Vis dar aktualu. Vytautas Rubavičius. Kada skelbti prisipažinusių saugumiečių pavardes?

2015 m. gegužės 10 d.

Lietuvoje, kaip jau įprasta, netikėtai iškilo didžiulė politinė, juridinė ir moralinė problema – kaip dabar elgtis su tais KGB bendradarbiais, kurie anais laikais prisipažino savo nuodėmes už valstybės pažadą neskelbti jų pavardžių bei veiklos duomenų. Visuomenę apskriejo reikšmingi Vytauto Landsbergio ir premjero Algirdo Butkevičiaus pasisakymai. Pirmasis buvo kategoriškas – išviešinti, antrasis ne toks kategoriškas, tačiau buvo linkęs pritarti viešinimo rėmėjams. Įdėmesnis lietuviškųjų reikalų ir skandalų rutulionių stebėtojas galėjo numanyti, kad čia reikalas kur kas sudėtingesnis – juk tarp kandidatų į išviešinamus ne viena šimtinė reikšmingų valstybės vyrų – nuo Seimo narių, iškilių veiklių ar šlovėje parimusių politikų, pramonininkų konfederacijos žymūnų, taip pat įvairių sąjūdine ir kitokia biografija pažymėtų garbuolių, ilgamečių valstybinės žiniasklaidos žymūnų, o ypač – mūsų teisėsaugos ir teisininkų klano teisuolių.

Netrukus prabilo garsus tokias Lietuvos priešų užmačias smerkiančiųjų choras – valstybė išduodanti ja patikėjusius ir prisipažinusius KGB bendradarbius, o tai jau esąs neįsivaizduojamas moralinis ir dorovinis nuopuolis, kertantis per kertinius valstybės akmenis. Tiesa, ta pati valstybė šią sovietinę instituciją yra pripažinusi nusikalstama, tačiau niekaip nesugebėjo į dienos šviesą ištraukti nors vieno jai dirbusio nusikaltėlio. Netruko paaiškėti, kad kaip tik V. Landsbergio parašu valstybė įsipareigojo neskelbti duomenų apie prisipažinusiuosius.

Premjeras po kelių dienų jau pareiškė, kad amoralu yra valstybei laužyti savo pasižadėjimą. Toks valstybės vadovo nuomonės pasikeitimas nestebina – tereikia tik įsivaizduoti, koks įtakingų žmonių būrys yra prieš duomenų išviešinimą. Drįstu manyti, kad pirminė premjero reakcija rodė tam tikrą nesusigaudymą šioje keblioje situacijoje, tačiau greitai jo paties aplinka, taip pat garsūs seimūnų balsai jam kai ką paaiškino.

Tad ką daryti? KGB bendradarbių istorijos Lietuvą slėgs dar ilgai pirmiausia dėl to, kad nebuvo vykdoma jokia desovietizacija. Nebuvo atlikta visų įmanomų duomenų bei bylų išviešinimo „operacija“, kuri būt padėjusi veiksmingai kratytis pilkosios sovietinės praeities. Tačiau desovietizaciją slopino ir kairieji, ir dešinieji, nes visose partijose buvo buvusių KGB aktyvistų, kurie jau užėmė aukštus partinius ir valstybinius postus. Tačiau šiuo metu kai ką galime įvertinti ir racionaliai, ir juridiškai. Suprantama, jei to norime.

Pagrindinis viešinimo priešininkų argumentas – valstybės pažadas neskelbti prisipažinusiųjų pavardžių, tad jų bylos yra įslaptintos. Ką toks valstybės pažadas reiškia? Kad atsakytume į šį klausimą, pasiaiškinkime to pažado pobūdį. Ar valstybė pažadėjo niekada neskelbti jų pavardžių? Manau, ne tik politikai, bet ir juristai sutiks, kad jokioje valstybėje negali būti amžinų paslapčių. Nėra ir amžinybės terminą vartojančių juridinių normų. Demokratinėse valstybėse nėra ir negali būti tokios praktikos. Nėra ir Lietuvoje – juk dabar baigiasi 15 metų slaptumo terminas. Jei valstybė būtų pasižadėjusi prisipažinusiųjų paslaptis saugoti amžinai, tai reikėtų kuo greičiau rengti teisminį ieškinį, kad toks pažadas būtų pripažintas neteisėtu dėl daugelio dalykų, apie kuriuos čia nėra galimybių kalbėti.

Atsakymas į klausimą, ką daryti, gali būti tik vienas – skelbti. Tačiau išlaikant valstybės orumą ir atsižvelgiant į jos tam tikrą įsipareigojimą. Nutarus skelbti, derėtų imti ir rimtai pasvarstyti – kada. Jau dabar verda šiokia tokia diskusija, tad galima būtų ją pagilinti įvairiais argumentais. Tiek ilgai laukus vertėtų aiškiai pasakyti, kuriam laikui dar pratęsiamas įslaptinimas, o po to – viešinama. Tai galėtų būti ir metai, ir dveji, ir treji. Nemanau, kad reikėtų dėti naują 15 metų slaptumo spaudą. Valstybė pati turi rodyti norą sklaidyti savosios praeities tamsumas, juolab kad toji prisipažinusiųjų istorija gali turėti ir tam tikrų pasekmių nacionaliniam saugumui.

