Vytautas Radžvilas. Apie pilkakailį Vilką ir rudagaurę Mešką

Paskelbta Nacionalinio susivienijimo pozicija dėl Vilniaus mero antrojo turo vertintina ir kaip dar labiau išgrynintas atsakymas į klausimą, kas yra mūsų partija ir ko ji siekia. Niekada nesiteisiname ir neįrodinėjame savaime akivaizdžių dalykų. Todėl sąmoningai nereagavome į ištisus mėnesius moralinių menkystų piltą melo ir šmeižto srautą, kad esame „dvigubas projektas“  – vieniems esame užsimaskavę „konservatoriai“, kitiems – slapti „kremliniai“. Po šio pareiškimo norisi tik geranoriškai patarti patikėjusiems tuo niekingu melu – užuot švaisčius laiką primityvių šmeižikų sapalionėms, verčiau jį skirti tikrai politinei savišvietai ir saviugdai. 

Kita paskata, įkvėpusi šį pareiškimą – elementari intelektualinė ir moralinė savigarba. Reikia būti absoliučiai naiviam, kad galėtum patikėti pasakomis, jog konservatyvia besivadinančios, o iš tikrųjų neomarksistinės partijos iškeltas kandidatas, klusniai tūnojęs ankstesnio mero šešėlyje, įstengtų nors kiek rimčiau pakeisti savo paties anksčiau stropiai vykdytą politiką. Bet lygiai reikia būti praradusiam paskutinius sveikos nuovokos likučius, kad galėtum patikėti neva „patriotinių“ veikėjų kurpiama legenda, jog niekada neparodęs nei menkiausios pagarbos tradicinėms vertybėms ir kandidatų diskusijos TSPMI metu ypač aiškiai atskleidęs savo tikrąsias nuostatas kitas ptretendentas buvo nepalaužiamas „tautinių ir krikščioniškų vertybių“ puoselėtojas ir sargas.

Galiausiai tik tokia gali būti iš tiesų, o ne tik žodžiais, nesisteminės politinės jėgos pozicija. Pareiškimo idėjinis pagrindas ir įkvėpimo šaltinis yra principinė ir nepajudinama nuostata, paskatinusi įkurti Nacionalinį susivienijimą: dabartinė Lietuvos būklė, kai tauta atsidūrė prie jai natūraliai atsikurti galbūt nebeleidžiančios demografinės krizės ribos, yra pakaitomis valdžiusių „dešiniųjų“ ir „kairiųjų“ vykdytos tos pačios politikos rezultatas. Ši savižudiška politika ketvirtį amžiaus galėjo būti vykdoma didele dalimi todėl, kad visuomenė neįstengė jai sutelktai pasipriešinti. Mat ją skaldė ir jos politinę savivoką griovė „brazauskininkų“ ir „landsbergininkų“ ginčas. Nors jį tiksliau būtų vadinti chronišku pseudopolitiniu pamišimu, ryjančiu bet kokias blaivaus politinio mąstymo apraiškas.

Deja, nemenka Lietuvos visuomenės dalis iki šiol nesupranta arba nenori suprasti seniai žinomo ir daugelio šalių parlamentų veiklos beveik neatimamu bruožu esančio teatrinio elemento reikšmės: kol vyksta parlamento posėdžio transliacija, žiūrovai mato kimbančius vienas kitam į atlapus ir pasiruošusius sudraskyti vienas kitą į skutelius nesutaikomus oponentus, bet nemato tų pačių oponentų po posėdžio sėdinčių restorane ir keliančių bokalus už puikiai suvaidintą spektaklį. Tokio spektaklio pirmosios užuomazgos laisvėjusioje Lietuvoje radosi jau ankstyvuoju Sąjūdžio laikotarpiu. Jau tada V. Landsbergis privačiuose susitikimuose su A. Brazausku, už Iniciatyvinės grupės, o vėliau Sąjūdžio Tarybos nugaros ir joms nežinant, „derino“ pozicijas esminiais Lietuvos politikos klausimais.

