos jungtis ir Nacionalinis susivienijimas, ir Karbauskio valstiečiai, ir Šeimų sąjūdis, ir Laisvos visuomenės institutas… Bet nesijungs, nes ją jau pasirašė Tomaševskis… Radžvilas ir Laisvos visuomenės institutas išsigąs,… Skaityti daugiau »

Geriausiai tomis temomis debatuotų

Nida Vasiliauskaitė, Andrius Švarplys, Ramūnas Aušrotas, Vygantas Malinauskas, Vicentas Vobolevičius, Kristina Zamarytė-Sakavičienė, iš jaunųjų – Vytautas Sinica su Dovilu Petkumi…
Tikrai turime pasiruošusių žmonių, tik reikėtų nesiblaškyti – toji konferencija – klastingas daiktas, nes sugalvota tik tam kad vėliau galėtų remtis – vyko demokratinė diskusija, mus įpareigojo joje dalyvavę piliečiai…
akivaizdi legitimacijos parodija, bet juk žais būtent tokį žaidimą.
bet jei mums payktų perimti žaidimą į savo rankas, atsikovoti bent auditoriją, žmonės išgirstų ir palaikytų – nors ‘pažengusių’ yra keliskart mažiau, bet jie glasniau rėkia, tad visi bijantys susitepti ir traukiasi…

www

Matydami Briuselio biurokratų (ir Lietuvos) beprotybę žmonės pradeda atsikvošėti…

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top