Vytautas Sinica. Teisė Seimui tą pačią dieną įtraukti naujus darbotvarkės klausimus turi būti panaikinta.

Laisvės partijos pirmininkė pasakė, kad kadangi koalicijos partneriai nededa maksimalių pastangų surinkti palaikymą vienalytės partnerystės įteisinimui, tai koalicijos partneriai nesilaiko koalicijos sutarties ir Laisvės partija irgi peržiūrės savo įsipareigojimus. Toliau cituoju LRT:

„Ji pabrėžė, kad tai nėra šantažas ar grasinimai. Su civilinės sąjungos projektu, anot jos, ketinama grįžti tada, kai pakaks balsų įstatymo priėmimui. Tačiau kada tai gali nutikti – neaišku.

„Jis sugrįš į darbotvarkę bet kurią akimirką, kai tik bus įmanoma jį priimti. Bet dabar deginti, matant tą matematiką, būtų tiesiog neatsakinga ir žala būtų didesnė.“

Nors politiniu gyvenimu tikrai domiuosi, nelabai pamenu klausimų, kuriais valdantieji atvirai sakytų, kad klausimą į darbotvarkę Seimas trauks tada, kai matys, jog tą dieną turi pakankamą palaikymą. Žinia, Seimo nariai ir serga, ir posėdžiai dubliuojasi, ir į komandiruotes skraido, taip pat yra nuolat spaudžiami palaikyti tokius projektus. Kurią dieną kurie (palaikantys ar oponuojantys) gausiau ateis ir susilankys palankesnė sudėtis Seimo salėje, nėra aišku. Valdantieji atvirai laukia palankios dienos balsavimui.

Gerai, kad šįkart taip atvirai sakoma, nes ir tylomis tokie skaičiavimai, aišku, nuolatos vyksta. Geriau, kai visuomenė mato. Tokie žaidimai demokratijai nieko neprideda, tik atima. Dėl jų demokratija atrodo ir yra manipuliuojama. Seimo statutas tam sudaro galimybes – leidžia traukti klausimus paskutinę dieną selektyviai pagal aplinkybes.

Tokia norma turėtų būti panaikinta. Nauji klausimai į posėdžio darbotvarkę turėtų būti traukiami vėliausiai likus savaitei iki balsavimo ar panašiu protingu laiku. Tai būtina, kad visuomenė galėtų pasiruošti reaguoti, protestuoti (o kartais palaikyti), susisiekti su politikais, o žiniasklaida nušviesti temą, surengti diskusijas prieš balsavimą, ne po jo. O juk tam ta galimybė kišti klausimus į darbotvarkę paskutinę dieną ir naudojama.

Elementarus padorumas reikalauja visiems piliečiams galiojančius sprendimus priimti ne bandant prasmukti už akių ir paskubomis, su kuo mažiau diskusijų ir aiškinimosi.

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kokie valdantieji?

Sinycai, neužsiimk demagogija. Reikalauja valdančiai koalicijai priklausanti partija, patekusi į Seimą visai ne koalicijos partnerių pastangomis. O dėl staigių Seimo posėdžių nedegančia tema – visiškai sutinku. Vienalytė šeima ne karas , ekstra posėdžiai nėra būtini.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Prieš 10 metų buvo surinkta daugiau nei 300000 parašų su reikalavimais Lietuvos žemės (47 str) tema.
Apie tai Romas Kaulinis Giedrės Gorienės laidoje
https://www.youtube.com/watch?v=nXeS4wVPKik
Kelkime bangą, didinkime bendraminčių pulką, stabdykime Lietuvos žemių (miškų, …) n_e_t_e_i_s_ė_t_ą išpardavinėjimą užsieniečiams, nes konstitucijos 47 str (apie mūsų žemę) buvo n_e_t_e_i_s_ė_t_a_i keičiamas seime net 2 kartus.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