Pažvelkime į šią istoriją kiek kitu – socialinio teisingumo ir moralės – kampu. Prisipažinusiems anas jų poelgis suteikė daug privilegijų ir davė apčiuopiamos naudos. Dalis tų žmonių užėmė gana aukštas pareigas, tad jie ir toliau galėjo tęsti savo veiklą, kilti karjeros laiptais, kopti į politikos aukštumas. Aptiktume tokių ir tarp naujųjų mūsų saugumiečių. Tad prisipažinusieji ne tik viską išsaugojo, bet ir pagausino. Tačiau svarbiausia – jų kagėbistinė veikla niekaip nebuvo tiriama ir negalima tirti iki šiol. Niekaip negalime nustatyti ir tos žmonių grupės daryto bei daromo poveikio mūsų politikams bei verslo elitui. O juk niekas neabejoja, kad jie buvo įtakingi ir tapo dar įtakingesni. Tad prisipažindami jie įgavo didelį pranašumą prieš tuos, kuriuos sekė, apie kuriuos rašė pranešimus ir tais pranešimais grindė savo karjerą ir gerovę. Sektieji, apšmeižtieji, sodintieji net neturi galimybės sužinoti tiesos apie tuos, dėl kurių jie nukentėjo. Viešinimas yra šioks toks teisingumo atstatymas. O dabartinės prisipažinusiųjų gerovės jų bylų išslaptinimas niekaip nesumenkins, juolab kad nebus ir jokių juridinių išslaptinimo pasekmių. Tik menkos, mažai kam į akis krisiančios dėmelės biografijose, kurias kuo puikiausiai galima užglaistyti atsiminimais apie „sunkų ir pasiaukojamą darbą Lietuvai“.

Gegužės 8 d. Mokslų Akademijoje vyko konferencija a. a. Romualdui Ozolui atminti. Prof. Bronius Genzelis prisiminė, kad anais laisvinimosi metais jam būnant Maskvoje aukštas KGB pareigūnas prasitarė, esą jie žiną, kad lietuviai skelbsiantys nepriklausomybę, tačiau jau paruošta 6 377 žmonės dirbti naujomis sąlygomis. Galima įvairiai vertinti tuos skaičius, tačiau negalima lengvabūdiškai jų atmesti. KGB dirbo planingai ir ganėtinai veiksmingai – šitai liudija ir jos darbuotojų skverbimasis į naujus informacinių technologijų verslus byrant Sovietų Sąjungai. Jei tokių paruoštųjų būta, tai geriausia priedanga jų būsimai veiklai buvo prisipažinimas, kuris saugojo nuo bet kokio knaisiojimosi jų praeityje. Galima būtų išsakyti ir dar vieną argumentą už viešinimą. Prisipažinusiųjų bylų įslaptinimas labai trukdo mokslininkams tirti sovietinę ir mūsų nepriklausomos valstybės praeitį.

Tad – kada skelbsime?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
58 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
šiandien

reikia stipriai bausti tuos, kurie nebenorėjo tarnauti okupantams.
visa laimė, kad dauguma neprisipažino – dabar jie mūsų elitas teismuose, prokuratūroje, policijoje, vyriausybėje ir t.t. su pilnomis teisėmis vogti, imti kyšius bei prievartauti vaikus.

Ryt'as

Kada skelbti prisipažinusių ar neprisipažinusių pavardes ? NIEKADA. Tegul seimas , vyriausybė ,vsd(kgb) , visi stt , fntt , prokuratūra , teismai , visokiausio plauko „valstybinės” komisijos paskelbia sąrašą lietuvos piliečių (turinčių aukštesnį nei mokyklinį išsilavinimą) , kurių per paskutinius trisdešimt metų nepavyko (ar nebuvo bandyta) užverbuoti ar kitaip įtraukti į savo sisteminį klaną. Sąrašas bus dešimt kart trumpesnis , bus sutaupyta popieriaus ir laiko . šiandien kol kas galime džiaugtis tuo , kad antraeilėse trečiaeilėse informacijos priemonėse leidžiama skelbti tokius kaip gerbiamo V.Rubavičiaus tekstus (žinoma , neminint pavardžių).

mama iš kaimo

Manau, kad tie 6300 – tikrai ne tie,kurie prisipažino. Ir jie tikrai, manau, nesėdi vadovaujančiuose postuose. Ten sėdi tie, kurie NEPRISIPAŽINO. Ir tuos, neprisipažinusius, būtina viešinti.Suprantu, kad daugumą jū jau seniai „pasitvarkiusi” savo bylas, pirmaisiais metais tai nebuvo sunku, tačiau atsekti, tikiu, vis tik įmanoma. Bent jau dalį, ir bent jau „šilčiausiai sėdinčius”.

