A.Butkevičius susitikime su JAV skalūnų pramonės atstovais: esame suinteresuoti investicijomis į skalūnų žvalgybą ir gavybą

Žiniasklaida praneša, kad antradienį, viešėdamas JAV, premjeras Algirdas Butkevičius apsilankė viename iš produktyviausių šalyje Marcellus skalūnų telkinyje, esančiame Pensilvanijos valstijoje ir susitiko su Pitsburgo universiteto atstovais.

Susitikime premjeras pabrėžė, kad Lietuva suinteresuota pritraukti skalūnų žvalgybos ir gavybos įmones investuoti mūsų šalyje, ir patikino, jog tam rengiamos patrauklios sąlygos.

„Tikiuosi, kad Lietuvos Seimas pritars mūsų pasiūlymui skalūnų gavybą pirmus trejus metus apmokestinti 1 proc. tarifu, suprantant, kad investuotojai per pirmus metus prisiima didelę riziką“, – informavo centro atstovus premjeras.

Prieš išvykdamas į JAV A. Butkevičius kalbėjo, jog Vyriausybė artimiausiu metu planuoja paskelbti tarptautinį konkursą, kurio sąlygos, palyginti su anksčiau skelbtaisiais, bus supaprastintos: ankstesnė „labai griežta metodika“, kai norintys dalyvauti galutiniame konkurso procese, turėjo sumokėti didžiules pinigų sumas iš anksto, bus pakeista.

* * *

Daugiau apie JAV ir Lietuvos valdžios rūpestį investuotojais bei jų pelnais, kaip ir apie tai, ką gali piliečiai, skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Kaip Hillary Clinton vadovaujamas Valstybės departamentas pardavė pasauliui hidraulinį ardymą

„Chevron“ korporacija perka Lietuvos ministrus ir partijas?

Kuriozas: Vyriausybė sutiko, kad duonkepystės poveikį aplinkai įvertinti būtina, skalūnų paieškos ar gavybos – neprivaloma

Tim Morgan. Skalūnų dujos – mūsų dienų „dot.com“ burbulas

Liutauras Stoškus. Kas išvarė Chevron‘ą

Šokiruojančios fotografijos iš pirmųjų skalūninių dujų gręžinių Ukrainoje: Donbaso ekologinė katastrofa

Kodėl Europos valstybės baiminasi skalūnų

Skalūninių dujų gavyba Lietuvoje kol kas neišlaikė nė vieno pagrįstumo testo

Ir mažas miestelis gali pakeisti didžiųjų korporacijų planus, arba Kas įvyksta, kai bendruomenė susivienija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
39 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
turi buti skelbiamas

referendumas – ar Lietuvo pilieciai sutinka, kad ju zeme butu nualinta ir uzpilta chemikalais ir ar sutinka, kad laikinai atejes vadovauti Lietuvos ukiui , MT pirmininkas vel is naujo pardavinetu Lietuva?! Vadinasi, otkatai labai ddideli.

Lietus

Idomu,kokia kalba kviete.Jei angliskai,tai liuks tada.Garantuotai niekas nesuprato,ko tas issiziojelis nori.O jei rimtai,tai jis yra viso labo marionete ir pats nieko nesprendzia.Jam liepe saule parvezt,tai jis ir neriasi is kailio.Tai yra pats slyksciausias visu lietuvisku valdziukiu bruozas.Rusai juos per 50 metu isdresiravo. Prireiks kitu 50,kol atpras.Tik ar nebus velu?Uz kokiu desimties metu verks visa Lietuva,jei cia prasides frakinimai.

Tiesiaisviesiai

isivaizduokite,jog jus turite pruda,o jame yra nenustatytas kiekis zuvu.
Jus paduodate skelbima i laikrasti,jog leisite visiems brakonieriams gaudyti zuvi uz dyka pirmus 3 metus,na o po to jau imsite 15% mokesti,nuo sugautos zuvies svorio.Jei dar tos zuvies ten bus like.
O dabar isivaizduokite,kad tai yra jusu biznio planas ir jus einate i banka gauti kredito tokiai savo veiklai finansuoti,nes jums atrodo,jog tai visiskai protingas ir jusu seimai naudingas biznis.Ka jums i tai atsakys bankininkai?
Dabar aisku, kokie berasciai vadovauja valstybei?

komunistai už

– otkatai garantuoti
– žmonių naikinimas garantuotas
– už blogus darbus ir lietuvių naikinimą papildomos premijos iš kremliaus

šlykštu

Aš irgi esu Lietuvos dalis, bet esu griežtai Prieš savo gimtosios Žemės prievartavimą.Todėl Butkeučius neturi jokios teisės kalbėti mano vardu.Šlykštus elgesys LT politikų bruožas Nr.1.

Vilniete

Kai paziuri i ta fizionomija,apima beviltiskumo jausmas.Taciau as nujauciu,kad stosim pries juos i kova.Lietuvoje visuomet buvo ir bus patrijotu.