1996 birželio 20, 2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu keitė 47 straipsnį svetimšalių naudai (ir tuometiniai prezidentai skelbė pakeitimus) nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos, kuriame parašyta:
153 straipsnis
Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, …”.

blue yellow zov marinie

….smagu,kai tarakonai stiklinej ima esti vieni kitus….ot,bjaurastis..

kas tai yra koalicija

Studijuok demokratijos pradžiamokslį, tada žinosi . Labai naudingas mokslas visiems komentatoriams, ir Delfio ir Tiesos

Paprasta

Prie ko cia politika?

blue yellow zov marinie

…prie balnycos…glaudziai susije…

blue yellow zov marinie

…demokratijos pradziamoksli man bletkeriai dar 2008 idejo su bananu per kupra prie sventojo seimo.Tai as jau kaip ir pramokau tos demokratijos.Ir tau siulau jos pasimokyt tokiu budu.Ligoninej suprasi,ta pradziaaaamoksli.

mokykis ir toliau

Nebrangiai demokratijos mokslas pačiam kainavo, jei tik ko nors išmokai. Prie kitokios tvarkos laisvai būtų įsūdę 7 metus už nepaklusnumą visų mylimam tėvukui diktatoriui .

blue yellow zov marinie

…daba zinosiu,kad bletkerieciai yra labai geri….cia kaip apie lenina……mog i zarubytj,a glaza takyjie dobryjie…

Tomas Jakutis

LGBT partija elgiasi labai klastingai ir bjauriai.

blue yellow zov marinie

….aik tu,negaaaaali buuuuuti…O dabar …diena ar naktis.Reikalauju tiesos atitinkancio pareiskimo.

ir vėl troliui

paūmėjo

blue yellow zov marinie

…nu kas tave vel prie kompo prileido…..sanitarai,matyt,parukyt isejo..

Lino

Nu taigi pifarastai yra pifarastai

autorius mini demokratiją

Klausimas: o kas yra demokratija? Ar ji išvis yra kur nors pasaulyje?

rūpinkis kur nėra

Kur yra sunku pasakyti, o kur nėra kiekvienas lengvai pajunta gavęs kupron už nereikalingus klausimus

GOJUS

Demokratija yra idiotų ir edukuotų idiotų masinė drakė. Suklaidintų, apdorotų idiotų drakė. Kas daugiau išguldo, tų „atstovai” laimi.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Vytautai Sinica, ar rinkai parašus Žemės referendumui organizuoti?

GOJUS

Privalo būt panaikinta.
Dar galėtų padaryti, kad apie rinkimus į Seimą, Prezidento rinkimus praneštų tik rinkimų dieną. Pasako iš ryto, kad šiandien rinkimai i pašol, traukinys bumbulus stumiančių nelaukia.

blue yellow zov marinie

….turetu but…..kai aiskus kandidatai….visi isleidziami i arena/cirko/…ir pliekiasi tarpusavy be taisykliu iki smerciaus.Islikes ir buna prezidentu.Gudriausias butu tas,kuris kisenej turetu kasteta.

IP 88.118

Jūs esate tamsybininkai, todėl ir nesuprantate, kad „Laisvės partija“ vykdo partizaninį karą prieš atsilikusią nuo pažangos Lietuvą ir, kaip koks Stalino laikų diktatorius, norite apriboti LP teises kovoje už šviesų ateities rytojų. 
Juk Armonaitė, Raskevičius ar Mitalas neis partizanauti į mišką, kurio ant Lietuvos beveik ir neliko, tad pasirinkimas nedidelis – Seimas, Vyriausybė ir Savivalda. Kaip Vilniaus miesto tarybos narys pateiktumėte siūlymą, Lukiškių aikštėje statyti ne arklį, o bronzines stovylas pažangos pirmaeiviams, su aukuru viduryje, kūrenamu knygomis (du Lenino raštų tomus paaukočiau asmeniškai). 

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top