Nuo to laiko toks „derinimas“ nenutrūko nei akimirkai – apie jį galima prirašyti visą jaučio odą. Tiesą sakant, jis ir yra to, kas įprastai vadinama „sistema“, varomoji ašis. Sistemos veikimo principas, laiduojantis jos gyvybingumą ir tvarumą, yra be galo paprastas. Jai priklausančios partijos gali kiek panorėjusios kaitaliotis „pozicijos“ ir „opozicijos“ vaidmenimis, sudarinėti bet kokias koalicijas ir nesiskaitydamos su priemonėmis grumtis dėl vietos prie valdžios stalo. Tačiau žaidimą be stabdžių varžo viena išlyga – pjautynės neturi peržengti ribos, kai pradėtų grėsti sistemos stabilumui ar juo labiau kiltų pavojus jos išlikimui. Visi viešojoje erdvėje besireiškiantys protestiniai sambūriai, vienaip ar kitaip siejantys savo lūkesčius su „opozicija“, neabejotinai turi būti laikomi sistemos dalimi. Skambi antisisteminė retorika tik slepia jų sisteminę kilmę ir prigimtį.

Steigiant Nacionalinį susivienijimą buvo sąmoningai vadovautasi principine nuostata: kurti dar vieną į valdžios pyrago dalybas besibraunančią pseudopartinę grupuotę būtų ne tik beprasmiška. Tai būtų ir dar viena Lietuvos piliečių apgaulė. Ši nuostata lėmė pirmąjį ir svarbiausią įsteigto sambūrio politinį tikslą – nutraukti beveik tris dešimtmečius trunkantį, „pozicijos“ ir „opozicijos“ žaidimu grindžiamą Lietuvos valdymą. Pasakant dar aiškiau – iš karto išeiti iš šio žaidimo iš pat pradžių tvirtai apsisprendžiant jame nedalyvauti. Ir tokiu iš tiesų nesisteminės laikysenos pavyzdžiu skatinti ir kviesti iš jo spąstų ištrūkti kuo daugiau politiškai nuovokių šalies piliečių. Kito kelio išgelbėti Lietuvai paprasčiausiai nėra.

Desperatiškai ieškanti išeities Lietuvos visuomenė yra suskaldyta ir sumanių „dešiniųjų“ ir „kairiųjų“ varovų nuolatos gainiojama nuo pilkakailio vilko prie rudagaurės meškos. Tai vyksta per kiekvienus rinkimus. Kas yra Pilkakailis, o kas Rudagaurė – tai priklauso nuo suvokėjo vaizduotės. Apskritai įžvelgiama viena taisyklė: vilkas tampa meška nusivylusiems juos dar kartą apgavusiais „gelbėtojais“ rinkėjams. Per kitus rinkimus skubama sugrįžti bent jau į švelnesnį vilko glėbį balsuojant „už mažesnę blogybę“, bet tas išrinktas Vilkas vėl stebuklingai atsiverčia į Mešką. Nieko nedarant tai gali tęstis iki begalybės. Tiksliau – kol neliks pačios tautos ir valstybės.

Nacionalinis susivienijimas yra atviras visiems trokštantiems išsiveržti iš beviltiško sukimosi ydingame sisteminio žaidimo rate ir pavargusiems blaškytis tarp pilkakailio Vilko ir rudagaurės Meškos piliečiams. Ši nuostata dar kartą paliudyta principinga pozicija dėl Vilniaus mero rinkimų II turo. O pareiškimas šiuo klausimu laikytinas ją praktiškai įgyvendinančiu politiniu veiksmu.

3.8 16 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
labas

durniai

Vilnietis

gėdingi pezalai.

DD plius DD

Pozicija aiški ir laikomasi jos nuosekliai. Be to logiška- įsivėlus į tradicinius partinius žaidimėlius, iš Susivienijimo liktų tik rageliai ir nageliai- daugelis pagrįstai vertintų kaip dar vienus veikėjus erzelynėje prie lovio. Dabartinis kelias yra gerokai sunkesnis, bet rezultatas, nors ir nedidelis, jau yra. Atrodo, kad viso labo trys atstovai Vilniaus Taryboje, bet situaciją tai keičia labai stipriai. Ligi šiol Susivienijimas buvo lyg saujelės entuziastų sukurtas vaiduoklis, kurio bijojo, bet ignoravo vad. „sisteminiai”. Nuo šiol ignoruoti neišeis.

Mali

šūdą kgb provoktoriau Milaiti, niekur tu neisi, Širvintuose mere jau išrinko.

Pastabus

..oho,nu ir pavaaaro…,nesveikas aiskiai…

Vilnietis

3 išrinko ir jie jau pučiasi tarsi Lietuvai vadovautų! Tol kol išrinks dar 3 praeis pusė gyvenimo- o tada jau jų neberinks. Tuo viskas ir baigsis!

DD plius DD

Dėl rinkimų.
Ateisiu, bet biuletenį gadinsiu. Parašysiu ranka, kad pasirinkimo nematau ir tiek žinių. Aišku- tai kategoriška laikysena ir kitų neraginu tą patį daryti. Bet pasirinkimas tarp apvalaus karvės blyno ir kvadratinio…Kaip sakoma- bandykit laimę kur nors kitur.

Vilnietis

debilas. Jei skaitai kad TS-lgbt+pdf yra lygu Zuokas (prie kurio VIlnius nei sugriuvo nei sunyko)- tai tu apskritas idiotas. Eina 5 rinkimus tam kad sugadinti biuletenį! Nu ir ką tuo pasieksi?? ką po tokio veiksmo kas nors pastatys Vytį Lukiškių aikštėje, nuims vamzdį, uždažys išrkypėlių perėja?? Nu iš kur jūs idiotai išlendat??!

Pastabus

..jo,gadint biul. nera protingiausia.Racija paprasta…..uz koncierva blogiau nieko negali but….

Tirštas vakuumas

Klausykit, jeigu jums nusispjauti į Abonento aferas, tai jau … atsiprašau…

Nedavalgyta konsierva

Gražūs žodžiai. Gal išskyrus kad „niekada nesiteisinam”. Skaičiau, skaičiau, bet taip ir nepamačiau aiškios pozicijos, ką daryti. Maždaug, susiprask pats. Gerai, kad išrinko 3 atstovus. Pažiūrėsime, kaip jie elgsis. Kad tik nereikėtų teisintis. Ir dar supratau kad dėl Masiulio irgi nepasivargins pasiteisinti.

et,

tikrieji gelbėtojai yra pigūs resursai

Jules

Jules čia neparašė nei vieno komentaro, nes neturi ką pridurti – viskas tiksliai, logiškai, santūriai išdėstyta ir mes tam pritariame. Tiek lietuvių NS, tiek Rassemblement National (RN) Prancūzijoje linkime sėkmės ir raginame balsuoti už juos ir ateityje. Kai turėsime ką pridėti ar kritikuoti – tai darysime, o dabar jokių politinių priekaištų partijai neturime. Tad, langų majore, apsispakajink ir eik alaus atitinkamiems seimūnams pilstyt.

habilitâs

Filosofiškai visa tai yra utopizmas arba liaudiškai, kaip sako britai, „tikėjimas iš troškimo“ (wishful thinking). Norint daryti sisteminius pokyčius, reikia turėti bent du trečdalius Seimo narių, trijų tarybos narių Vilniaus savivaldybėje nepakaks, akivaizdu, kad „politinei savišvietai ir saviugdai“ reikėtų skirti daugiau laiko, prieš skelbiant tokią „Nacionalinio susivienijimo poziciją“.  Ir tai pagal Konstitucijos 148 straipsnį, Konstitucijos pirmo skirsnio „Lietuvos valstybė“ ir keturiolikto skirsnio „Konstitucijos keitimas“, pakeitimai įmanomi tik referendumu.  Dėl vieno autorius teisus:  savižudiška politika ketvirtį amžiaus galėjo būti vykdoma didele dalimi todėl, kad visuomenė neįstengė jai sutelktai pasipriešinti. Būtų galima pridėti, kad ji net nebandė priešintis, nes nėra nei „rudagaurių meškų“, nei „pilkakailių vilkų“, o tik gaujos hienų, besidraskančių dėl teritorijos. Tos, kurios pasisotina ir aptingsta, nustumiamos į pakraščius labiau… Skaityti daugiau »

