Vasario 21 d. visuomenės atstovai – Eglė Mirončikienė (Asociacija „Lietuvių fronto bičiulių sąjūdis“), Giedrė Žilinskienė (Pasaulio gydytojų federacijos „Už žmogaus gyvybę“ Lietuvos asociacija), Andrius Murauskas (Asociacija „Lietuvos tėvų forumas“), Saulius Povilaitis (Asociacija „Vilniui ir Tautai“) ir Alvita Armanavičienė (Asociacija „Lietuvos vartotojų federacija“) – kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl 2017 m. vasario 13 d. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“ paviešintos informacijos apie Seimo narės Dovilės Šakalienės veiklą.
Iš paviešinto laiško turinio matyti, kad Dovilė Šakalienė darė poveikį žiniasklaidos priemonių atstovams bei kitiems įtakingiems visuomenės asmenims ragindama daryti spaudimą viešajai nuomonei, skelbti paruošto turinio skelbimus pagal Seimo narės pateiktą planą, kviesti į laidas nurodytus, jos įstatymo projektą palaikančius, asmenis. Seimo narė organizavo šių asmenų susitikimą komunikacijos kampanijos veiksmams aptarti, siekdama, kad būtų priimtas jos ir Mykolo Majausko inicijuotas vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo ir papildymo projektas Nr. XIIIP-113(3).
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnis įtvirtina piliečių teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Konstitucija draudžia kliudyti ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai. Lietuvos Respublikos lobistinės veiklos įstatymo 3 straipsnis draudžia užsiimti lobistine veikla valstybės politikams. Įstatymo 8 straipsnis draudžia valstybės politikams būti lobistinės veiklos užsakovais.
Seimo narė Dovilė Šakalienė vykdė neteisėtą lobistinę veiklą bei naudodamasi savo padėtimi ir įtaka siekė apriboti kitą nuomonę turinčių piliečių konstitucinę teisę skleisti informaciją bei idėjas. Todėl projekto svarstymo ir priėmimo metu žiniasklaidos priemonės skleidė neobjektyvią, vienašališką bei klaidinančią informaciją. 2017 m. vasario 14 d. Seimas šį įstatymo projektą priėmė.
Tokiais veiksmais Seimo narė Dovilė Šakalienė parodė nepagarbą esminiams demokratijos principams, šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir Seimo nario priesaiką.
Pareiškėjai prašo Seimo etikos ir procedūrų komisiją atlikti Seimo narės Dovilės Šakalienės veiklos tyrimą ir nustatyti, ar buvo šiurkščiai pažeista Lietuvos Respublikos Konstitucija ir Seimo nario priesaika. Pasitvirtinus nurodytiems faktams siūlo pradėti Dovilei Šakalienei apkaltos procesą.
Pareiškėjai prašo Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją atlikti Seimo narės veiklos tyrimą dėl neteisėtos lobistinės veiklos ir skirti jai Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatytą baudą.
Dovilės Šakalienės laiškas: