Vytautas Sinica. „Daugiau jėgos Lietuvai“ Rūdninkų fone

TV3.lt

Būtent tai per rinkimus žadėjo TS-LKD. Tada nesupratome, kad ta jėga bus nukreipta prieš Lietuvos piliečius. O galėjome nutuokti, nes juk būtent TS-LKD yra partija, kuriai esant valdžioje įvyksta visi rezonanciniai valstybės prievartos prieš savo taikius piliečius atvejai po įstojimo į ES ir NATO.

Situacija Rūdninkuose yra sudėtinga, to niekas neneigia. Lietuvoje jau esančius per 2000 nelegalų reikia kažkur padėti ir Rūdninkai tam objektyviai tinkama vieta – visiškai nuošali, lengva saugoti karinė teritorija, jokiu aspektu nepalyginama su Dieveniškėmis.

Nors gyvenantiems kaimynystėje nesinori, bet tą tinkamumą reikia suprasti. Kita vertus, visiškai suprantama ir lengvai nuspėjama, kad jokie Lietuvos gyventojai ir niekur nenorės priimti nelegalų kolonijos savo kaimynystėje. Kodėl turėtume, mąsto žmonės. Todėl protestuojančiųjų elgesys suprantamas ir, svarbiausia, taikus. Ne visi protestai yra teisingi, ne visiems reikalavimams galima pritarti ir juos patenkinti. Bet visada vengtina taikų protestą išvaikyti tokiomis prievartos priemonėmis.

Kitą dieną po įvykio (liepos 27-ąją) nuskambėjo nauja informacija, verčianti abejoti tuo, kas įvyko. Policija ir Vidaus reikalų ministerija skelbia, kad protestuotojai įsibrovė į saugomą teritoriją ir ten padegė padangas. Jeigu taip, tai akivaizdi agresija, paaiškinanti ir policijos elgesį. Būtent dėl to ši informacija keista. Tokią žinią reikėjo skelbti iš karto, neduodant visuomenei piktintis neproporcingais veiksmais.

Dar keisčiau, kaip galėjo civiliai taip paprastai patekti į poligono teritoriją. Komisaras sako, kad pateko pro kitą pusę, kur tvora pažeidžiama. Jeigu taip, ar taip užtikrintas šios teritorijos saugumas? Nelegalai iš jų „koncentruotų stovyklaviečių“ pabėgo jau bent tris kartus. Ar Rūdninkams numatyti 1500 nelegalų bus patikimai saugomi teritorijoje, kurios „kitoje pusėje tvora pažeidžiama“? Keistą situaciją gerokai paaiškina DELFI kalbintas vietos gyventojas Jaroslavas. Pasak jo, valdžia meluoja – nelegalai apgyvendinami ne poligone (kuris už 7 km nuo gyvenvietės), o buvusioje Vidaus reikalų ministerijos mokykloje, kuri už kilometro nuo gyvenvietės ir toli gražu nėra apsaugota kaip karinis objektas. Jos net tvora kiaura. Kaip vertinti pareigūnų prievartą prieš Lietuvos piliečius tad priklauso nuo to, kuri versija teisinga ir kuo renkamės tikėti šioje situacijoje.

Bet ką daryti, kad būtų gerai, paklausite:

1) Kalbėtis. Iš tiesų valdžia migrantų klausimu to dar nebandė nė viename miestelyje. Niekur nebuvo klausta vietinių pritarimo. Klausta laiku, t.y. prieš paskelbiant sprendimą apie jiems atkeliamus nelegalus. Nes po sprendimo pokalbis jau vyksta tokioje įtampoje, kad nebesusikalbėsi. Panašu, kad Rūdninkuose sprendimas pasiųsti specialias policijos pajėgas priimtas prieš tai jokiems politikams su vietiniais nesikalbėjus. Įprastas valdžios santykis su žmonėmis.

2) Netaikyti dvigubų standartų. Po protestuotojų išvaikymo Rūdninkuose visiems akis bado kontrastas su tuo, kad analogiškos prievartos priemonės nėra naudojamos vaikyti migrantams prie Baltarusijos sienos. Dar labiau akis bado tai, kad analogiškos prievartos priemonės nebuvo naudojamos prieš maištaujančius ir grėsmę keliančius nelegalus jų „koncentruotoje stovyklavietėje“ Verebiejuose, Varėnos rajone. Daugiau jėgos Lietuvai turėtų pirmiausiai pasireikšti prieš išorės priešus, ne prieš savo gyventojus.

