Žinių radijas klausia: „Ką daryti su komunistais?“

Kaip jau skelbėme, birželio 9 dieną, ruošiantis minėti 75-ąsias Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių trėmimų ir žudynių metines, Lietuvos Respublikos Seimas pabandė pateikti politinį Komunistų partijos nusikalstamos veiklos vertinimą.

Tačiau rezoliucijos projektas, kuriuo Lietuvos komunistų partija (LKP) būtų pripažinta nusikalstama organizacija ir šalies gyventojų genocido vykdytoja, Tautos atstovų palaikymo nesulaukė ir buvo atmestas: už projektą balsavo tik 37 Seimo nariai, prieš buvo 24, o 33 susilaikė (individualūs balsavimo rezultatai ČIA; klausimo svarstymo eiga – ČIA).

Seimo požiūris į Lietuvos komunistų partiją ir jos vaidmenį Lietuvos istorijoje tapo ir antradienio Žinių radijo laidos „Atviras pokalbis“ tema.

Į vedėjo Raigardo Musnicko klausimą „Ką daryti su komunistais?“ atsakymo ieškojo trys Seimo nariai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Arvydas Anušauskas, judėjimo KARTU vadovas Povilas Urbšys bei socialdemokratas Gediminas Kirkilas. Pokalbyje telefonu dalyvavo ir Genocido ir rezistencijos centro, Specialiųjų tyrimų skyriaus vadovas Rytas Narvydas.

Laidos įrašo klausykite Žinių radijo portale (ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top