kiekvienas žino kgbistus

kiekvienas iš studijų laikų, iš darbų tarybiniais metais – puikiai žino kgbistus.
nėr problemos surašyti VISUS kgbistus – jų buvo apie 200.000,
Bet didesni nusikaltėliai, bjauresni – tai KOMUNISTAI.
Jie dabartinė mūsų valdžia.

melo fiesta

Vyksta informacinis karas, kariaujamas dezinformacijos ginklais. Su tiesa ir tikrove prasilenkiančiomis publikacijomis puolama teisėsauga, spec. tarnybos, neklusnūs politikai, dabar jau – ir prezidentė. Iš teisėsaugos institucijų nutekinama operatyvinė informacija, kuri yra sumaniai panaudojama, kurpiant odiozinius straipsnius, reportažus ir įvairiausias insinuacijas. Kovai mobilizuojami ir vadinamieji visuomenininkai, ir politinių partijų ruporai. Vis garsiau burzgia sovietinę propagandą primenanti netiesos gaminimo mašina. Kuriamoje baimės atmosferoje sąžiningi pareigūnai, teisėjai, politikai, žurnalistai nedrįsta ištarti žodžio, prieštaraujančio menamai „visuomenės nuomonei“. Politikos užkulisiuose sudaromi sąrašai pareigūnų, kliūvančių partiniams ir nepartiniams galios žaidėjams. „Juoduosius sąrašus“ skelbia informaciniame kare nekonvenciniais ginklais kariauti nesibodinti žiniasklaida ir sąmokslo teorijas skleidžiantys visuomenininkai. … Tada organizuojamas koks nors mitingas, į kurį suvežami didelės, priešų amžinai ieškančios partijos aktyvistai. Ant bačkos užsilipę visuomenininkai perskaito „juodąjį… Skaityti daugiau »

ha ha

manau, kad REZERVAS tokiem atvejam kaip nepriklausomybė ir buvo kuriamas.
.
Gaila, autorius nepaminėjo mūsų Seimo Nacionalinio saugumo komiteto vadovo Artūro Paulausko aiškiai pasakytus žodžius, kad paviešinti galima bus tik po kokių dešimties metų. Mol kol paskutiniam mohikanui sukaks pensijinis amžius ir pagrindiniai darbai bus nuveikti. . Juk jo pažai „prisipažinę” ar šiaip išaiškinti – A.Valionis – diplomatas, o A.Pocius buvo net VSD vadovu ir matyt taip sukomplektavo šią tarnybą, kad iki šiol išsivalyt nelengva. Vienas pirmųjų VSD vadovų – Z.Vaišvila iki šiol tariasi su KGB generolu Marcinkum.

Apolitas Runkelis-Bambalinis

„Tiesa, ta pati valstybė šią sovietinę instituciją yra pripažinusi nusikalstama, tačiau niekaip nesugebėjo į dienos šviesą ištraukti nors vieno jai dirbusio nusikaltėlio….esą jie žiną, kad lietuviai skelbsiantys nepriklausomybę, tačiau jau paruošta 6 377 žmonės dirbti naujomis sąlygomis.” Panasu, kad intelekto KGB turejo,ko nepasakysi apie kitas sovietines institucijas. Tai padejo jiems sekmingai mutavus i FSB prisitaikyti prie nauju salygu, ir galu gale visiskai uzvaldyti Rusija. Lietuva buvo respubliku issilaisvinimo is sajuzo lydere. Naturalu, kad KGB turejo skirti jai isskirtini demesi. Na ir palaipsniui exkgbistai uzvalde ir Lietuva, nors ir ne taip absoliuciai kaip Rusijoje, ar tarkim Baltarusijoje. Estija, vykdziusi liustracija, akivaizdziai lenkia mus visose srityse, o Lietuva vis labiau panaseja i Rusijos kolonija Europos sajungos sudetyje. Galima konstatuoti, kad KGB eksperimentas… Skaityti daugiau »

internauts

paviešinti būtina ir kuo greičiau. Ir su detalėmis. Tik tuomet gali užsibaigti dorų žmonių šantažas. Nes tik KGB ir tepa kitus, kuom patys kvepia.
..
Argi nepamenat kai Virgilijus Čepaitis, Landsbergio paragintas, paruošė DESOVIETIZACIJOS įstatymą, labiausiai kažkodėl susijaudino „respublikos” berniukai ir Vitas Tomkus patalpino savo laikraštyje neva „įrodymą”, o iš tikrųjų tik privalomą KGB-istams ataskaitą grįžus iš viešnagės pas Vakaruose gyvenusius draugus. Bet pateikta buvo taip, kad, suprask – agentas. Net „klyčka” sugalvota. Ir kaip toks „agentas” neatsiklausdamas KGB, respublikos berniukų, ėmėsi kurt Desovietizacijos įstatymą?

AMB pragare džiaugiasi

patikėjo kai kas, kad bus lietuviška, ne rusiška valdžia – prisipažino, kad tarnavo okupantams ir nebenori tarnauti.
kvaileliai.
komunistai kaip gerai tarnavo – ir tarnauja – ir valdžioje, net prezidentė.

internauts Apolitui

dėl „eksperimento” dar pažiūrėsim.
Ar pamenat ypatingų bylų tardytoją Kęstutį Milkeraitį?
Kai nepriklausomybės pradžioj gen.prokuroru buvo paskirtas Artūras Paulauskas, ypatingas bylas tyrusio tardytojos, ėjusio šaligaviu užvažiavo mašina, o jo žmona netrukus buvo apkrėsta hepatitu C.
Bylos buvo perleistos nepatyrusam tardytojui K. Milkeraičiui. Bet tas pasirodė dar didesniu knysliu ir pririnko duomenų apie KGB VERSLO PRIEDANGOS bendroves dar iki 20 bylų. Pasislėpus po verslo priedanga KGB užduotis buvo įsiskverbti į Vakarų valdymo truktūras. Tada, manau, ir pasklido kalbos apie KLIUGERIO ryšius su Prunskiene . O gal vėliau, kai Paulauskas atleido iš darbo abu šiuos tardytojus ir Milkeraitis buvo priverstas užsiimti žurnalistika. Jolanta Stankevič, tik baigus vidurinę KGB karninko duktė, kaip tik dirbo referente tada tame ypatingų bylų skyriuje.

apie Z.Vaišvilos draugą Marcinkų

Wiki: Romualdas Marcinkus (1941 m. Vaiguvoje, Kelmės raj.) – lietuvis, TSRS žvalgybininkas, KGB generolas, pasiekęs aukščiausią karjerą TSRS KGB centriniame aparate iš visų lietuvių žvalgybininkų. Biografija 1959–1963 m. studijavo Šiaulių pedagoginiame institute. 1963 m. Šiaulių vidurinės mokyklos berniukų bendrabučio auklėtojas. 1963–1965 m. tarnavo tarybinėje armijoje. Po 1965 m. pradėjo dirbti KGB – 1965–1970 m. ėjo operatyvinio įgaliotinio pareigas Šiauliuose. Nuo 1971 m. studijavo KGB Maskvos institute (RF užsienio žvalgybos akademija), specializavosi veiklai vokiškai kalbančiose šalyse. Buvo siunčiamas į Vakarus, ten vykdė KGB Pirmosios vyriausiosios valdybos pavestas užduotis Vokietijos Federacinėje Respublikoje, Šveicarijoje. 1979–1983 m. gyveno Rytų Berlyne, TSRS ambasados diplomato Justo Vinco Paleckio dėka užmezgė glaudžius santykius su ten dirbusiais lietuviais. 1984 m. pradėjo eiti KGB Pirmosios vyriausiosios valdybos 19-ojo skyriaus… Skaityti daugiau »

hmm..

Demokratinėj Vokietijoj, Dresdene, KGB padaliny STASI dirbo ir Putinėlis raudonasis. Ir rods panašiu metu kaip mūsų Zigmuko ir jo tėvo draugas Marcinkus.

hmm..

Paulauskas su savo draugu Sadecku Nacionalinio saugumo komiteto iš savo rankų nepaleidžia. O per jį kontroliuoja ir VSD. Juk Sadeckas suteikė KGB karininkams, dirbantiems VSD tuos pačius karinius laipsnius, kuriuos turėjo KGB, su darbo KGBstažo įskaitymu.

ruskeliai puola

ruskeliai liepė nubausti tuos, kurie prisipažino jiems dirbę ir nebenorį toliau dirbti okupantams.
(prisipažino tik 3 proc kgbistų – kiti neprisipažino ir dabar sudoros tuos, kurie prisipažino)

Šv.Kaimo Jurgis

Daug garbingiau būtų, jei prisipažintų patys.
Būtų aišku pagal paskutinių 25 metų darbus – vertas atleidimo, ar ne.Ištaisė praeities klaidas, ar ne.

Šv.Kaimo Jurgis

vienintelis viešai prisipažinęs ir viešai atgailavęs tebuvo rašytojas Romualdas Granauskas.
Anei kas su juo susidorojo, anei kas jam spausdint knygas sutrukdė, nei kas jo garbę nuplėšė.
Imkit pavyzdį ir nebijokit. Visiems nuo to bus tik geriau.

Didžiausia

valstybės paslaptis yra tai, kad Lietuva yra užvaldyta aukščiausio KGB aktyvo. Kaip manote, ar įmanoma tą paslaptį paviešinti, ypač, kai už paviešinimą yra pasisakęs Vytautas Landsbergis, savo parašu visos valstybės vardu įsipareigojęs neviešinti? Tai koks tikslas draudimo galiojimo pratęsimo proga vėl drumsti „ramų” Lietuvos politinį gyvenimą? Atsakau – artėjantys Seimo rinkimai. Vanduo drumsčiamas tam, kad visuomenėje bepradedantis atsirasti pilietiškumas ir noras pereiti prie tikros savivaldos bei demokratijos, vėl būtų paskandintas rietenose, kad politikai vėl vieni kitus apdrabstytų sunkiai įrodomais kaltinimais. Drumstame vandenyje yra lengviau gaudyti kvailas žuvis… Ar ne to proceso pradžią žymi ir komentarai Tiesos.lt portale, kuriuose bandoma kaltinti Naglį Puteikį „nusikaltimais” prieš „Lietuvos sąrašo” partiją, prie kurios susikūrimo jis pats yra prisidėjęs? Gera proga pasvarstyti kas yra kas… Skaityti daugiau »

