Vytautas Sinica. Šiandien jie lengvai būtų apšaukti laisvės priešais

Kaip ir kasmet monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių dienomis Ukmergės rajone, Kadrėnų kaime jo įkurtame partizanų parke minimi laisvės kankiniai, atidengiami paminklai, susirenka už Lietuvos laisvę kovoję vyskupai ir įvairių darbų žmonės, o taip pat ir tie, kuriems kažką reiškia šią laisvės liepsną įamžinti ir išsaugoti.

Šiemet atidengiant koplytstulpius rezistentams tremtiniui arkivyskupui Julijonui Steponavičiui ir kankiniui vyskupui Vincentui Borisevičius, teko pasisakyti ir man. Kalbėjau neilgai ir daugiausiai apie laisvę. Apie tai, kokios drastiškai skirtingos dvi laisvės – ta, kuri šiandien mums visur siūloma, ir ta, už kurią kovojo ir prireikus mirė šiandien pagerbiami kankiniai. Nors laisvė jiems buvo verta gyvybės, šiandien jie lengvai būtų apšaukti laisvės priešais, kaip kad buvo ne kartą apšauktas ir mons. A. Svarinskas. Nes laisvę aukštyn kojom suprantame.

Už įrašą dėkoju Vincui Kubiliui (reportažą apie visą renginį žr. ČIA), už pakvietimą – gyviems Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto nariams. Kaip sako vysk. Jonas Kauneckas, šis partizanų parkas yra paskutinė jo darbovietė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tiesa, kad be kančios laisvė negalima

Kodėl? – Todėl, kad žmogus, o per jį ir visa kūrinija,
pavergti nuodėmėi ir jos atneštai mirčiai
– blogiui, kuris buvo sunaikintas vienintelio asmens – Jėzaus Kristaus,
kuris šį nuodėmės blogį sunaikino kentėdamas ant Kryžiaus ir Prisikeldamas.
Taigi tikroji laisvė žmogui nėra galima niekaip kitaip,
kaip tik per sąmoningą dalyvavimą Jo kančioje, Išganymo misterijoje,
o per tai ir Prisikėlime laisvei jau šiapusybėje ir, aišku, amžinybėje.
Vadinasi, ne tik socializmas, bet ir liberalizmas, nors ištisai kalba apie laisvę, emancipaciją, yra klaidingos ir klaidinančios ideologijos iš esmės.

Kis

brangusis,kam naudoji9 zodi „apsaukti”,jie nesislapstydami save pateikia tais kuo jie buvo ir yra .Juos reikia vyti,kaip pasiutusius sunekus nuo valdzios,ko tauta laukia?Eikime ir uzimkime seima,vyriausybes rumus(praktika juk yra,parode kaip sturmuotiministerijas)Skelbti prieslaikinius rinkimus,nes valdzia nesusitvarko,lauksime kol visai nustekens????

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top