Jules

Konservatorių Dalia pirmiausia į Maskvą buvo pas Andropovą pakviesta, berods, 1979 metais, o jei klystu – tikslinkite. Na, o 2 milijonų tautos Konstitucija ne kažin ką reiškia. Jei nežinot, klauskite lenkų, bet galite ir plaštakių Sodų gatvėje klausti – jos tai gerai žino ir išmano šį reikaliuką. Kad išmano – aš jau sužinojau 1977 metų rudenį.

Min Ti

,,Kloja skundą kaip paklodę / Ar rimuoja radžai odę?” (V. Mieželaitis)

Nedavalgyta konsierva

Jei tarp ns gerbėjų tiek ginčų dėl balsavimo, tai Radžvilo išvedžiojimas yra bevertis praktine prasme.

Diedas

Gerai parašyta.
Teisingai.
Bet intarpai apie kažkokį susivienijimą ir straipsnio pabaiga netikę.
Moralas turi būti toks:
Nebalsuokit, nes niekas jūsų gyvenime nepasikeis.
Eilinį kartą apmulkins, po rinkimų vėl apkaltins kad esat durni, ne tuos išrinkot.
Vienintelis būdas pakeist šią supuvusią sistemą – rinkimų boikotas.

Pastabus

…tau kad tik ant peciaus gulet,lupt boba ir nieko neveikt…..taigis taigis,kaipgis,aisiu as balsuot,durnas as ar ka,boba,ble,maucy,bo tuoj i dantis gauni……a neprimena nieko,diedai….

KGB monai

puikiai KGB sugalvojo:

  • valdoma demokratija

kadrai lemia viską:
laiku neutralizuoti savigarbą turinčius bei sąžiningus ir padorius,
parinkti tik su kompramatu ir nuodėmingus politikus

Escorts in Lahore

Do you like to travel? If so, you’ll want to check out our guide on where to find the best escorts in Lahore. Here’s why we think you should consider booking an escort, and how to do it.

Paskutinį kartą redagavo 7 dienų prieš Escorts in Lahore
Escorts in Islamabad

If you’re looking to find escorts in Islamabad, it’s time to check out the escorts in Islamabad directory. This guide will help you find the best escorts in Islamabad and find the most suitable girls for your needs.

Escorts in Karachi

Pakistani girls can be your best option for making a quick, anonymous income. I’ve spent the last two years going on a mission to find the best escorts in Karachi, Pakistan, and share my experiences with you.

Escorts in Islamabad

If you’re looking for a discreet and reliable escort in Islamabad, there are few places which are best suited for you. These places offer the right kind of services to all types of escorts in Islamabad.

Call Girl in Islamabad

When you’re starting a blog, the first thing you want to do is make lots of money. This requires you to get an income from the blog in order to make money from the rest of your activities. If you’re just starting out, you might want to think of getting some female <a href=”https://islamabadtopescort.online/call-girls-in-islamabad/”>Sexy Call Girls in Islamabad</a>

Call Girl in Islamabad

When you’re starting a blog, the first thing you want to do is make lots of money. This requires you to get an income from the blog in order to make money from the rest of your activities. If you’re just starting out, you might want to think of getting some female call girls in Islamabad.

Escorts in Islamabad

You’ve heard the term “escorts” before. It’s an unavoidable part of the sex industry, and it’s also exploding in Pakistan with more and more women getting involved in this niche. What are the top 5 facts about escorts in Islamabad? Find out.

Call Girls in Islamabad

Want to stay in the know about call girls in Islamabad? Check out this article on how to find the best call girls in Islamabad.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top