eri

Tie kurie kažkada trėmė ,žudė ,kankino ,ir dabar kažkaip patapo gėriu kuriuos valstybė saugo ir gina ,dabar juk priimta viskas kas susije su sovietine praeitimi yra blogis ,o tie prisipažinusieji patapo ”gėriu”,tai turbūt kad ju pilna visuose teisėtvarkos teisėsaugos struktūrose ir aukšščiausiuose valdžios sloksniuose

Jurgis - ne šv. ir ne kaimo

TO didžiausia – kaip vagis pasitraukia nepastebėtas? Ogi rėkdamas: Gaudykite vagį!
Taip ir čia. Niekas nepasikeitė: kaip sovietiniais laikais tas, kas kitus stukačiais vadino, pats ir stukalino, taip ir dabar.
Kartais atrodo, kad žmonės nori būti apgauti, tiesiog gundo: aš jau tiek metų laukiu, kada atsiras ne vagis, kam aš būsiu įdomus, kam rūpės mano vargai. Ir visada atsiranda gelbėtojas – pastebėjote?
Ir kuo visa tai baigiasi? Dar vienu nusivylimu. Dabar manote bus kitaip?

>Didžiausia

Puteikis prie „Lietuvos sąrašo „. Kūrimo nėra prisidėjęs. Jis prisijaukino Kuolį ir pasinaudodamas LS vardu vėl šoko į politinį ringą.

Valstybinės Gėdos Dienos

Skelbti! Tai bus realių pasikeitimų Lietuvoje pradžia.

StasysG

Teisinga būtų paviešinti KGB kadrus. Bet. Neušteks „politinės valio” tą padaryti. Pirmiausia dabartiniam Seimui.

Rusas

Skelbti! Viskų skelbti kas dar labiau skaldys, priešins jūsų neįgalią, iškrypusią ir išprotėjusią tautelę.

Beta to ha ha (9:26)

„Vienas pirmųjų VSD vadovų – Z.Vaišvila iki šiol tariasi su KGB generolu Marcinkum.”
Ir kur ha ha, tai žinai? Iš Zigmo Vaišvilos tikrai ne, vadinasi iš KGB generolo R. Marcinkaus!

Po to kai išėjo į dimisiją, KGB generolas Romualdas Marcinkus dirbo
G. Petriko konsultantu saugos klausimais, vėliau EBSW padalinio Ekonominės saugos tarnybos, Saugumo ir informacijos tarnybos (SIT) direktorius. Dėl savo paslaptingumo ir diskretiškumo vadintas „Misteriu Nieku“.
Petriko reikalų patikėtiniu EBSW buvo Algimantas Šindeikis kuris šiandien kryžiumi gulasi už Dalią Grybauskaitę.
🙂
Nekaltinu dėl to Grybauskaitės, tik bandau parodyti kaip paprasta manipuliuojant ta pačia pavarde apšmeižti žmogų.

joffe

pritariu rašytojui, bet nereikėtų painioti batų su limonadu – dabartinės situacijos Lietuvoje ir demokratijos .

donatas

Jie siulo del dvigubos pilietybes referenduma, del kgb bendradarbiu taip pat reikalingas referendumas , juk reikia tokiais svarbiais klausimais pasitarti su tauta. Del referendumo sakiniu kurie bus referendumu tekste taip pat butina tartis su tauta ,kad jie butu aiskus ir tikslus. Tiems kas valdzioje laikas suvokti , kad dauguma tautos yra pranasesni uz valdzia . Kaip Islandijoje paprasti zmones neseniai kure nauja Konstitucija , taip ir Lietuvoj daugeli svarbiu klausimu nuspresti tauta privalo referendumu arba patys zmones gali sukurti Lietuvai geresne Konstitucija

skelbti butina!

Dabar tai bebutu tik 5 d. bajeris. N, Pociu nueme, Valionis liko, Kauno m. vyr.teisejas Inokaitis, paaiskejus, kad jis KGB rezervistas, nuo tu pareigu atsistatydino. O kiek pridare blogio!!! Skelbti butina, kad pasimatytu tikrasisi musu iskovotos nepriklausomybes vaizdzelis. kad A.Paulauskas buvo toiu ar Sadeckas – niekam nenaujiena. Bet kiek vaiksto susitepusiuju ir pakenkusiuju skundiku, informatoriu, kurie griove kitu zmoniu gyvenimu?! Kodel jie turi buti tie ,,pateptieji”. reikia skelbti, viesinti. Man pvz., labai idomu kas mane skunde uz tokius niekus, kaip ,,virtuviniai anekdotai” ir todel nebuvau isleidziama i uzsienius ir t.t. Pykcio nejauciu, skausmas praejes, bet gi smalsu – o gal tie zmogeliai ir toliau isliko mano draugais? Jei suzinociau – uzdaryciau ju panoseje savo duris ir tiek.Skelbti be jokiu abejoniu!!!