Kokie jie žulikai

parodė jų noras pakelti-„nepakelti” šildymo kainas ir slėpimas nuo žmonių ES direktyvos,kad galima prie kiekvieno radiatoriaus pastatyti po skaitiklį.Dėl to reikia jiems užduoti klausimus ir spausti .Gal N.Puteikis paaiškintų ir paklaustų apie tai seime klausimų valandose?

Kur einam?

Va, va pats laikas prisiminti kaip buvo blokuojamas referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams…kam tai buvo labai reikalinga ir kas daugiausia draskėsi dėl to?
Parduotose žemėse atėjūnai darys ką panorėję, nes tokie butkeviciai gatavi sulysti į … dėl naudos bent kam tik ne Lietuvai. Šį kartą parveš mums saulę iš vakarų…
Sutinku su pirmu komentatoriumi, referendumas būtinas, jei nenorim savo žemę paversti dykyne, kurioje nei arsi nei akėsi, o ir švaraus vandens neturėsi. Laikini vadai neturi teisės spręsti tautos likimo.

vvv

skalūnai jėga

Anupras

Na dar reikės paruošti infrastruktūrą,vieno procento pelno mokestį pratęsti iki dešimties metų.Referendumą blokavo išplauti smegenis,abejingumas.O tai buvo paskutinė galimybė pabusti ir pakilti kaip tautai.Matyt veiksmingos skalbimo priemonės.

www

Pirmiausia turi tauta pasisakyti referendume, ar nori, kad jų Žemė virstų kloaka, kaip Ekvadore ir kitose šalyse, kur šeimininkauja šie godūs padarai.

Jok

Manau, kad šių iniciatyvų autoriai, tokie kaip Butkevičius, ir už jo stovintys šešėliai, tikrieji Lietuvos šeimininkai,turi garantuoti savo ir giminaičių turtu bei laisve, kad ekologinio užterštumo artveju sės iki gyvos galvos į kalėjimą ir neteks viso turto. Tada greitai jų fantazijos atšoktų.

remiux

„Susitikime premjeras pabrėžė, kad Lietuva suinteresuota pritraukti skalūnų žvalgybos ir gavybos įmones investuoti mūsų šalyje”,- kaip jis gali taip sakyti ne atsiklausiąs Lietuvos. Iš kur jam žinoti, ar suinteresuota, ar ne Lietuva, tuo kad gauti skalūnų dujas. Manau, būtina atsiklausti Tautos, prieš įleidžiant užsieniečius ardyti Lietuvių žemę.

Diedukas

Kai galvoje vietoj smegenų skalūnai, susidaro dujos. Tuomet – „….esame suinteresuoti investicijomis į skalūnų žvalgybą ir žvalgybą” Ir žvalgybą. Ir žvalgybą…. Bet svarbiausia yra GAVYBA!

Ar?

Ar parsivežė SKALŪNŲ TECHNOLOGINIO „vandens” mėginių?
Jei taip,tai siūlau atlikti hidraulinį užpakalių drąskymą (visiems tiems,kas „už”),skystį paliekant tiesiojoje žarnoje.
Antiskalūnininkai pabus už stebėtojus.

Antstolis

Tegul įkeičia lygiavertį privatų turtą avarijos padariniams dengti.

ruta

Tokiems politikams , kurie ignoruoja Tautos teises spresti patiems savo valstybes svarbius klausimus , labai tiktu Ukrainos Maidano atstovu ,savotiska valdininku liustracija per siukliu konteinerius .., bijau , kad pritruktume konteineriu .

Tam 2014-10-8 10:15

Diedukas 2014-10-8 9:13

Išdrįsot atmest? Laikykitės dabar…

Gal apsispresk ?ar už ar prieš?

Butkevičiau

Jau geriau pasilik toj amerikoj ir tyen išgaudinėk dujas, o čia lietuvoj sėdintys seime ir vyriausybėje mus tų dujų pribezdės iki valiai. Neduos Lietuvos piliečiai dar vienam aferos bandymui.

Gal tai tiesa?

ES skalūnai numatomi išgauti Bulgarijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Ukrainoje, t.y. labiausiai atsilikusiose ir korumpuotose šalyse, paverstose kolonijomis. Valio, vergai nužemintieji! Pagaliau galėsime LAISVAI apsiteršti, užtrokšti be gėlo vandens ir išnykti.
Ne vardan Lietuvos, o JAV. Įdomiausia tai, kad išgauti turtai atitenka ne savininkui, o išgavėjui.

Kieno

nuomonę Butkevičius išsakė?Kas tie „mes”?
Lietuvoje gyvena dar apie 3 milijonus Lietuvos piliečių.Kur jų nuomonė?

Diedukas > Tam 2014-10-8 10:15

Dar neatsipagiriojai? Čiuožk greičiau bambalio į kioską, gal susiorientuosi aplinkoj…

Kad

mūsuose tiek nutukusių,dujų prigamins.

Liepa- komentarui"Ar? "

Hmm, žiaurus Jūsų pasiūlymas, sakyčiau, bet teisingas ir pelnytas. 😉

pažiūrėkite

, viešoj erdvėj yra informacija ir vaizdai, kas lieka po to

VaidasVDS

Kaip pasakytų senas tarybinis santechnikas: čia jau reikia visą sistemą keisti.
Konservatoriai su liberalais jau bandė užnuodyti gelmes ir vandenį, dabar tą bruka likusi sistemos dalis.
Bet tarybinio santechniko pranašystė pildėsi virš septyniasdešimt metų, o kiek truks lietuviška pranašystė?

Labai geras

paskutinis S.Lapėno straipsnis apie Nacionalinę valstybę.Proletariatas neturi valstybės.Proletariatas,kuriuo esame verčiami.

demesio

,Iš karto po suvažiavimo, rikiuojamės prie Bendruomenių rūmų ir einame link Senvagės. 15 val. Senvagėje Global Frackdown Lietuvoje – eitynės prieš hidraulinį skaldymą Panevėžyje! Atrodė, kad aktyvios bendruomenės ir pilietiški Lietuvos kraštovaizdžio, gamtos ir švaraus vandens saugotojai apgynė šalį nuo hidraulinio uolienų skaldymo, žvalgantis čia nepamestų skalūnų. Tačiau premjeras A.Butkevičius dabar jau vyksta į JAV vėl parvežti „Cehvron” saulės. Jis nepastebi, kad prieš pavojingą hidraulinio skaldymo technologiją protestuoja ne vien Žygaičiai, o viso pasaulio susirūpinusios bendruomenės, žalieji, sąmoningos asmenybės ir visi žmonės, kurie švarią aplinką ir geriamą vandenį vertina labiau, nei abejotinus trumpalaikius ekonominius interesus. Spalio 11 d. vyksta masinis tarptautinis Global Frackdown maršas, raginantis vyriausybes stabdyti jau nemažai žalos pridariusią „skalūnų revoliuciją” ar bent atsisakyti nuožmiojo hidraulinio skaldymo. Susirinkime… Skaityti daugiau »

įvardino "vizito" tikslą

Ir taip iškart buvo aišku, dėl ko jį kviečiasi ant kilimėlio.

Mix

Pritariu pateiktiems komentatorių komentarams – NE skalūnams!

Vadakste

Jei jiems reikia tu skalunu , tai gal pirma reiketu pasiulyti , kad apgrezinetu apie Vilniu , jei jiems bus viskas gerai , tai gal ir mums bus nieko.

ar susitiko su tais paciais

jav sunsnukiais,kur mokino Ukraina gyventi?
https://www.youtube.com/watch?v=kJUEFAJ0Z5A
1:40

rytis

bet, mes dar esame Tauta

Ne i tema bet! Naujas intervju su Marin Le Pen!

youtube.com/watch?v=2GjakltWuhM#t=279 …

Vadakstei 14:38

Tegul pirmiausiai pradeda gręžinius apie Turniškes ir Laurų kvartalą. „Va, jei jiems bus viskas gerai , tai gal ir mums bus nieko.”

Baisi ateitis!

An interview with Aaron Russo-youtube.com/watch?v=HwfUrO4MfU4#t=1160

rasi

kokia cia tema , diskusijos apie zemes isdraskyma , apie zemes sunaikinima .?.tokiu kraupiu kalbu neturi net buti . kuris gi cia zmogus nores gerti uztersta vandeni stipraus benzino skonio ?.tokiai gamtos katastrofai gali pasirasyti zmogus tik varomas po sautuvu ?. ar taip gali buti ?

C-fam

h ttp://c-fam.org/en/issues/global-health/8018-danish-dutch-fund-for-overseas-abortion-lgbt-groups-may-inflame-laws-on-foreign-fundingDanish-Dutch Fund For Overseas Abortion/LGBT Groups May Inflame Laws on Foreign Funding By Wendy Wright NEW YORK, October 10 (C-Fam) As Africa is ravaged by ebola and terrorism, Denmark and Netherlands announced a new fund for the beleaguered region. Health providers exposed to the deadly virus and schoolgirls abducted by terrorists failed in importance for these patrons – who instead choose a red-hot issue that may inflame restrictions against foreign funding for civil society groups. The Danes and Dutch formed a new fund with two U.S. foundations to dole out $19 million to small outfits that agitate for abortion and unsafe sexual behavior in sub-Saharan and South Asian countries. Princess Mary of Denmark announced her government is allocating nearly… Skaityti daugiau »

zmones

su beprociais kazka reike daryti,kitaip jie mus sunaikins,vardan vaiku ir anuku turi iseiti I gatves seniai,nes jauni pasyvus ir negalvoje,kad taip gali buti,o informacines priemones uz tautos durninima tures atsakyti visu rimtumu,koks,tik gali buti…………….

39
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top