Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Balandžio 2 d. iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) generalinio direktoriaus pareigų atleistas Adas Jakubauskas surengė spaudos konferenciją.

„Buvau atleistas ne dėl vadovavimo problemų, o dėl to, kad atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius, kas yra ilgalaikis Rusijos tikslas, – pasakė jis.

1941-ųjų metų pasipriešinime dalyvavo daug būsimojo partizaninio karo vadų, taigi vieno pasmerkimas, yra ir kito pasmerkimas. Centras seniai buvo spaudžiamas tai padaryti, bet niekada su tuo nesutikau, ir tai buvo viena pagrindinių susidorijimo su manimi priežasčių.

Esu vienas iš pavyzdžių Europos ir galbūt pasaulio parlamentarizmo istorijoje, kada pareigūnas atleidžiamas avansu, nes jo kadencija baigiasi po ketverių su pusę metų.

Lietuva ir konkrečiai Genocido centras neretai patiria spaudimą iš Izraelio ir Rusijos, kaip Lietuva turėtų vertinti savo istoriją arba vieną ar kitą istorinį veikėją. Tuo tarpu kaltinančios valstybės neperdavė Lietuvos teisingumui nė vieno asmens, kuris Lietuvoje buvo įtariamas genocidu prieš lietuvių tautą, – tokių KGB veikėjų, kaip Nachmanas Dušanskis, Aleksandras Slavinas, Petras Raslanas ir kiti. Ar tokiais būdais turi būti vykdomas teisingumas?

Centro kritikai neretai teigia, kad Centras skiria daugiau dėmesio sovietinės okupacijos negu nacių okupacijos laikotarpių tyrinėjimams, ir daro išvadą, kad Centras nelygiai vertina abi okupacijas.

Į tai galiu atsakyti taip: naciai buvo Lietuvą okupavę trejus metus, o sovietų okupacija tęsėsi 16 kartų ilgiau – 48 metus.

Kita vertus, nacių okupacijos nusikaltimai buvo tiriami per visą sovietmetį. Tam nemažai dėmesio skyrė KGB. Tuo tarpu sovietų okupacija pradėta tirti tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gabrielė

jo jooo jokubauskai, tikrai, Anušauskas, Landsbergis+kompanija siekia iš anksto „pasmerkti” birželio sukilimo dalyvius…???? Ar tu žmogeli išvis girdi, kokį š… čia mali ir ar pats savežim dar tiki po tokių briedų? Reiktų ištirti, kaip tokie subjektai išvis patenka į tokias pareigas???? Kas juos siūlo, stumia, už juos balsuoja??? Tai tiesiog neįsivaizduojama.

elfe

labai lakoniskas atsakymas.
nesunku ir taip buvo atspet tas priezastis…
Birzelio sukilimas priverte abu okupantus jaustis ne isvaduotojais, o butent okupantais.
Lietuva pirmoji Europoje nuteise nacius Kaune. turejo jiems net spec kalejima Kretingoje.

Lingvistika

Rusiškai – delo trūba, lenkiškai- rura, lotyniškai- anus, toliau nebetęsiu….

-:)

gabrielius jau pakeitė lytį? operatyvus vaikinukas visgi 🙂 beje, o kas dabar bus jo žmonas (ar vyrė?) gal raskevičius? įdomu kaip į tai sureaguos austėja? pasikeis lytį gal taip pat? ar tiesiog jai bus suteikta privilegija supirkinėti sklypus po 1 €?

gal giliau

gal totoris neklauso aklai žydų ir nepritaria jų melui, demagogijai ir ypač jų ideologijai – komunizmui.
žydeliai tą jaučia ir liepė savo šuniukams jį sudoroti.
kad vyrautų žydiška tiesa, kad apie žydelius nebūtų galima sakyti nieko teisingo.

to elfe

Kodėl abu, jei vienas jau buvo okupavęs anksčiau ir pavertęs savo teritorija? Beje, su ta okupante USA pratęsė savo karinę Amžinąją sąjungą? Kalbate nelogiškai, negi irgi runkeliokus medžiojate, kaip tas Langų majoras?

Madame Gabriele,

kokią žolę rūkote?