skelbti būtina 3 proc. kgbistų

skelbti būtina 3 proc. kgbistų prisipažinusių kgbistų.
kad kiti dar ištikimiau tarnautų okupantui ir dar daugiau žalos padarytų Lietuvai.

ha ha - Betai

ar reikia pratęsti?

ha ha - Betai

prieš pradėdama piktdžiugiškai klijuot etiketes, pabandyk į google įsivesti kelis kertinius žodžius: marcinkus, vaišvila, kgb…
Tada galėsi pasirinkt straipsnį. Na, kad ir šį ALFA lt Vaišvila tepa, kuom kvepia.

O gal ant lėkštutės Betai reikia atnešti? Kaip visada?

lėkštutė Betai  - Betai

Alfa: Kovotojas už kandidatų į prezidentus biografijų švarumą Zigmas Vaišvila savo biografijoje turi nemažai juodų dėmių. Kovo 11-sios akto signataras, viešai pasisakantis už vertybes, moralę, skaidrią praeitį ir politiką, užvertė Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašymais ištirti galimus Kazimiros Danutės Prunskienės ryšius su KGB, Valdemaro Tomaševskio kilmę. Eurokomisarė Dalia Grybauskaitė jam užkliuvo ir dėl kilmės, ir dėl galimų ryšių su KGB. VRK nustatė, kad Z. Vaišvilos abejonės nepagrįstos, o D. Grybauskaitė paviešino savo gimimo liudijimą. Istorija lyg ir būtų baigta, tačiau Z. Vaišvila nerimsta ir toliau ieško kompromituojančios medžiagos apie likusius kandidatus į prezidentus, nors pats iš rinkimų iškrito net nesurinkęs reikiamo parašų skaičiaus. Alfa.lt pradėjo domėtis paties Z. Vaišvilos praeitimi. Paaiškėjo, kad signataro politinė ir verslo reputacija kelia didelių abejonių.… Skaityti daugiau »

lėkštutė Betai  - Betai

Alfa.lt pasiteiravus Z. Vaišvilos, ar jis gyveno Maskvoje pas generolą, šis atsakė trumpai: „Studijų Maskvoje metais aš gyvenau Dubnoje, 130 km nuo Maskvos, taip pat bendrabutyje Vilniuje. Toks būtų mano atsakymas.“ Paklausus, ar pažįsta generolą R. Marcinkų, Z. Vaišvila staiga skubiai atsisveikino ir padėjo telefono ragelį. Z. Vaišvila iš tiesų į Lietuvą grįžo iš Dubnos. Maskvos srityje esantis miestelis buvo ypač uždaras, nuo pašalinių užklydėlių ypač saugomas Sovietų Sąjungos karinio pramoninio komplekso centras, vadinamoji „pašto dėžutė“, kuriame buvo kuriamas SSSR branduolinis ginklas. (Vienas iš Z. Vaišvilos tariamų kaltinimų Daliai Grybauskaitei, kad ji dirbo vadinamojoje „pašto dėžutėje“ tuometiniame Leningrade.) Z. Vaišvila, tuomet dar jaunas fizikas, nuo 1977-ųjų rudens iki 1979-ųjų vasaros šiame atominių ir kosminių tyrimų centre buvo mokslinis bendradarbis. Tiksliau,… Skaityti daugiau »

lėkštutė Betai  - Betai

Įtarimai finansinėmis machinacijomis Į Lietuvos „vilties prezidentus“ pretenduojantis Z. Vaišvila yra ne tik fizikas, bet ir verslininkas. Tačiau užuot suteikęs viltį, Z. Vaišvila ne iš vieno kėsinosi ją atimti. Mažeikių „Sodros“ vadovei signataro verslas kainavo ramybę ir sveikatą. Neliko vilties atgauti ilgai nemokėtų ir laukiamų atlyginimų didelei daliai Mažeikių gyventojų, dirbusių UAB „Oruva ir Ko“, dėl kurios bankroto kaltinamas Z. Vaišvila. Galų gale vietoj vilties Lietuvai – įtarimai, kad Z. Vaišvilos veikla kainavo milijonus iššvaistytų mokesčių mokėtojų litų. Verslininko Z. Vaišvilos karjerą sunku atsekti. Kaip sakė Alfa.lt šaltiniai, tai – tarsi voratinklis, suraizgytas apraizgytas „firmelėmis“, signataro skundais prokuratūrai, teismams ir, panašu, visiems, kam tik įmanoma. Z. Vaišvila valdė arba vadovauja šioms kompanijoms: finansų bendrovei „Parex Lizingas“ (dabar „FF Lizingas“) bei… Skaityti daugiau »