3) Nemeluoti. Valdžios atstovų melas buvo pagrindinis (pirmas paminimas) dalykas Dieveniškių gyventojams ir, panašu, jog visur kitur. Meluojama apie nelegalų atkėlimo terminus, apie jų apsaugos patikimumą. Dabar, jei tikėti Rūdninkų gyventojais, meluota ir apie tikrąją apgyvendinimo vietą, kuri visai ne karinis poligonas, ne tokia nuošali ir ne tokia saugi. Melas žlugdo pasitikėjimą ir labai trukdo pirmajam punktui – kalbėtis.

4) Turėti sprendimą. Šiandien nelegalai miesteliams dalinami be jokio vykstančios krizės sprendimo, nes nėra jokio pagrindo tikėtis, kad šis srautas sustos (ne mūsų valioje) ar kad Lietuva jį stabdys jėga (visiškai mūsų valioje). Niekas nenori priimti nelegalų neribotam laikui ir nematydami jokios prasmės, nes jos ir nėra – jeigu migrantų tik daugės, tai auka priimti juos kaimynystėje galiausiai nieko neduoda. Bus tiesiog daug beprasmių aukų. Nelegalus priimti kaimynystėje galima svarstyti tada, kai žinai, kad jų nebedaugėja, t.y. kad valstybė jų nebeįsileidžia. Kol šio akivaizdžiai būtino sprendimo nėra, kiekvieno vienkiemio priešiškumas suprantamas ir bent iš dalies pagrįstas.

5) Nekurti priešų. Visa valdžia nuo konservatorių iki laisviečių po vietos bendruomenių protestų prieš nelegalų atkeldinimą pradėjo kalbėti apie neva neautentiškus, o kažkokių jėgų sukurstytus fiktyvius protestus, „operacijas“ ir net „veikimą prieš valstybę“. Konservatoriams sunku suprasti, kad nei vyriausybė, nei juo labiau jų partija nėra valstybė.

Patys pareigūnai, turintys vykdyti jų nepamatuotus įsakymus vietiniams pasakojasi esantys ant nebeapsikentimo ribos. Taip pat konservatoriams sunku suprasti, kad kiekvienas toks leptelėjimas apie savo piliečius kaip priešus, kaip nupirktus, kaip antivalstybinius degina socialinį kontraktą, naikina pasitikėjimą valdžia, priešingai, augina susvetimėjimą ir priešiškumą.

6) Veikti laiku. Ne tik užsienio politikoje, bet ir tokiose įtampos situacijose diletantizmas varo į neviltį. Turbūt ir nieko apie politiką nenusimanantys žmonės nesunkiai pasakytų, kad gyventojų pasipriešinimas (čia ir visur kitur, kur bus keliami nelegalai) yra tikėtinas. Jėgos panaudojimas pasitelktas keliui į poligoną atlaisvinti. Nepalyginamai efektyviau ir taikiau būtų buvę pirmiau nei gyventojai blokavo kelią patiems pareigūnams užimti pozicijas ir užtikrinti pravažiavimą iki poligono.

Nėra abejonių, kad tai sudarytų mažiau sąlygų smurtiniams susidūrimams. Lygiai taip pat prie smurto buvo privesta 2009 metų sausį, kai susirinkusi pagrįstai agresyvi minia nebuvo stabdoma, prileista itin arti Seimo, o galiausiai itin grubiai išvaikyta kaip grėsmė. Kodėl tokios krizinės situacijos kuriamos? Dėl tos pačios priežasties, kodėl Landsbergiui nepasiseka vizitas Irake.

Vis dėlto svarbiausias klausimas – kur dėti migrantus. Net jeigu valdžia sustabdys invaziją ir pradės jėga vaikyti nelegalus (ko kol kas nežada, priešingai), jau dabar Lietuvoje yra esamos valdžios blogo valdymo pasekmės – per 2000 nelegalų. Juos objektyviai reikia kažkur padėti. Padėti, galimai, šešiems mėnesiams, nes juk dėl tokio laiko nelaisvėje sutarta Seimo neeilinės sesijos metu. Yra sprendimai kaip Lukiškės, kiti kalėjimai, tačiau juos siūlantys turbūt ir patys nelabai tiki, kad valdžia išdrįs tą padaryti. Realūs sprendimai yra, mano galva, trys:

Visą straipsnį galite rasti tv3.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ah1

nekankint, paleist ir tegul eina kur eina

Dzeikas

Aha , Sinica nueme gaza , nes nera vietiniai tokios nekaltos zertveles kaip bando nuduoti . Meluoja issisiepe tiek valdzia, tiek vietiniai aktyvistai. Na su Sinicos isvadomis tenka sutikt. Tramdyti reiktu ne vietinius gyventojus PIRMOJE EILEJE, net jeigu jie kipeza nepagristai kelia, o atbegelius. Ir ka norisi pabrezt – atbegeliams sonkaulius bananais lygint iskart vos snapa atidaro su intencija kad cia jiems kazkas kazka skolingas. Ne is sadistiniu intenciju, taciau jeigu atbegai – tai kantriai lauk kol su tavimi issiaiskins kas ,kaip ir kodel. Pakaktu 2-3 savaiciu grieztos tvarkos, kai atbegeliai aprupinami minimumu (numalsinti bada , troskuli, issimiegoti ant gulto sausai, leist apsiskalbt – to pakanka) , pervaromi pro melo detektoriu ir nesant pozymiu kad zmogui yra gresme grizt tevynen… Skaityti daugiau »

Dzeikas

PS. Beje reiktu ta ES „pagalba” uz rankuciu paemus siust atgal. kai atbegeliai ims mergas zagint tai tie „konsultantai” ims mokint lietuviu pareigunus ,kad reikia atbegelius pamokint kaip kulturingai vietines mergas „kabinti”. Vienzo eilinis politkorektiskas sh malimas vietoj realios pagalbos.
Taip elgtusi normalios salies normalus pareigunai – vadovautusi sveiku protu ir meiles artimajam principu.

Savo kietasprande tauta, ne lietuvių,

„PIRMOJE EILEJE” 22:35 (v pervuju očered) rūpinkis, prokremliškasis Dzeikūne.
Komentarus irgi talpinki, nes mūsų pratyboms reikia demagogijos pavyzdžių.

taip

Rūdninkai jokiu būdu negali būti vadinami nuošalia teritorija – taigi juos nuo Vilniaus , šalies sostinės teskiria keliasdešimt varganų kilometrų.Tokį atstumą mūsų dažnas sodybininkas/sodininkas įveikia kasdien ,kad palaistytų agurkėlius , etc…

Raimundas

Tai yra bambėjimas prieš pasekmes, o priežastys šios krizės yra kelios. 1. Valdžios mylimo Lukašenkos kerštas. 2.Klimato kaitos skatinamas invazinių rūšių ( ne tik meškėnų ir šliužų) judėjimas šiaurės kryptimi. 3.Blondinės valdžioje. Ką daryti, klausė ne vien Iljičius. Pirmoji priežastis įveiktina paskelbiant karą Lukašenkos valdomai Gudijai ir pasiduodant. Antruoju atveju reikia kreiptis pagalbos į Gretą Thunberg, Sorošą ir švabus. Greta sustabdys klimato šiltėjimą, o sorošai su švabais išskiepys vietinę populiaciją ir nebeliks kam piktintis invazija. Trečioji- pati sudėtingiausia. Visi žino, kad blondinės labai traukia tuos invazinius juodukus, be to blondinių gebėjimai iš milijardierių padaryti milijonierius per parsidavinėjimą yra begaliniai. Iš vienos pusės labai paprasta- pakeitei jas į negražius skvernelius ir STOP invazijai, bet ar tie gebės taip parsiduoti ir taškytis… Skaityti daugiau »

tiek> Džeikas

Apie vietą ,patikslinimas :”juos” bogint iš šalies realiai būtų galima į Danijos Karalystės salą/žemyną – Grenlandiją . Ten vietos – ir kelioms dešimtims milijonų – iki valiai , ten galėtų „ataušt ” ir nuo karo ir nuo savo karingų užmojų civilizuotuose kraštuose . Bėda viena : milijardai tų (kaip čia korektiškiau išsireiškus) afrikietiškų …… administravimui(čiužiniai, pagalvės , medicinos paslaugos , etc būtiniausi dalykai) tiesiog išsprūstų iš landsbergių šutvės panosės . Jie to neleis:(( Išvada : Lietuva be nelegalų – Lietuva be ateities:(

