Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Pačiam keista, kaip jau antrą kartą per trumpą laiką tenka dalintis Gritėno tekstais. Matyt, taip atsilyginu už dėmesį Valstybiniame tautos fronte. Iš tiesų, žavi jo gebėjimas išsikelti tikslą, ką nors įrodyti, ir lyg specialiai to neįrodinėti.

Beveik pusę jo naujausio teksto (ČIA) sudaro tiesiog vardijimas, kokie dalykai Lietuvos istorijoje, jo giliu įsitikinimu, nebus perrašyti. Vardija daug, net keturias pastraipas. Daug teisingų dalykų išvardija. Bet sugeba nepaminėti nieko apie Lietuvių aktyvistų frontą, Birželio sukilimą ir Laikinąją vyriausybę. Nieko. Nors lyg ir pastebėjo, bent iš teksto pradžios atrodė, kad būtent dėl šios istorijos laikotarpio – 1941 metų rezistencijos – istorijos perrašymo ir kyla pagrindinis gynusiųjų A. Jakubauską nerimas ir įžvelgiamos grėsmės.

O galėtų, jei ne Gritėnas, tai Zingeris ar Anušauskas, paimti ir paskelbti viešai ir atsakingai, kaip prisiėmę asmeninę atsakomybę formuoti Lietuvos istorijos politiką, patvirtinti, jog Lietuva niekada neneigs:

1) Lietuvių aktyvistų fronto nuopelnų ir pasiaukojimo siekiant atkurti SSRS okupuotą Lietuvos valstybę;

2) kad Birželio sukilimas yra garbingas lietuvių tautos laisvės kovos epizodas, kuriuo Lietuva didžiuojasi, kuriuo siekta atkurti nepriklausomybę, o ne nacių satelitas, ir kuriuo buvo paneigtas Lietuvos savanoriško įstojimo į SSRS mitas;

3) kad Laikinoji Vyriausybė nebuvo pronaciška, siekė savarankiško valstybingumo bei kaip įmanoma nuo okupantų ginti visus Lietuvos piliečius, įskaitant žydus, tačiau neturėjo faktinės Lietuvos teritorijos kontrolės ir negali būti laikoma kalta ar atsakinga už nacių okupuotoje Lietuvoje padarytus nusikaltimus.

Ar galėtų kas iš proaktyviai vertusiųjų Genocido centro direktorių politikų bent tiek įsipareigoti, kad šie puslapiai nebus perrašyti, priešingai, jų bus mokomi Lietuvos moksleiviai?

* * *

Tiesos.lt redakcijos prierašas. Ta pačia proga primename ir kalbą, pasakytą balandžio 1-osios mitinge prie Seimo šiam svarstant prof. Ado Jakubausko atleidimo iš Genocido centro direktoriaus pareigų klausimą, kurią P. Gritėnas savo tekste pavadino „viena iš protestų kalbų“:

Vytautas Sinica: „Mus laiko kvailiais. Jus taip pat“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Klausimėlis

Sinica reikalauja, kad politikai patvirtintų, kad Lietuva niekada neneigs:

„3) kad Laikinoji Vyriausybė nebuvo pronaciška, siekė savarankiško valstybingumo bei kaip įmanoma nuo okupantų ginti visus Lietuvos piliečius, įskaitant žydus, tačiau neturėjo faktinės Lietuvos teritorijos kontrolės ir negali būti laikoma kalta ar atsakinga už nacių okupuotoje Lietuvoje padarytus nusikaltimus.“

Gal Sinica turi neginčijamų istorinių argumentų, kurie tą tezę visiems laikams įrodo? Ar tik reikalauja, kad politikai tą tezę gintų be istorinių įrodymų?

Balamutas

Atsakymėlis klausymėliui. Jeigu tavo protelis nusmuko trim sprindžiais žemyn stuburo kamienu, tai tau ,sikofante, joks aiškinimas, kaip ir daktarai jau nebepadės. Mokykis, mokykis ir dar kartą mokykis, kaip sakydavo tavasis Leninas.

Kas yra istorija  ir kas ją rašo?

Jau vien klausimų formuluotė rodo Sinicos absoliutų nesusigaudymą, nes istorines tiesas patvirtina ar paneigia ne politikai ar seimo nariai, ne valdininkai, biurokratai ar valdžią turintys pareigūnai, bet tik ISTORIKAI IR JŲ ISTORINIAI TYRIMAI. Seimas čia negali nei nubalsuoti, o prezidentas ar premjeras išleiti kokio dekreto ar įsakymo. Ne tai būtų tik gyvulių valdžia totalitazizmas. Tik visiškas tamsuolis gali to nesuprasti. Keista, kad NS, kuriame tiek istorikų Sinicai populiaraiai neišaiškina šios elementarios tiesos. O gal jis tiesiog negabus ir jam kaip sakoma liaudyje ,nedaeina’?

Žemyna

Gali. Laisvai bet ką įsipareigoti, pažadėti gali. Paruošk ausis, ir klausyk pažadus. Žadės, kaip tas skorpionas, kuris žadėjo žalčiui jo nenunuodyti, jei tik tas į kitą ežero krantą jį perkels. 🙂 Kitame krante nuo jo nulipęs, skorpionas jam prieš nueidamas įgėlė. Apgaulingais pažadais patikėjęs žaltys su skausmu balse dar šūktelėjo: „Bet gi tu man ŽADĖJAI?!” Nueinantis skorpionas, ciniškai nusišypsojęs, į tai atsakė: „Vot takoje ja g…vno.” Ir nuėjo pasišvilpaudamas savo keliu.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top