Vitalijus Balkus. Iš biudžeto finansuojamas transliuotojas begėdiškai manipuliuoja informacija

2021-05-17 | Panešimas žiniasklaidai

Š.m. kovo 17 dienos LRT oficialiame portale lrt.lt paskelbtame straipsnyje „LRT Tyrimas. Už Šeimų maršo rengėjų ir rėmėjų – antiNATO mitingų šleifas, pronacistinės organizacijos ir ryšiai su VSD ataskaitose minimais asmenimis“ (autorės Jurgita Čeponytė, Indrė Makaraitytė) pateikia duomenų lentelę esą susijusių asmenų bei jų veiklą organizuojant renginius bei aktyviai juose dalyvaujant. Šioje lentelėje esu paminėtas 5 kartus ir visais atvejais LRT žurnalistės šiurkščiai manipuliavo informacija bet pažeidė esminius žurnalistinės etikos principus.

Taip esu paminėtas kaip „Steigėjas/dalyvis“ 2017 m. kovo 11-osios Tautininkų organizuoto renginio. Esu priverstas konstatuoti, kad, deja, niekaip nesu prisidėjęs prie šio renginio organizavimo, o mano dalyvavimas jame tebuvo ėjimas su vėliava renginyje, kur be manęs dalyvavo dar maždaug 1 000 dalyvių. Tačiau LRT tai pateikiama kaip paminėjimo vertas faktas.

Tačiau toks savotiškas dalyvavimo, galimai prilygstančio rengimui, svarbos vertinimas aukščiau minėtų eitynių atveju net iš tolo neprilygsta dar 3 straipsnyje pateiktiems „svarbiems faktams“ . Taip tik iš šios straipsnio aš sužinojau, esą dalyvavau, o gal net ir rengiau 2020 m. net 2 mitingus. Tik kruopštaus savo veiklos fiksavimo dėka pavyko išsiaiškinti, kad viename renginių aš dirbau kaip vaizdo operatorius vieno nacionalinio portalo užsakymu, o kitame filmavau savo paties internetinio kanalo reikmėms. Toks daugiau nei laisvas dalyvavimo interpretavimas yra ne kas kita kaip tiesioginis kėsinimasis į LR Konstitucijos 25 str. įtvirtintą nuostatą „Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas“.

Pažymėtina, kad dar vienas renginys prieš Visagino AE statybą, kuriame tuomet tikrai buvau dalyvis ir tuomet kalbėjau deleguotas LVŽS Vilniaus skyriaus, vyko 2013 m. ir kaip tik tuo metu, kuomet dabartinė LTR vadovė Monika Garbačiauskaitė Budrienė buvo DELFI vyriausioji redaktorė, o aš tuomet – nuolatinis DELFI skyriaus autorius. Tuomet mano dalyvavimas kampanijoje prieš AE statybas nesukėlė jokios neigiamos reakcijos, tačiau kaip matome, pasirodė esąs „labai svarbus“ po 8 metų.

Dėl anksčiau minėtų aplinkybių nebūtų kilę jokių nesklandumų, jei straipsnio rengėjos būtų su manimi susitikusios, kaip, beje, to imperatyviai reikalauja žurnalistinės etikos kodeksas, ir jas dominanti informacija būtų patikslinta. To jos nepadarė ir tai leidžia manyti, kad straipsnio tikslas nebuvo objektyvios tiesos atskleidimas.

Atsižvelgęs į išdėstytas aplinkybes turiu pagrindo manyti, kad straipsnyje buvo pažeisti esminiai žurnalistinės etikos principai. Taip pat neatmesčiau galimybės, kad manipuliavimas faktais galėjo vykti ir dėl to, kad per pastaruosius kelis mėnesius net kelis kartus viešai esu įrodęs LRT skleidžiant abejotiną informaciją.

Šiuo metu ruošiamas oficialus kreipimasis į LRT dėl pateiktos informacijos patikslinimo ir galimybės paneigti melagingus teiginius. Atsižvelgiant į gautą atsakymą bus sprendžiama tolesnė veiksmų seka.