Dzeikas

tiekui:
pats supranti,kad tai nerealu.Tai kam siulai? Panieka tolerastams ir vaivorykstiniams parodyti?
O stai organizuoti rusiavima ir slako, ar zmogiskojo gudrono nukanalizavima ir reikia , ir realu tai padaryti.
O tie kas siulo nelisti i Baltarusijos „vidaus reikalus” toks pat landsbergines padermes porusis tik kitoje saujoje. Landsberginiai Briuselio kekses, o sitie – Maskvos. Kertinis zodis cia ne geografiniai pavadinimai, o „kekses”. Mentalines.

elfe

teisingi pastebejimai. Sinica vis labiau reiskisi kaip geras politikas, kurio kritika nera tuscia, bet paremta pasiulymais. gaila, ju negaliu perskaityt, nes del kompo saugumo neisileidziu „slapuku”. buc dekinga, jei kas nukopipeistintu antraja straipsnio dali. visgi nesutikciau siuos pabegelius vertunt vien kaip priesus, nors galimai dauguma ju ir yra prekybos zmonemis suvedziotos aukos, tarp kuriu gali buti infiltruotu ir priesu… o ta nelengva istirti, jei jie neturi dokumentu. kad tai nesiliaus, galim net neabejoti. Tuo isitikines ir Kasciunas, siekiantis stabdyt si koridoriu i ES. Talibanas jau uzeme puse Afganistano. Kita isgasdinta puse galimai skuba savo jaunima issiust i uzsieni. Lavrovas susitikes su Talibano vadais, galimai susitare, kurion pusen turetu but kreipiami pabegeliai. I Turkija per Irana prekeiviai zmonemis jau pergabeno arti… Skaityti daugiau »

Al.

Seimo rinkimai, manau, buvo suklastoti. Jokios laisvės partijos, manau, neišrinko. O VRK juos įregistravo, nors dokumentus pateikė pavėluotai. Todėl, puikiai suprasdami, kad tautos palaikymo neturi, nieko ir neklausys, o tiesiog vykdys savo programą, kur aiškiai parašyta, kad priims visus. O TS dar ankstesnėj kadencijoj pareiškė, kad be liberalų į vyriausybę neis. Tuo pripažino, kad faktiškai, tai tai pati partija, tik pasidalinus į ,,konservatorius” ir ,,liberalus”, iš tikro būdama komunosodominė.

Su visa pagarba žmonių ir politikų pastangoms, manau pirmiausia reikia rūpintis rinkimų sąžiningumu. Pradžiai, pareikalauti rinkimų audito. Kaip kažkada sakė sąjūdiečiai – Būkim realistai, reikalaukim neįmanomo.

Soros Afganistane

kazin ar rastume ka labiau suinteresuota sienu naikinimu kaip tarptautine narkmafija su „human trafficing” ir „open society foundation”…
https://directory.ooyta.com/en/category/non-governmental-organization
https://directory.ooyta.com

Soros Afganistane

Soros/Malloch-Brown Factor in Afghanistan by Ramtanu Maitra rator of Soros and his New York house guest, who helped to nance Soros’s anti-nation-state war chest with United Nations money; he is a business partner, as well. In April 2007, Malloch-Brown was appointed vice-chairman of Soros’s hedge-fund, the Quantum Fund, whence Soros’s billions come. The Financial Times of London reported that “Sir Mark will also serve as vice-chairman of the billionaire philanthropist’s Open Society Institute (OSI), which promotes democ- racy and human rights, particularly in eastern Europe and the former Soviet Union.” The Financial Times added in a May 1, 2007 article: “In a letter to sharehold- ers in his Quantum hedge funds, Mr. Soros said Sir Mark would provide advice on… Skaityti daugiau »

Laisves partija - Soros partija?

cia paties Laisves partijos guru zodziai, itakojant ES ir kitus politikus, kaip Afganistanui suteikt licenzijas opiumo narkotiku gamybai, neva „medicinos tikslais”.

https://www.georgesoros.com/2006/02/02/now-back-to-afghanistan/

o mes dar stebimes is kur „filantropas” semia rieskutemis pinigus bei slepia juos nnuo mokesciu ofsoruose, fonduose bei pelningiausiose „ne pelno siekianciose” organizacijose.

o stai cia of Executive Intelligence Review. tyrimas:
Afghan Opium Pleases Taliban and Soroshttps://larouchepub.com/other/2008/3533opium_pleases_soros.html

gerai butu sia nuoroda paplatint i liberalu ir Laisves partijos feisbukus:

T0mas J.

