Vytautas Radžvilas. Nuotrauka kaip regimas vienybės atvaizdas

Nuolatos girdime du klausimus. Pirmasis – kuo Nacionalinis susivienijimas skiriasi nuo kitų patriotiniais besivadinančių politinių sambūrių? Antrasis – kodėl su niekuo nesivienijate? Išsamiai atsakyti trumpame įraše neišeina. Bet pirmasis ir vizualus atsakymas – ši laikraščius Vilniuje savaitgalį dalijusių bendražygių nuotrauka. Jie nuotraukoje ne visi – pamainos keitėsi, daugelis nepateko į kadrą.

Ši nuotrauka yra atsakymas į pirmąjį klausimą – esame sąjūdinės prigimties bendražygių sambūris, o ne vien rinkiminei kovai dėl valdžios susibėgęs lengvos ir greitos sėkmės ieškotojų darinys.

Visais laikais propagandos paskirtis buvo įtikinti žmones, kad jie gyvena kone rojuje, o jų valstybės santvarka yra tiesiog puiki. Tuo įtikinami ir patikėję žmonės galiausiai net nebepajėgia įsivaizduoti, jog galima gyventi ir kitaip. Tačiau norint atgaivinti kitokio gyvenimo viziją įstengiančią išvysti vaizduotę ir įkvėpti troškimą siekti permainų reikia ilgai ir kantriai dirbti ugdant piliečių politinę sąmonę. Pasaulio istorijoje nėra pavyzdžio, kad rimtos permainos kurioje nors šalyje būtų įvykusios be tokio paruošiamojo darbo.

Jį dirbame nuo 2004 m., kai tapo galutinai aišku, kad jau sovietmečiu smarkiai sunykusi lietuvių tautinė ir valstybinė sąmonė toliau yra griaunama ir tirpsta kaip pavasarinis sniegas. Istorinę atmintį ir politinę savimonę praradusios tautos niekada neprisikelia ir būna pasmerktos pasyviai laukti savo išnykimo valandos.

Būna nelengva paaiškinti, kodėl reikia susigrąžinti valstybę, pašnekovui, dažnai net nebesuprantančiam, kas yra ir kam reikalinga toji valstybė? Argi mes neturime valstybės? – nuoširdžiai klausia tikros valstybės nuo išorinių jos dekoracijų neatskiriantis pilietis. Išvykos ir pokalbiai tokiais klausimai duoda vaisių. Lėtai ir pamažu, bet žmonių, suprantančių NS siunčiamą žinią, akivaizdžiai pagausėjo.

Gaila, bet kitos patriotinėmis besivadinančios partijos panašaus darbo griežtai vengia. Taip jau per dešimtmečius susiklostė, kad kiekvieną kartą prieš naujus rinkimus nežinia iš kur išdygsta paslaugiai besisiūlantys pavaldyti Lietuvą jų kandidatai. Dažniausiai iki tol niekur ir niekada nedalyvavę jokioje veikloje, o neretai net nematyti viešumoje.

NS vadovaujamasi nuostata, kad einant į rinkimus ir karštai žadant iš visų jėgų tarnauti rinkėjams bei uoliai dirbti Lietuvai pirmiausia derėtų nors šiek tiek padirbėti dėl savo šalies anksčiau. O geriausia – net pernelyg nesukant galvos dėl rinkimų.

Atsakymas į antrąjį klausimą plaukia iš pirmojo ir gali būti labai trumpas. NS vadovaujamasi nuostata, kad einant į rinkimus ir karštai žadant iš visų jėgų tarnauti rinkėjams bei uoliai dirbti Lietuvai pirmiausia derėtų nors šiek tiek padirbėti dėl savo šalies anksčiau. O geriausia – net pernelyg nesukant galvos dėl rinkimų. Daugelis ir šioje nuotraukoje matomų bendražygių net neketina eiti į jokią valdžią. Jie sunkiai triūsia dėl vienintelės priežasties. Iš tiesų myli Lietuvą ir gelbsti ją ne žodžiais ir komentarais veidaknygėse, o konkrečiais ir visiems matomais darbais.

Apibendrinant – Lietuvai yra gyvybiškai reikalinga ir be galo svarbi tautiškai ir valstybiškai mąstančių patriotų vienybė. Bet ne prisimenančių Lietuvą vien rinkimų išvakarėse ir metų metais nieko dėl jos nedarančių „politinių jėgų“ fasadinė ir grynai rinkiminė vienybė. Būtina ir iš tiesų įmanoma tik konkrečių, pasiryžusių realiai dirbti dažnai nematomus tautos ir valstybės gelbėjimo darbus, pilietiškų ir patriotiškų asmenų santalka. Ši nuotrauka – ji yra kūno akimis regimas tikrosios vienybės atvaizdas.

Norintys prisidėti ir padėti tiems, kurie yra susirinkę į darnų talkininkų būrį šioje nuotraukoje, yra labai laukiami. Prisijungimo prie mūsų nuoroda čia.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top