Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

Pandemijos situacijoje įvesti dalyvavimo Šv. Mišiose apribojimai yra proga tikintiems (ir šiaip smalsiems žmonėms) apmąstyti, kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios. Ir kodėl dalyvavimas jose nepakeičiamas kitomis pamaldumo ar pastoracijos formomis. Daugeliui žmonių šiandien yra nuoširdžiai nesuprantama, kodėl karantino metu kai kurie tikintieji taip veržiasi į Šv. Mišias, jei gali jas patogiai stebėti per televizorių ar feisbuką. Tuo labiau, kad Dievas juk yra visur ir jam galima melstis bet kur. Vargu ar netikinčiam žmogui tai galima kaip nors paaiškinti. Nebent galima bandyti pasitelkti kokią nors netobulą analogiją.

Šv. Mišios skirtos ne stebėti, bet dalyvauti. Nėra tas pats dalyvauti Mišiose ir stebėti jas per ekraną tarsi kokį spektaklį ar Dakaro ralį. Kaip ir nėra tas pat dalyvauti Mišiose ir šiaip melstis kur nors bevaikštinėjant miške. Šv. Mišių stebėjimą per ekraną galbūt galima būtų palyginti su vakarienės, kuri skirta tau pasistiprinti, transliacijos stebėjimu.

Iš Scott Hahn knygos „Avinėlio puota“: „Persekiojami krikščionys Mišiose gaudavo stiprybės. Nuolatinė Jėzaus Kristaus auka suteikdavo pagalbą ir išvadavimą. Mišiose, kaip matyti iš Apreiškimo Jonui, krikščionys suvienydavo jėgas su Dievo angelais ir šventaisiais, kad garbintų Dievą. Mišiose Bažnyčia gaudavo „paslėptosios manos“, kuri juos maitindavo išbandymų laikais (žr. Apr 2, 17). Mišiose šventųjų maldos iš žemės kildavo tarsi smilkalai ir danguje susiliedavo su angelų maldomis – kaip tik šios maldos nulėmė karų baigtį ir istorijos posūkį. Toks buvo Apokalipsės mūšio planas. Taip krikščionybė įveikė, regis, neįveikiamus priešus Jeruzalėje ir Romoje.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Cha...

” Šv. Mišių stebėjimą per ekraną galbūt galima būtų palyginti su vakarienės, kuri skirta tau pasistiprinti, transliacijos stebėjimu.” Gerb. Vygantai, o ar Jūs tikite, kad Šventoji Dvasia yra? O, aš sakau Jums, kad galima ne ką mažiau išgyventi Dievo artumą Šv. Mišių transliaciją stebint FB ar Youtube. Dievas yra žmogaus širdyje, tik mes, ar girdyrte, mes esame Jį užgriozdine savo nuodėmėmis. Taip, taip, Jėzus gimė mūsų kūtelėje, kuri yra prasmirdusi ir dvokianti ir visiškai netvarkoma, t.y. nematome savo nuodėmių ir už jas neatgailaujame. Galvojame, kad nueisime, štai sekmadieni į mišias (tyčia rašau mažąja raide, nes tokios mums ir yra)ir… „susitvarkėme”. Anaiptol, štai, Šv. Mišių nebuvimas ir atskleidžia mūsų širdžių purvą, t.y. ima inkšti, o nueit negali. Kol nerasime Jėzaus savo… Skaityti daugiau »

Laumėjantis

Šiaipjau šv. Mišios taip pat yra ir išklausomos ( bažnyčioje ). O kad ,,Šv. Mišių stebėjimą per ekraną galbūt galima būtų palyginti su vakarienės, kuri skirta tau pasistiprinti, transliacijos stebėjimu”, tai pats pajutau. Bet matyt, kad šv. Mišios skirtos tiktai katalikams. Ateistai, kitų religijų atstovai be jų kažkaip tai kuo puikiausiai apseina. Ir įtariu, kad žmogui tikėjimas duodamas paties Dievo. Ir tik nuo Dievo priklauso, ar žmogus bus karštas katalikas, ar rinksis kitokį santykį su dvasiniu pasauliu. Ir ar tai nepaaiškina to, kad katalikas, išauklėtas tėvų katalikų, nesugeba perduoti tikėjimo savo vaikams ar tuo labiau anūkams. O kai kas staiga ( ar palaipsniui ) ima ir atranda tikėjimą.

ah1

verslas, bo per mišias vaikščioja su „tarieka” į kurią dedami pinigai

>>Laumėjantis

Kodėl kitų religijų žmonės „puikiausiai”apsieina su savu supratimu gyvendami pasaulyje?Todėl,kad jie nemato  šėtono dvasios, nuodėmės ir jos padarinių ,ir turi tam tikrus įstatymo(kūno)orientyrus ,bet ne Šv Dvasios.Kuo” puikiaisiai”pasaulis sukosi  ir ” linksminosi” ir  iki krikščionybės ;linksminosi ir ” puikiausiai „gyveno Sodoma ir Gomora ,gyvavo ir pagoniško Egipto,pagoniškos Romos Imperijos,aukso ordos ir ,kitos pagoniškos gentys ir civilizacijos ir religijos.Buvo visiems” linksma” ,kol nepasirodė Jėzus  Kristus.Atėjus Kristui,Dievo tiesai pasaulio ” linksmybė” „sustojo” ir pasaulis jau rezgė,rezga ir regs planus,kaip atsikratyti to, juos ” liūdinančio” ir kalbančio tiesą apie juos .Praėjusiais amžiais jis( Dievas) buvo leidęs visoms tautoms eiti savais keliais,bet atėjus laikui Viešpats nepaliko savęs napaliudijusio atsiųsdamas savo sūnų( žodį) į pasaulį kūno pavidalu.Tiesiog akyse matosi,kaip” puikiausiai” žmonės   pasaulyje apsieina be Dievo… Skaityti daugiau »

aš katalikė

„Šv. Mišių stebėjimą per ekraną galbūt galima būtų palyginti su vakarienės, kuri skirta tau pasistiprinti, transliacijos stebėjimu.”—–tiksliau šios situacijos neapibūdinsi…Ačiū ,išmintingas žmogau…Taip seniai laukiau panašaus pobūdžio straipsnio.O, kad išgirstų mūsų mielieji persigandę ganytojai…Žmogus be Dievo pagalbos panoro išsigelbėti nuo ligų, nuo pasaulio blogio…Aš tikrai suprantu netikinčiuosius.Bet mes, krikščionys, kuriems duota daugiausia- juk iš mūsų daugiausia ir bus pareikalauta.Ką atsakysim Viešpačiui, kai stovėsime Jo akivaizdoje?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top