Antrąją kadenciją prezidentė nustebo: „Tai vaikų luošinimo verslas“

Net neužsukusi į vietos policijos komisariatą ir nepasidomėjusi, kodėl teisėsauga, sulaukusi net 18 pareiškimų, vilkino prekybos vaikais bylą, prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien apsilankė Švėkšnos ugdymo centre.

Susipažinusi su vaikų gyvenimo bei ugdymo sąlygomis valstybės vadovė pastebėjo: sąlygos Švėkšnos centre primena kalėjimą, rašo portalas lrytas.lt. Be to, tokios institucijos ne tik luošina vaikus, bet ir labai brangiai kainuoja valstybei: vieno vaiko išlaikymas ir mokymas tokiame centre valstybei kainuoja 800 eurų. Tuo tarpu už vaiko išlaikymą šeimynose mokami 304 eurai.

Šalies vadovė pastebėjo ir tai, kad specialiojo ugdymo įstaigoje dirba per mažai psichologų – vienam specialistui tenka net 30 vaikų, todėl neįmanoma su jais dirbti individualiai, suteikti psichologinio saugumo bei pagalbos. Atliktas tyrimas parodė, kad prieš vaikus vartojamas smurtas, jie nepagrįstai slopinami medikamentais.

Kartu su ją lydėjusiais švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu bei vaiko teisių apsaugos kontroliere Edita Žiobiene aptarusi centro pertvarką, D. Grybauskaitė pabrėžė, jog „uždarydami vaikus į tokias įstaigas tik imituojame rūpestį. Tai vaikų luošinimo verslas. Iš tiesų jiems reikia kur kas didesnio specialistų dėmesio, daugiau rūpesčio ir šilumos, nei išgali suteikti Švėkšnos centras. Laikas nuo kalbų apie vaikų saugumą pereiti prie konkrečių veiksmų“.

Remiantis pasauline praktika, šį centrą numatyta suskaidyti į mažesnes – 15–20 vaikų turinčias specialiąsias ugdymo – įstaigas pagal amžių ir sveikatos poreikius. Šios įstaigos būtų įkurtos netoli penkių regioninių kompleksinės pagalbos vaikui ir šeimai centrų. Be to, kiekvienam vaikui, kuriam diagnozuoti elgesio ir emociniai sutrikimai, turėtų būti priskirtas socialinis pedagogas, kuris rūpinsis vaiku ir stebėtų jo ugdymo, gydymo procesą, integraciją į visuomenę iki pilnametystės.

Be to, Prezidentė inicijavo įstatymų pataisas, kuriomis bus skatinama vaikų globa šeimose ir šeimynose bei palengvinamos įvaikinimo ir nuolatinės globos procedūros. Seimas šias pataisas pradėjo svarstyti šią savaitę.

Kaip vyksta tyrimas dėl prekybos vaikais Švėkšnos specialiojo ugdymo centre ar kaip vertintini vaikų psichiatro Lino Slušnio, dar prieš aštuonerius metus žinojusio apie vaikų patiriamą seksualinę prievartą ir šią informaciją nutylėjusio, veiksmai, D. Grybauskaitė nutylėjo.

* * *

L. Slušnys guodžiasi E. Jakilaičiui ir E. Žiobienei: Mane stebino prievartaujamiems vaikams skiriami vaistai

Daugiau apie vaikų seksualinį išnaudojimą vaikų globos namuose ir apie šuos nusikaltimus tylėjusius specialistus skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Edita Žiobienė susirūpino Švėkšnoje pardavinėtų vaikų maisto kokybe

Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

Teisėsauga dvejus metus dangstė Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais

Nusikaltimus slėpęs psichiatras L. Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

Tyrimo rezultatai: Švėkšnos ugdymo centre vaikai slopinti medikamentais, darbuotojai savivaliavo, pareigas vykdė atmestinai ir netinkamai

Prezidentė D. Grybauskaitė visuomenės dėmesį nuo Švėkšnos kreipia į Norvegiją

Pagaliau Edita Žiobienė pripažino: Lietuvoje vaiko teisių apsaugos standartai yra labai žemi

Pedofilija Viešvilės vaikų namuose: pagrindinis įtariamasis – direktorius Algimantas Liaudaitis

Vaikų globos namuose griauna gyvenimus ir slepia šiurpias paslaptis

D.Grybauskaitė: „Vaikų globos įstaigų kontrolė yra apgailėtina – mes nesugebame nei bandyti ją pertvarkyti, nei galutinai reformuoti“

Verta prisiminti. Jan Vium: „Po galais, tai buvo atgrasu ir nedovanotina“

Dainius Pūras: apie vaikus, žmones ir daiktus

Dainius Pūras: „Į Lietuvą sugrįžo teisybė“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top