Ramiros

Tai nejaugi jis dabar Gabrielė, paskubėjo net pirmas(-a) čionaus komentarą suraityti, mano pamąstymu ganėtinai kvailoką … O aš tai neabejoju, kad Jokubauskas buvo sudorotas vien dėl to, kad nešoko pagal Lietuvos neprietelių dūdelę ir, manau, kad jis teisybę pasakoja. Prisiminkim, neminėsiu pavardžių, visi tai žino, visą virtinę, mano pastebėjimu, nekompetetingų, net kai kurių, galbūt, pakankamai žioplokų valdininkėlių, bet jie laikomi tose kėdėse metai iš metų, nes, matyt, aklai vykdo valdžios nurodymus. Galima pagalvoti, kad valdžiai nereikalingi su smegenimis, o reikalingi besmegeniai/robotai?

trumpai

Nei viena is situ siuksliu – nei Landsbergiai, nei Kubilius, nei Anusauskas, nei Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – NERA susije nei su partizanais, nei su disidentais. Jie sovietmecio nomenklaturos produktas. Ar Lietuva, ar Rusija, ar ES – jiems tas pats.

kaip rusą atpažinti

nerašo lietuviškomis raidėmis.
jam tai per daug sudėtinga.
lietuviškai kalbėt pramoko, bet rašyti – ne.
visokie dzeikai, elfes ir t.t.

Raigerdas

Pakartosiu savo komentarą, kurį parašiau prie kito gerbiamo Ado Jakubausko straipsnio. Na, šaunus direktorius, galiu pasakyti. Galėjo daug nuveikti. Bet, gerbiamas Adai Jakubauskai, jūs, suprantate, kaip ir daugelis žmonių, kad II-asis Pasaulinis karas baigėsi. Tačiau jis nesibaigė mūsų partizanams 1945 m. ir jis nesibaigė LGGRTC. Ir jūs esate vienas iš tų didvyrių, kuris stojo drąsiai į kovą už Lietuvą ir, kad joje gyvuotų teisingumas. „Negalima” – PASAKĖ KONSERVATORIAI, ATLEISDAMI JUS IŠ DARBO,-„TEISINGUMAS LIETUVOS ŽMONĖMS NEREIKALINGAS, NES TAI GALI PAKENKTI MŪSŲ PARTIJAI, KOVOJANČIAI UŽ MŪSŲ „SPECIFINĮ TEISINGUMĄ, KURIO SVARBIAUSIAS TIKSLAS – ĮDIEGTI LIETUVOS ŽMONĖMS Į GALVAS, KAD EGZISTUOJA TOKIA „SOCIALINĖ LYTIS”, KURI NETURI JOKIŲ LYTINIŲ ORGANŲ”. Aišku, kad čia yra ne viena suinteresuota grupė, kad jus atleisti, bet pagrindinė priežastis, dėl… Skaityti daugiau »

Vienas portalas

išspausdino rašinį apie tai, kaip kentėjo vargšės Kremliaus šulų žmonos įvairiais laikotarpiais, kaip jas tie šulai niekino, niekur nesivežiojo, o jau stalinas tai buvo joms tikras žvėris, siuntė į lagerius savo pakalikų antrąsias puses kaip kadaise atvirukus prieš Naujuosius. Pabandžiau parašyti, kad buvo ne visai taip, tos žmonos irgi šunybių prikrėsdavo. Straipsnyje buvo paminėta ir „visasąjunginio starostos” Kalinino žmona Jekaterina, kurią Kalininas mylėjo, o Stalinas pasiuntė į Sibiro lagerius. Teisingai, pasiuntė, bet kas buvo ta Jekaterina (mergautinė pavardė orberg)? Ta principinga bolševikė buvo RSFSR aukščiausiojo teismo speckolegijos narė ir, kol galėjo, šūsnimis atmetinėjo nekaltai nuteistųjų skundus, daugelis nuteistųjų buvo sušaudyti ar mirė lageriuose. Maža to, toji Katiuša dar 1924 metais įskundė OGPU savo tikrą brolį Vladimirą, neva jis lenino stalino… Skaityti daugiau »

Patikslinimas

Kalinino žmonos mergautinė pavardė buvo Lorberg. Jekaterina Ivanovna Lorberg.

Sakyk

Adai, tu čia rimtai šneki, ar čia tik toks tavo humoras?

