Verta prisiminti. 1990-ųjų metų Devintinių procesija Vilniuje

Siūlome prisiminti fotografo Pauliaus Lileikio užfiksuotas iškilmingos 1990-ųjų metų Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo procesijos Vilniaus gatvėmis akimirkas.

Į pirmąją jau Nepriklausomoje Lietuvoje iškilmingą procesiją su Švč. Sakramentu stojo vyskupas tremtinys Julijonas Steponavičius, disidentai ir politiniai kaliniai, Lietuvos Helsinkio grupės narys Viktoras Petkus ir Lietuvos Laisvės Lygos vadovas Antanas Terleckas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
katalikai vs ateistai

tik katalikai tikri patriotai: A.Svarinskas, N.Sadūnaitė ir kiti
o ateistai (komunistai) – tai kolaborantai, naikinantys Lietuvą, prievartaujantys vaikus ir vagiantys: A.M.Brazauskas, Č.Juršėnas, Kirkilas ir kiti

Antanas

Devintinių išvakarėse, Vokietijoje sugedo mūsų delegacijos automobilis. Kreipiausi į remonto dirbtuvę. Buvo antradienis. Priėmėjas pasakė, kad pas juos Devintinių šventė – Kristaus Kūno ir Kraujo šventė ir jie švęs visą savaitę ir automobilį sutaisys tik po švenčių. Jokie maldavimai, kad taisytų nepadėjo nes mes neturėjome finansinių galimybių visą savaitę gyventi viešbutyje. Automobilį teko palikti. Susisiekiau su savo vadovybe Vilniuje, kad mes įstrigome dėl devintinių šventės. Man iš Vilniaus atsakė, kad alaus šventė. Dalis katalikiškos Lietuvos praradusi atmintį ir tradiciją galvoja tik apie alaus šventes. Tad teko matyti puošnias ir iškilmingas Devintinių procesijas miesto gatvėse nešant Šv. Sakramentą. Automobilis buvo sutaisytas po savaitės šventimo. Mūsų delegacijai tai manau išėjo į naudą, pamatyti kaip tikrovėje švenčiamos Devintinės- Jėzaus Kristaus Kūno ir Kraujo… Skaityti daugiau »

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top