Vitalijus Balkus

„Iš savo varpinės“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Kai kurie ir Lietuvos žurnalistai virto melagysčių propagandistais.Perėmė Rytų
propagandistų metodus.Vaikučiai,nežiūrėkit rytietiškos televizijos.Jos virusas
pavojingesnis už patį Kovidą.

Visa tiesa

Sutinku su autoriumi.

tiek

žurnalistai prie visų valdžių buvo ir liko žurnalistais. Jei valdžiai iš jų nebūtų naudos (nekalbant jau apie žąlą 🙂 jų aplamai neliktų.Tai tikrai nėra garbinga profesija,deja.

Birutė Rutkauskaitė

…jau seniai pastebėjau, kad p.I.Makaraitytė yra LABAI šališka, labai neinformatyvi, labai nebeįdomi…tą patį pasigavus mala ir mala…supernuspėjami jos komentarai, jei taip juos galima vadinti…Nebejaučiu jai jokios pagarbos….jausmui juk neįsakysi- dink ar atsirask…

neišpasakytas autoriaus naivumas

Nesuprantu, kodėl reiškiamos pretenzijos LRT „žurnalistėms“? Juk jos tik savo vardu paskelbė VSD „analitikų“ pažymą.

LGBTQ+ zombojaščykas

Tokia „visuomeninės” ir komercinių TV reakcija – anokia sensacija. Jau senokai kitaip kaip lietuviškuoju zombojaščyku-zombadėže to dalyko pavadinti neišeina. Bet blogiausia, kad (bent jau man susidaro toks įspūdis) visų pagrindinių lietuviškų medijų turinys formuojamas pagal Kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento cenzorių nuotaikas. O tokia Eglė Bučelytė iš Sausio 13 herojės jau virto tokia rusiško „Pervyj kanal” vedėjos Andrejevos lietuviškąja kopija. Prasidėjus įvykiams Ukrainoje socialiniuose tinkluose sklandė memas su Andrejevos trafaretiniu atvaizdu ir užrašu „Есть такая профессия – врать каждый день”(Yra tokia profesija – meluoti kiekvieną dieną). Nors ir ne Bučelytė rengia turinį, bet mano akyse jau spėjo įsisenėti toks jos įvaizdis. Tačiau šį kartą ir komercinės TV spėjo „pasižymėti” vienos „žurnalistės”, ieškojusios idiotų, kurie už 100 eurų sutiktų dalyvauti provokacijose. Berods,… Skaityti daugiau »

Birutei Rutkauskaitei

Taigi Makaraitytė yra buvusio Izraelio amabasadoriaus meilužė.

deja

Nieko nepaneigs jos. Žurnalistų etika su brežnevu-radzevičiumi jau seniai užmigdyti amžinuoju miegu, kad netrukdytų meluoti

stasys

Tai viena geriausių idėjų kuri gimė autoriaus galvoje,pastaruoju metu . Ginti viešą interesą siekiant gauti tikslią-neiskraipoma informacija visuomenei tikslas vertas dėmesio .O jei tai dargi valstybės finansuojamas LRT ir tuo labiau .Vienok reikia pagirti LRT tirimu skyrių ‘prikasti’ tiek informacijos iš šalutinių faktų ,tam reikėjo tikrai gerai padirbėti . Autorius turi progą padirbeti galva ir įrodyti jog jis ją naudoja pagal paskirtį .

Du kart du

Paklaustas, kaip JAV „pakliuvo į žydų spąstus” Rozentalis (JAV vyriausybės veikėjas) paaiškino: mes kontroliuojame absoliučiai visą žiniasklaidą. Vos tik koks laikraštis išdrįsdavo parodyti nenuolankumą, iš jo tuojau pat būdavo atitraukiama visa reklama, o jei tai nepadėdavo, nutraukus gamybos priemonių tiekimą. „Tai labai paprasta“, pabrėžė Rozentalis.

stasiui

nemanote, kad ten pasidarbavo ne lrt tyrimu skyrius, o tiesiog viena is valstybiniu istaigu pametejo info is savo failu?

To  Du kart du      10:28

Ar tai reiškia, kad genderizmo, globalizmo ir šiuolaikinio mankurtizmo kilmė yra žydų Frankfurto mokykla?

stasys

stasiui 2021-05-19 11:06 ..ten tiek klaidų nedaro .

13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top