Kaip atpažinti KGB’sta

Pasirašinėja savo komentarus “kaip rusą atpažinti”.

to "to elfe"

pats logiskai pamastyk.
Raudonajai armijai traukiantis, lietuviai paskelbia savo sali nepriklausoma valstybe . , neutralia
vokieciai isiverzia i nepriklausma valstybe – okupantai.
grizusi paskui vokiecius Rusijos imoerijos armija vel is naujo turi okupuot valstybe, anuliuot nepriklausomybes paskelbima.
kas jums cia neaisku?..

aiskiai matom is kurios puses kyla ta neapykanos kalba musu Birzelio sukilimui.
tik is Kremliaus. Izraelis cia tik tiek prisideda, kiek jame irgi yra kegebistu ar buvusiu enkevedistu..
normalus zydai, ypac tikintys, zino, kad Rusija niekada nebuvo ju gelbetoja, nes pirmoji naikino ju „burzua”, save islaikancia vidurine klase, nepraleido i Rusija nei vieno Lenkijos zydo, jei neturejo sovietinio paso ir tuo prisidejo prie Holokausto… galimai tycia delse vaduot konslagerius, kai nutrukus tiekimui, zmones ten mire nuo bado ir salcio…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Ado Jakubausko nušalinimo priežastys aiškiai parodomos laidoje su Rūta Janutiene ir Kęstučiu va čia https://www.youtube.com/watch?v=9w-WovRz_zQ

____________________________________________________________________

Klausimai po laidos peržiūros:
– kiek ilgai dar bus su landsberginiais politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ts-lkd partijoje?
– ar partizano Tigro dukra Angelė Jakavonytė dar nori dirbti landsbeginių ts-lkd partijoje?_

vakarų pasaulį

valdo žydų melas, tais klausimais amerika ir rusija vieningi, o tai didelė jėga

tai KGBistai lietuviškai nerašo?

neįtikėtina,
kur konspiracija.
na nebent kokios šestiorkos, įtakos agentėliai – sumenkinti lietuvių kalbą.

Tai, matyt,

ir Anušauskas kagėbistas, nes dirba jų metodais. Kas dar? Kiek jų tupi seime neprisipažinę? Dabar ,,konservams” zadanija” – sunaikinti bent tą 1600 sąrašą. Bet ar nebus ,,konservų” kagėbistai užsirovę ant savo pačių baimių pinklių? A. Jakubauskas – ne toks žmogus, kad išsigąstų ir bailiai nutiltų. O juk dabar jo rankos laisvos, jis jau nebe pareigūnas. Didžiulės jam sėkmės.

> 19:45

Yra ir kagėbistų dvasioje, nespėjusių užsiverbuoti ar nepriimtų. Jie tikrai labai mielai tyčiojasi iš lietuvių kalbos kaip ir iš visko, kas lietuviška. Taigi pastaba (16:32) taikli ir teisinga.

stasys

Ne visi komunikalus bei moka gražiai ir sklandžiai prieš kameras kalbėti . To reikia mokytis . Vienok Adas atsakė į keletą svarbių klausimų ,genocido ir rezistencijos tyrimo centras niekada nebuvo mokslini darbą dirbanti istaiga. Neviešą paslaptis paviešinta ! dabar bent aišku kodėl Seimas ėmėsi spręsti A.Jakubausko likima . Su kirviu neišdrosite mielieji pianino ..Genocido ir rezistencijos tyrimų įstaiga , tik propagandos įrankis , todėl tos įstaigos vadovu gali būti tik partinis politikas turintis tvirtą palaikima Seime. Vargiai ką nors tuose ginčuose reiškia ir tos aktualios istorinės temos Lietuvai ,juk tai savotiška sulietuvinta ‘inkvizicija’ sprendžianti klausimus kurie gali paprastą žmogų ne tik pasmerkti miriop bet ir sutersti jam mirus jo atminti ..be jokios atsakomybės .Taip, tokioms pareigoms Adas Jakubauskas nėra tinkamas… Skaityti daugiau »

ne tik

Ne tik Izraelis, o žydų pastangomis – ir JAV, bei Rusija. Visa Vakarų Europa apimta kairuoliško gaivalo ir prifarširuota Kremliaus korumpuotų politikų bei verslininkų; buvusių KGB agentų. Paguodai būtina pasakyti, kad amžinai tai nesitęs, kad ir kokia žala bebūtų padaryta. Bet pagirios daugeliui bus labai skausmingos.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top