Vytautas Sinica. VALSTYBINGUMO STUDIJŲ CENTRAS: 8 METAI – 30 KNYGŲ

Veidaknygė

Vyksta rinkimai, negalima kalbėti apie politiką, bet Facebooke meta priminimą, kad būtent šiandien prieš 8 metus įsteigiau Valstybingumo studijų centrą – politinių knygų leidyklą. Tame įraše žadėjau, kad leisiu po 3-4 knygas per metus. Metai buvo labai skirtingi, bet apsižiūrėjau, kad šiuo metu išleista lygiai 30 knygų. Vidurkis tobulai atitinka pažadą 🙂

Šioje nuotraukoje tų knygų vos apie pusę. Dalies jau nebėra prekyboje, buvo labai greitai išpirktos (pavyzdžiui, Romualdas Ozolas „Pasaulis grįžta namo“, Dalius Stancikas „Kūju per Lietuvos istoriją“, Paul Kengor „Išardymas“, Vytautas Radžvilas „Kiek kartų gali atgimti tauta?“, Pilypas Žukauskas-Narutis „Tautos sukilimas“).

Nuotraukoje nėra pačių naujausių, šiemet išleistų prof. Radžvilo „Istorija kaip tautų teismas“ ir prof. Genzelio „Ar Lietuva išliks lietuviška?“. Abi knygos pristatytos Vilniuje ir bent prof. Radžvilo, manau, dar pristatysime ir kituose miestuose.

Pats sau sakiau, kad tikslas yra leisti knygas, kurių tikriausiai niekada neišleis kiti Lietuvos leidėjai. Dauguma knygų, ypač verstinių, yra jautriomis, politinio korektiškumo normų neatitinkančiomis temomis: apie tapatybės politiką, multikultūralizmą, marksizmo ir šeimos santykį, translytiškumą, nacionalizmą, ideologinę centūrą ir kitas. Garsiausių savo sričių autorių knygos. Per tuos 8 metus nesusidūriau, kad kas nors Lietuvoje leistų ką nors panašaus.

Nors jos nėra perkamiausios, ypatingai didžiuojuosi filosofijos klasikos leidimais: Tomo Akviniečio rinktine, Platono „Politiko“ pirmuoju lietuvišku leidimu. Nors tai nėra klasikinis veikalas, prie šios kompanijos linkstu priskirti ir Donoso Corteso „Esė apie katalikybę, liberalizmą ir socializmą“.

Šioje srityje nesustosime – artimiausiu laiku, manau, per vasarą, turėtų pasirodyti ir dar vienas pirmasis klasikinės politinės filosofijos vertimas – Jono Solsberiečio „Polikratikas“. Jeigu gerai suprantu, šio veikalo, nors kertinio viduramžių politinei minčiai, nėra visa apimtimi išleisto net ir anglų kalba. O štai lietuviškai bus jau netrukus. Kažkoks kultūrinis pėdsakas iš visos šitos veiklos tikrai liks.

Visas mano leidžiamas knygas galite rasti adresu valstybingumas.com/knygos ir ten paspaudę ant konkrečios knygos išsirinkti knygyną, kuriame norite ją įsigyti. Tradiciškai pigiausia yra „Patogu pirkti“ ir „Humanitas“ knygynuose.

Nepolitinė reklama.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top