lėkštutė Betai  - Betai

„Oruvos“ turto „prichvatizavimas“? Istoriškai Lietuvos „vilties prezidento“ verslo voratinklis pradėtas megzti 2001 metais. Mažeikių dyzelinių variklių gamintojai AB „Oruva“ (1500 darbuotojų) buvo iškelta bankroto byla. Tuo metu bendrovė su Lietuvos valstybės garantijomis buvo gavusi 100 tūkstančių dolerių paskolą iš vieno Vokietijos banko. Beveik visas bendrovės turtas buvo įkeistas už šią paskolą. Taip pat „Oruva“ buvo pasirašiusi kelias lizingo ir faktoringo sutartis su „Parex lizingu“, kuriam vadovavo Z. Vaišvila. „Oruva“ buvo skolinga „Parex lizingui“ apie 2 mln. litų. Pagal įstatymą pirmiausia parduodant dar likusį bankrutavusios įmonės turtą turėjo būti sumokėti pinigai valstybei, tiksliau, Finansų ministerijai, kuri buvo laidavusi įmonės paskolą Vokietijos bankui. Tačiau Z. Vaišvila buvo pirmesnis. „Oruvos“ bankroto administratoriaus įgaliotinis A. Dvelys perdavė įmonės nekilnojamąjį turtą už daugiau nei 15,5… Skaityti daugiau »

lėkštutė Betai  - Betai

Kaltintas dėl „Parex lizingo“ bankroto „Oruvos“ turtą perėmusios bendrovės „Oruvos Ko“ likimas neilgai trukus, tikėtina, ištiks ir kitą šiuo metu realios lizingo veiklos nevykdančią Z. Vaišvilos vadovaujamą bendrovę „FF lizingas“, kurioje darbo vietą turėjo ir buvęs KGB generolas R. Marcinkus. „Parex“ grupė dar 2000–2002 metais apkaltino Z. Vaišvilą sudarius bendrovei nuostolingų ir rizikingų sandorių, taip pat sąmoningai blogu bendrovės valdymu, kuris nulėmė jos bankrotą. Kaip teigė „Parex“ grupės interesams atstovaujantis advokatas Arūnas Šidlauskas, 2002 m. Z. Vaišvila vienasmeniškai sudarė sandorį, kuriuo perleido 100 proc. bankrutuojančios bendrovės „Oruva ir Ko“ akcijų, kurias valdė „Parex lizingas“, už 10 000 JAV dolerių. Nors vien per 2002 metus „Oruva ir Ko“ įsigijo turto už 9 mln. litų. Z. Vaišvilos sprendimais už beveik 7 mln.… Skaityti daugiau »

halekstutei

eitum verciau Vytenio gatve pasluoti, paklodininke…

ruta

Landsbergio visa gimine globojo Sneckus , o buvo juk KGB virsininku , pries tapdamas sekretoriumi ,parupino , net valtybine pensija V. Landsbergio tevui , kuris prie visu valdziu buvo sokolade , kaip ir jo sunus . Tatai Grybauskaite yra artima siela , todel protegavo , reklamavo i prezidento posta , sava. Tik skelbti VISUS ir ‘prisipazinusius’ ir kitus seksotus , na , o gal kada gausime info is Rusijos archyvu .Tai suzinosime visus , kurie karivo ‘mazus karus’ , spjaudesi is istoriniu balkoneliu , nesvarbu , kad jau bus papurte kanopas ..

neprisipažino

juršėnas, kirkilas, olekas, ozolas (su visa centro partija)
teisėjai ir prokurorai
žydai ir rusai
KAM, TM ir VRM klerkai
ir daugelis kitų.
jų negalima liesti – jie, kaip patikimi niekšai toliau turi naikinti Lietuvą.
—–
(o tuos prisipažinusius – kurie atsibudę manė kad galima atgailauti ir bus atleista – be gailesčio naikinti)

Lubianka žino visus prpisipažinusius

…ir varinėja juos kaip PIEŠKAS.

stasys

Geroji praktika vartyti duota žodį savaip, Lietuvoje nėra naujiena ..Jei to reikalauja istorinė atmintis įsisupusi į tiesos mantija ..galima mol pateisinti viską ir bet kur. Rubavičius ta tik patvirtina , kai rezistencijos centras baigęs viešinti KBG- rezervistu sąrašus , pabaigoje drebančia ranka įrašė ir tuos žinomus kultūros asmenys ..visa ‚marginalinė galiorka‘ puolė piktintis ..mol kaip Jus drįstate, kas leido kur moralė ?? . Praėjo geras mėnuo ir še tau , nauja idėja. Pasirodo duotas žodis valstybės vardu tiek mažai reiškia , kad galima ji suasmeninti iki kokio valdininkėlio portfelio ir paskelbti ..o tai nieko blogo su visomis tomis pertvarkomis kurios vyksta valstybėje.!!!, už tai bus proga ištirti mokslininkams visu veikla sovietinės okupacijos laikotarpiu . Kas nutiks .. jei tuose įslaptintuose… Skaityti daugiau »

reikia bausti neištikimus

kgbistai buvo komunistų partijos šuniukai.
kai kurie nebenorėjo būti šuniukais – bandė atgailauti.
—-
komunistai to niekada neatleis !!!

Stasys

Dabar ir čia. Betgi yra vienas niuansas, kad nusipelnusių bei gru-šnikų jokiame sąraše nerasim. Jie yra kremliaus paslaptis ir jie, manau, atlieka visą juodą darbą, kad sugriauti at privesti prie bankroto mūsų valstybę. Va, štai čia yra didžiausias mūsų pavojus.

Prisipažinimas

Konservatoriai ir liberalai įnirtingu priešinimusi viešinimui jau prisipažino in corpore. Reikia išviešinti (povesitj) ir kitus.

EJ.

Tai kad buvo islaptinta 75 metams. Tarkim 15 praejo. Teks dar 60 metu palaukti, nes Valstybe isipareigojo. Na, o kas ta Valstybe yra mes visi zinome. Valstybe yra neprisipazine KGB-istai. Tai senas KGB-istu iprotis save vadinti valstybe, nes jie yra Patys Geriausi tautos atstovai (taip jie apie save galvoja). Taigi, jie patys save ir isislaptino, net neklause tautos sutikimo ar pritarimo. …. Bet man patiko triukas, kuri atliko V.Landsbergis ir A.Butkevicius pradzioje siulydami paviesinti KGB-istus… Jie aiskiai zinojo, kad dauguma uzsislepusiu valdzioje KGB-istu pakels triuksma ir nesutiks atskleisti kortas. Jie zinojo ir zino kas yra KGB-istai (jie ir patys ten priklauso), o kas ne. Todel patogu buvo apsimesti geruciais ir pamaloninti prisipazinusius 75-metams…… Todel siulyciau paviesinti bent jau neprisipazinusiu KGB-istu… Skaityti daugiau »

ExO

Sutikę prisirišti virveles, net ir prisipažinę neturi dalyvauti valstybės valdyme. Tas kelias į valdymą jiems gali būti užtvertas paviešinimu, jį peržengiant. Ar reikia daugiau?

Arvydas

„Tad prisipažindami jie įgavo didelį pranašumą prieš tuos, kuriuos sekė, apie kuriuos rašė pranešimus ir tais pranešimais grindė savo karjerą ir gerovę” – ar ne čia visa „prisipažinimo” esmė? Klausimas: tai kam jie prisipažino? Jeigu būtų prisipažįstama viešai, visai tautai, tai ir slėpti nebebūtų ko ir nuo ko. Kai „prisipažįstama” kokiai tai institucijai – tai, atleiskit, koks čia prisipažinimas? Tai tik kortų perdalijimas.

Jules

Juos visus viešint reikia nedelsiant – tuoj pat! Matot, kaip švaistomasi svetimais, neuždirbtais, milijardais eurų, kuriuos turės grąžinti mūsų vargšai proanūkiai. Išsistatė pilis gražiausiose Lietuvos vietose už vokietukų pinigėlius ir dinderį muša – nebegali suskaičiuoti su kelinta žmona gyvena ir kiek turi veikiančių VIP meilužių.

Na, o Zigmutis,

– nevertas dėmesio Dubnos bombačnykas ir tiek. Nueikit į muziejų ir gyvai pačiupinėkite S-200 Dubna arba kitaip S-5 Gammon, gal apsispakajinsite ir nebepliurpsite niekų apie Zigmutį. Tris Mūsų Veselnykai, pretendentai į Dubną kadais – Jurgis, Zigmutis ir Andriukas, tiesa? Jei klystu, patikslinkite, kaip ten buvo iš tikro? Tokius labai myli politikos davatkos, politikos kuosos LR Seime ir ta LDDP karalienė Tėvynės Sąjungoje, koks ten jos vardas, pamiršau?

EJ >>>>> Stasys

Citata is Stasio komentaro: „o jei Anušauskas buvo teisus ir juose nebus to ko taip tikisi V.Rubavičius rasti”. …. …. Stasy, nebeapsimetinek- tu ir esi Anusauskas.

Pikasas

Jei yra rimtas pagrindas manyti, kad kai kurie išsiliustravę asmenys nevykdė reikalavimo nesiveržti į valdžią, o jų melo niekas neryškino, tai verta nuo tokios praktikos atsisakyti. Tuo tikslu kiekvienas pildantis anketą su žinomu klausimu privalo žinoti, kad melas bus nedelsiant paviešintas. To nebuvo daroma ir dabar yra kaip yra… Beje. Specifinė situacija buvo tokia, kad KGB, kaip okupantų organas, viską registravo, darė aprašymus ir suvestines išskirtinai rusų kalba. Lietuviai saugumo „bildukai” ar aktyvistai taip pat naudojo tą pačią kalbą. Jau nekalbant apie KGB ar kitų specialių jėgos struktūrų karininkus dirbusius saugume, milicijoje. prokurorus, teisėjus. Kuriems, beje, po „Dainuojančios revoliucijos” teko mokytis geriau kalbėti ir rašyti lietuviškai. Juk net ir tokiems norėjosi valdymo sistemoje išlikti. Sovietinė tvarka buvo tokia, kad gal… Skaityti daugiau »

58
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top