Kviečiame į knygos „Nacionalizmo dorybė“ pristatymą Vilniuje

Gruodžio 11 dieną 18 valandą Vilniuje, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso konferencijų salėje vyks žydų politikos filosofo dr. Yoramo Hazony knygos „Nacionalizmo dorybė“ pristatymas. Pristatyme dalyvaus politikos filosofas prof. Vytautas Radžvilas ir knygos leidėjas bei vertėjas dr. Vytautas Sinica. Renginio metu bus galima įsigyti knygą leidėjo kainomis.

Yoram Hazony (1964) – Izraelio politikos filosofas, knygoje „Nacionalizmo dorybė“ pristatantis nacionalines valstybes visame pasaulyje norma pavertusį nacionalizmą ir pačias nacionalines valstybes kaip vertingą ir puoselėtiną pasaulio politinę tvarką. Nėra abejonių, kad nacionalizmas yra įtakingiausia mūsų laikų politinė doktrina. Ji skelbia, kad kiekviena to siekianti tauta gali turėti savo valstybę ir joje valdyti save pagal savo normas. XX amžius buvo nacionalizmo klestėjimo amžius. Po I pasaulinio karo ši doktrina sugriovė imperijas Europoje, o po II padarė tą patį visame pasaulyje. Nors atrodė, kad XXI amžius bus globalizmo epocha, kai tarptautiniai ryšiai ir globalios organizacijos vis labiau išstums tautinius skirtumus, nacionalizmas kaip reakcija į tai grįžo su nauja jėga, visame pasaulyje iškeldamas tautinio išlikimo idėjas. Nors nacionalizmas dažnai kaltinamas dėl pasaulio karų ir įtampų, autorius argumentuotai gina priešingą nuostatą, jog būtent nacionalinių valstybių tvarka yra geriausia, saugiausia, demokratijai, laisvei, stabilumui ir taikai suderinti tinkama politinė tvarka, pranašesnė už abi savo alternatyvas – anarchiją ir imperiją. Po nacių sukurto siaubo diskredituotas ir juodintas, nacionalizmas šiandien vėl prisistato pasauliui kaip tautų ir žmonių laisvės sąlyga, atnešusi kultūrinio atgimimo ir politinio išsivadavimo sąjūdžius, o tarp jų ir Lietuvos nepriklausomybę 1918 ir 1990 metais. Laikais, kai vis daugiau kalbama apie pasaulio globalumą ir valstybių sienų pabaigą, tai knyga, leidžianti nauju žvilgsniu pažvelgti į mūsų sudėtingą pasaulį.

„Nacionalizmas sugrįžta – tokia yra Yoramo Hazony knygoje „Nacionalizmo dorybė“ siunčiama pagrindinė žinia XXI amžiaus skaitytojui. Tai labai svarbi ir ypač verta suprasti ir įsidėmėti žinia. Po Antrojo pasaulinio karo nacionalizmas buvo paverstas atpirkimo ožiu dėl visų žmonijos negandų. Jis tapo beveik metafizine pasaulyje egzistuojančio blogio priežastimi. Pats terminas buvo paženklintas gėdos ir paniekos bei tapo kvietimu persekioti šios pasaulėžiūros išpažinėjus. Iš plačiųjų masių atminties buvo ištrinta nuovoka, kad nacionalizmas buvo nuostabus moderniosios Europos atradimas. Jis leido išspręsti vieną fundamentaliausių žmonijos problemų: įgalino politiškai įtvirtinti tautą – kalbos, kultūros ir istorijos susaistytų žmonių bendriją. Tauta, nebūdama nei per didelė, nei per maža, įstengia gyventi savarankiškai ir valdyti pati save. Tautas pakeičiančios imperijos yra pernelyg didelės ir griozdiškos, kad būtų tvarūs ir ilgalaikiai politiniai dariniai, todėl pasmerktos anksčiau ar vėliau subyrėti. O tada vėl ateina nacionalizmo metas ir jis sugrįžta. Knygoje atskleidžiama, kodėl ir kaip šis laikas atėjo vėl“, – rašoma prof. Vytauto Radžvilo atsiliepime.

„Manau, kad ypač teisinga ir simboliška šią knygą visuomenei pirmąkart pristatyti Tuskulėnų rimties parke, Lietuvos laisvės kovotojų masinės žūties vietoje. Būtent laisvės kovos yra svarbiausia ir tauriausia lietuviškojo, o ir kiekvienos tautos nacionalizmo išraiška. Juk kas yra laisvės kovos? Siekis iškovoti ar apginti nepriklausomybę, tautai turėti savo valstybę ir valdyti save. Visi sukilimai, partizanų kovos, antisovietinė rezistencija, pagaliau Sąjūdžio „dainuojanti revoliucija“ – tai vis apsireiškimas nacionalizmo idealo, kad tauta valdytų save. Šiandien šis idealas dažnai juodinamas, o nacionalinės valstybės prasmė ir vertė pasimeta tarp globalizmo lozungų. