Vokietijoje tęsiasi masiniai ūkininkų protestai

laimetis.lt

Vokietijos ūkininkų protestai tęsiasi: jau kelintą dieną iš eilės visoje šalyje vyksta demonstracijos prieš Olafo Scholzo planuojamą dyzelino subsidijų mažinimą.

Nesiliaujantys žiniasklaidos bandymai protestus pavadinti „kraštutinių dešiniųjų” protestais neįtikina plačiosios visuomenės. Trečiadienį policijos profsąjungos „Deutsche Polizeigewerkschaft” federalinis pirmininkas Raineris Vendtas (Rainer Wendt) tokius kaltinimus pavadino „piktybiška” vyriausybės šmeižto kampanija prieš tai, ką jis pavadino „demokratiškai įvykdytu” ir „labai tvarkingu bei drausmingu protestu”.

Savaitės pradžioje vicekancleris Robertas Habeckas, kurį ūkininkai vis dažniau laiko neapykantą kurstančia figūra, protestus pavadino ekstremistų įrankiu ir įspėjo dėl minios „perversmo fantazijų”. R. Habeckui antrino ir Vokietijos valstybinis žiniasklaidos transliuotojas DW, kurio reportažai apie demonstracijas buvo gausiai papildyti perspėjimais apie „kraštutinius dešiniuosius” – populistinę AfD partiją ir nacionalistines identitarines grupes.

Die Bauern unterstützen.
Support the farmers.#GermanFarmers
🇩🇪🚜pic.twitter.com/ruEN3kgwzG— James Melville (@JamesMelville) January 9, 2024

Po pirmadienio masinių demonstracijų antradienį ūkininkai išėjo į gatves regioniniuose Vokietijos miestuose ir miesteliuose, protestuodami prieš „žaliąjį” taupymą. Esant ženklų, kad vyriausybės ryžtas šiuo klausimu pamažu silpsta, Vokietijos ūkininkų sąjungos pirmininkas Joachimas Rukvidas (Joachim Rukwied), reaguodamas į dalinį Šolco (Scholz) kabineto suplanuotų apkarpymų atšaukimą, paskelbė: „Rytoj mes tai padarysime dar kartą”.

Kaip ir buvo žadėta, trečiadienio rytą buvo laikinai užblokuoti visi įvažiavimai į Brandenburgo miestą. Kanclerio Šolco aplinkoje sustiprintas saugumas, nes Vokietijos premjeras ruošiasi apsilankyti Kotbuso mieste, kuris yra agrarinio nepasitenkinimo židinys, nes tikimasi, kad ūkininkai bandys sužlugdyti jo vizitą, užtverdami miestą traktoriais, kad priverstų jį susidoroti.

Nepaisant „kraštutinių dešiniųjų” šmeižto, ūkininkų protestai sulaukia plataus visuomenės palaikymo

Nepaisant „kraštutinių dešiniųjų” šmeižto, ūkininkų protestai sulaukia plataus visuomenės palaikymo. Net Žaliųjų partijos žemės ūkio ministras Cemas Özdemiras viešai pripažino, kad demonstracijos yra pagrįstos ir kad šviesoforų koalicija turi susėsti ir spręsti jų skundus.
Tikimasi, kad lygiagrečiai su žemdirbių protestais prie koalicijos bėdų prisidės ir geležinkelių streikai, nes Vokietijos viešojo geležinkelių tinklo darbuotojai pradeda trijų dienų streiką, kurį sukėlė ginčas dėl darbo užmokesčio ir sąlygų.

Vokietija, anksčiau laikyta stabilia Europos socialdemokratine valstybe, per pastaruosius dvejus metus patyrė politinę destabilizaciją, šalies žaliųjų ir kairiųjų valdančioji koalicija kovoja su kylančiomis energijos kainomis, besitęsiančia prieglobsčio krize, ir neseniai suduotu smūgiu fiskaliniams planams dėl pražūtingo teismo sprendimo, kuris sukėlė finansinę grėsmę šalies ekologinėms strategijoms.

ŠaltinisEUROPEAN CONSERVATIVE

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top