Baltarusija puola, Lietuva nesigina. Kodėl? Nes konservatoriai nori pražudyti valstybę.
Kodėl žmogus, pagautas darantis nusikaltimą (sienos pažeidėjas), vežamas į …mokyklą?! Į poligoną! Esant tuščioms Lukiškėms!

T0mas J. -> Soros Afganistane

Nevemk čia nevalstybine kalba!
2021.07.28, 16:39

Keista

Ir vėl ta pati giesmelė. Ir vėl dovanėlė Batkos TV improvizatoriams. Kai šitoks vienos krypties „eismas”, nelengva tikėti panašiai rašančių autorių nuoširdumu. Jei būtume taip skaldęsi Sąjūdžio laikais, gal net dabar sėdėtume TSRS „žopoj”. Ar bent atokvėpio minutėmis pagalvojam apie tai.

Kis

gerbiamas vytautai ,manau zmones viska supranta,bet kas jiems garantavo sauguma,Juk vienas negras gatveje atrakcija,o jeigu daug ir is tu saliu,kur nupjaunamos makaules ir kitos kuno dali.?Apie kitus malonumus nekalbekim,gal ir tiktu?
Valdzia tyli ir tyli,veza ir veza,o kas kalbes apie zmoniu sauguma?O tie juodckiai tikrai fiziskai issivyste-armija arba kalejimas.Gaila ,kad pazadais jau tauta soti,ziurek ir laisve apkarto,bet kol zmogus gyveni,tol ir mokais.Tiesa mirsti durniumi.

ne į temą

Atleiskite, kad ne į temą, tačiau šios pažangos kronikos serijos neįmanoma nepaminėti.
Apie tai, kaip briedis tapo Holokausto Lietuvoje simboliu. 🙂
https://www.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/aistros-del-regiono-herbo-simbolio-briedziui-nacio-etikete-1035951

beje

Lietuviškasis zombojaščykas tikriausiai nepasakė, tačiau Turkija pasienyje su Iranu pradėjo statyti labai konkrečią gelžbetoninę kokių 4-5m. aukščio sieną, kad apsisaugoti nuo pabėgėlių iš Afganistano.

Cha cha cha…

Vadinasi Gabrielius susitarė, dėl Irakiečių:)

Beje

Pats muša, pats stebisi, nes pamenu, kaip Sinica karštai pritarė – Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos ORKA Komandos kūrimui.

Prieš beginklius

eilinius lietuvius ginklą kelti lengvą. Anoji Lietuvos respublika irgi pašaudė streikuojančius ūkininkus, o kai reikėjo iš tikro ginti Tėvynę nuo priešo – visi tokie demonstratyvūs ereliai ir super patriotai bei Vilniaus vaduotojai nėrė į krūmus. Senu įpročiu ners ir dabar. Elite, valdančiojoje ekonominėje, oligarchinėje klasėje tvirtai įsitaisiusi anti-Lietuva, antilietuviškai nusiteikę žmonės – jauni ir seni. Ypač aršūs jauni – KGB ir Bolševikų partijos aktyvistų vaikai ir anūkai. Be rimtos desovietizacijos, dekagebizacijos Lietuva neturi ateities.

>Beje

Mažytė smulkmena – meluoji.

Žemyna

kas kokiame portale komentuojame, neužmirškime skirti komentarą pareigūnams – priminkime jiems, jog LT ar savo kaimą nuo ateivių tvano ginantys žmonės dalyvauja proteste ne tik už save, bet ir už pareigūną, už jo šeimą.
Pareigūnui jo statusas neleidžia dalyvauti proteste pačiam, todėl turi padėkoti neabejingiems žmonėms, nes, rūpindamiesi savo saugumu, jie ir jį apsaugo. Taigi, BROLIŠKAI vieni kitais rūpinkimės.
BŪKIME SAUGŪS.
SAUGIOS TARNYBOS!

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top