Verslo planas socialdemokratiškai: Misterio Kaliausės rinkimai 2015

Būsiu meras, pagalvojau, kai socialdemokratai paskelbė džiugiąją naujieną: jie nori tiesioginių merų rinkimų. Aš irgi noriu. Rinkimai bus, o aš būsiu meras. Nes galvoje gimė verslo planas. Paprastas – kaip ir viskas, kas genialu.

Mielam skaitytojui, manęs nepažįstančiam, kilo klausimas: kodėl aš toks tikras, kad išrinks meru? Kai kas gal sukiojate pirštą prie smilkinio, užmetėte akį į kalendorių. Ne, mielieji, danguje kabo delčia. Meru tapsiu todėl, kad visi protingi, o aš dar ir gudrus. Kaip socdemai.

Pagal socdemų verslo planą, atsiprašau, tiesioginių mero rinkimų koncepciją, visi savivaldybių Tarybų nariai bus renkami daugiamandatėje rinkimų apygardoje, o meras – vienmandatėje. Tiesioginiu būdu išrinktas meras bus Tarybos narys ir kartu meras. Jis vadovaus Tarybos posėdžiams, t.y., paskelbs posėdžių pradžią, pabaigą, suteiks žodį prelegentams, skelbs balsavimo rezultatus ir pasirašys po sprendimais. Dar nueis perkirpti atidarymo juostelę, gaus daug gėlių, sakys vieną kitą kalbą valstybinių švenčių proga ir… muš dinderį. Mušti šitą politinį oponentą yra bene svarbiausia mero pareiga – po to, kai pasiskirs patarėjus – mušėjus-partnerius.

Nekantraujate? Dar truputėlį kantrybės – ne dėl intrigos, ir paaiškinsiu, kur mano sėkmės šuo užkastas trūnija.

Pirma. Vienintelė mero užduotis, pagal socdemų koncepciją, – nesipykti su dviem trečdaliais tarybos narių, kurie galės atstatydinti merą. Kadangi Tarybos nariai sėdi toje pačioje kišenėje, tai daugelyje savivaldybių (ypač rajonuose) daugumai priklauso 99,9 procentai Tarybos narių iš visų partijų, tad geriau apskritai gyventi taikiai ir laimingai.

Antra. Protingi į valdžią neina, nes jie turtingi. Kadangi turtingi nori būti dar turtingesni, rinkimuose samdo tuos, kas nori užsidirbti. Kadangi tie turtingieji, tai yra protingieji, žino, jog realiai savivaldybių administracijas ir visus biudžeto pinigus, viešuosius pirkimus valdo administracijos direktorius, paskirtas Tarybos daugumos, tai nafik (atsiprašau už Valinską) jiems tas meras?

Trečia. Į valdžią dar eina vienas kitas idealistu save vadinantis, kursai sakosi norįs kažką pakeisti. Paprastai – kitą personaliją. Dar sako: dirbu dėl tautos, todėl nafik (vėl atsiprašau) man tas atlyginimas, nors niekada jo neatsisako. Todėl, kad irgi nori būti protingi ir turtingi. Bet jiems pinigų niekas neduoda, nes turtingi galvoja: kam durniui pinigai? Todėl šis kontingentas lieka prie idealų, kurie turi savybę keistis sulig nauju politiniu judėjimu.

Dar yra tiesiog protingi, kurie juokiasi iš socdemų projekto, bet ne tokie gudrūs kaip aš (mokausi iš socdemų), todėl jie man – ne konkurentai.

Kaip jau supratote, kandidatų sąrašas 2015-ųjų tiesioginiuose mero rinkimuose susitraukė kaip nuvarytas kuinas. Pažįstu porą vaikinukų, kurie už porą bokalų alaus fotošopu iš manęs padarys Džeimsą Bondą arba Tadą Blindą.

Mielam skaitytojui gal kartais kilo klausimas: o kur mano rinkimų programa? O kam, mielas skaitytojau, toji programa? Juk rinksime Misterį Kaliausę – gražiausią.

Pagarbiai, jūsų būsimas meras.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top