Vytautas Radžvilas. Vienija ne žodžiai, o darbai

Veidaknygė

Turiningas ir įdomus Vytauto Sinicos interviu. Vis dėlto ypač verta pacituoti aiškų, dalykišką ir tikslų atsakymą į vadinamąjį vienybės klausimą:

„ – Turiu atsakyti kaip politikas, nes klausimas, atrodo, skirtas Nacionaliniam susivienijimui, kurio veikloje dalyvauju. Daug galvojau apie tai: problema yra ne kalbos ir ne pažiūros, – problema yra noras ar nenoras dirbti. Pasidairykite į tas pačias konservatyvias, tautiškas mintis skelbiančias partijas ir parodykite man bent vieną, kuri nuosekliai dirbtų tarp rinkimų: rašytų straipsnius, važinėtų po Lietuvą, platintų savo laikraščius, skrajutes, organizuotų renginius, skelbtų analizes ir pozicijas, taigi nuolatos skleistų žmonėms savo idėjas. Gal esu šališkas, bet, atleiskit, be Nacionalinio susivienijimo niekas to nuosekliai nedaro. Ir tai yra ne tik organizacinė, bet ir moralinė problema. Partijos, politinės organizacijos, kurios nori žmonių palaikymo, tačiau nenori dėl jo dirbti, prieš rinkimus pabando įveikti jų barjerą netgi ne savo jėgomis, o dairydamosis kokio gelbėtojo. Tarkime, dabar nemažos visuomenės dalies akys krypsta į Igną Vėgelę ir daug partijų nori, kad jis vestų jas į rinkimus. Tiksliau „neštų į rinkimus“ ant savo reitingų. Tai parazitavimas. Man atrodo, kad šita strategija, jei galima ją taip vadinti, yra nesąžininga, ji negali pelnyti rinkėjų pasitikėjimo. Aptarėme, kad valstybė naikinama prieš mūsų akis. Kiekvienas turi asmeniškai apsispręsti, ar tam priešinasi. Mes buvom, esam ir būsim atviri visiems žmonėms, kurie norėtų ateiti ir veikti pagal tuos principus, pagal kuriuos veikiame, nes pažiūros, kaip yra skelbiama, dažnai sutampa. Skiriasi požiūris į veiksmą. Bet tų jungimųsi, susimetimų prieš rinkimus, kai susėdus pasidalijami galimi postai, vietos sąrašuose, reklaminis plotas laikraštyje ir kiti panašūs dalykai, o po rinkimų išsivaikštoma, su mumis niekada nebus. Daug žmonių dėl to pyksta, gal nes nesupranta ir nematė kitokio veikimo, bent tas kelias yra vienintelis, leidžiantis tikėtis tvirtų ilgalaikių rezultatų.“

Atsakymo esmę galima apibūdinti trumpai: vienija ne žodžiai, o darbai. O pratęsiant keliais sakiniais, kol kas užteks pasakyti tiek. Svajonės apie vienybę ir raginimai vienytis nesant vienintelio tikros vienybės pagrindo – bendros veiklos ir sunkaus bei kantraus sutelkto darbo – tėra magiško mąstymo apraiška. Kiekviena tauta turi tokią valdžią ir susikuria tokį gyvenimą, kokių nusipelno.

Pasiduoti magijos kerams reiškia patikėti stebuklu, kad nieko neveikiančių „opozicinių jėgų“ veikėjams „susimetus“ į bendrą sąrašą ir pasidalijus jame vietas, o rinkėjams kartą per ketverius metus malonėjus atkėblinti prie balsavimo urnų, pasikeis šalies politinė santvarka ir atsiras „gerų ponų“ valdžia. Istorijoje neįmanoma rasti pavyzdžio, kad esminės permainos kurioje nors šalyje būtų įvykusios be ilgo ir kryptingo politinės, o kalbant konkrečiai apie Lietuvą – vos berusenančios tautinės ir valstybinės sąmonės – ugdomojo darbo.

Kviečiu rasti laiko bent peržvelgti, kaip atrodo tokio darbo kasdienybė: https://www.pozicija.org/zygis-per-lietuva-su-sukiu…/

Iš tikrųjų viskas be galo paprasta: atsiras kritinė masė panašiai dirbančių, o ne vien „teisingai šnekančių“ tikrų patriotų – permainos Lietuvoje bus. Neatsiras – Lietuva garantuotai išnyks. Šitaip dirbdame sakome sau: net jeigu nepavyktų, žinosime ir sąžinė bus rami, kad bent jau mėginome. Talkininkų niekada nebus per daug. Kviečiame prisidėti. Stoti į Nacionalinį Susivienijimą ir formaliai tapti sambūrio nariais sveikintina, bet nėra būtina.

https://www.propatria.lt/2023/11/vytautas-sinica-musu-elitas-viliasi.html?m=1

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Vytautai Radžvilai, štai užduotis nr 1, jei nori konstituciškai pasitarnauti, o ne vadovauti Tautai.
1996 birželio 20, 2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu keitė 47 straipsnį (apie Lietuvos žemę) svetimšalių naudai (ir tuometiniai prezidentai skelbė pakeitimus) nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos.
Parašyti tekstą (straipsnį) nr 1 apie savo požiūrį į tokią problemą bei išdėstyti jos sprendimo būdą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Vytautai Radžvilai, štai užduotis nr 2, jei nori konstituciškai pasitarnauti, o ne vadovauti Tautai.
Jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai (n_e_l_e_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime.
Parašyti tekstą (straipsnį) apie savo požiūrį į tokią problemą bei išdėstyti jos sprendimo būdą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Vytautai Radžvilai, jei iki Kalėdų ignoruosi šias dvi temas kaip iki šiol, atsidursi ne tik plėšikų, bet ir Lietuvos priešų sąraše kaip įtartinas bei klastingas veikėjas.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Plėšikų sąraše esančio Vytauto Radžvilo programinė svajonė:

  • “… Atskirų profesinių grupių reikalavimai didinti atlygį už darbą yra visiškai pagrįsti, bet jų neįmanoma patenkinti dėl valdžios nuolatinio vengimo padidinti valstybės pajamas. 31.2. Skaičiavimai rodo, kad pagal dabartinį Lietuvos ekonominio išsivystymo lygį valstybės pajamos iš per metus surenkamų mokesčių galėtų būti mažiausiai dviem milijardais eurų didesnės.”
  • „32.1. Mokesčių sistemos regresyvumą sumažintų progresinis pajamų mokestis ir nauji mokesčių šaltiniai.”
blue yellow zov marinie

…ale kaip jis taves bijo,aik tu sau….dreeeeeba,kaip saltiena..

IP 88.118

Pažiūrėkite į veidrodį ir Tiesos.lt komentarus ir pamatysite atsakymą į vadinamąjį vienybės klausimą arba kokį „titanišką“ darbą atliekate vienydami žmones.  
Štai įdėjote J. Em. Kardinolo S. Tamkevičiaus straipsnį: „Tegyvuoja Kristus Karalius!“ ir iškart apvienijote portalo tikinčiuosius, per 31 valandą atsirado net 122 dėl Kristaus vargstančio ir kenčiančio žmogaus asmenyje „maldos“. 
Kuo jūs geresni už tuos, kurie nieko nedaro, jei patys vieną kalbate, o kitą darote?! 

blue yellow zov marinie

…jooo,apie kristuti pavarinejom biski keistenybiu….xa xa xa…Tamkeviciui turetu plaukai dybom atsistot,jei turetu/plaukus/….buvo linksma ir idomu…..ta isgalvotoji krikscionybe kliba kaip varguoliu dantys…….ot gerai,gal zmoneliam ims sriubai veikt…

kas kaltas

Aiškus plyšys tarp dešinių politikų ir tautos daugumos atsirado po 1992 metų Seimo rinkimų. Sąjūdininkai nė įsivaizduoti negalėjo (bet ir nenorėjo, nebandė) kaip tauta per 50 metų buvo prisitaikiusi prie tarybinės tvarkos – ir iš savos rūpestingos lietuviškos valdžios tikėjosi sugedusios rusiškos tvarkos pataisymo, o ne griovimo ir draskymo. Nedarbas, privatizacijos prašmatnybės išmušė patriotiškai nusiteikusį lietuvį iš vėžių , ir tuo labiau, kuo patriotiškesni buvo jo lūkesčiai. Teisybė, lygybė tapo patriotų ginklu ir sąjūdininkams beliko skėsčioti rankomis: kokia teisybė ir lygybė po komunistinės sistemos žlugimo? Kuri pradėjo kaip tik nuo šitų puikių lozungų skelbimo.

blue yellow zov marinie

…tau niekaip nedaeina,kad vadinamieji desinieji ir kairieji yra to paties kuno rankos…..cia kuna reik rinktis kita,o ne…organus.

taip ir turi būti

Blogiau kada kairieji vadovauja privatizacijai, o dešinieji užsiima nevykėlių tautiečių globa

blue yellow zov marinie

…per abi galunes reik dauzyt plaktuku…o paskui amputuot..

kieno naudai?

neversk spėlioti

blue yellow zov marinie

…ot ir spek,paziuresiu ant kiek galvoooootas..

GOJUS

Būtent.

blue yellow zov marinie

…tai kad as matau dirbanti tik gerb.Stankuna ir vienas kita komentuojancius pauksti su Radzvilioku.Kur buvo NS mitinge del misku,a….del NT,a….niekur nebuvo,nieko neagitavo,nesipiktino….reik gyvo veiksmo su gyvais zmogais…..niema…str.rasyt yra gerai,bet naudos kazi kazi….si portaleli/pavogta/skaito koks 20 zmogenu ir fsio.Ko tai….SLABIOZ…..

vienuva

kapitalistus vienija išnaudojimas o skurdžius skurdas

tataigi

Kai vienų ir kitų interesai derinami, išeina efektyvi naši ekonomika. Kuomet ne, tada revoliucija ir kapitalistų iškorimas ir komunistų partijos nuosavybė viskam

blue yellow zov marinie

..proletaryj fsiex stran,savokupliaitiesj…..ura

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Dainiaus Gaižausko kreipimasis į VSD ir policiją dėl kriminalinių partijų (liberalų sąjūdžio ir darbo)
https://www.youtube.com/watch?v=2zIIRKPKAAA

Puikūs laikai buvo

Pamenu, kada Romualdas Visokavičius buvo jaunesnis ir vadovavo Lietuvos bankui, tai taip “patvarkydavo” darbo kabinete ant stalo Hermio banko valdytoją Nadieždą Novickienę, jog šiai tik galva kretėdavo…Smagu kažkaip…

VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”

TŪLAS ADVOKATAS ROLANDAS VALIŪNAS IŠ PAVOGTŲ IŠ SNORO BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGŲ PASISTATĖ UŽUPYJE SAVO ŠEIMAI NAMĄ, KOLEKCIJAS SUSIPIRKO IR MUZIEJŲ ATIDARĖ! ŠLYKŠTUS TIPAS, VAGIS IR AFERISTAS. TAIGI, VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top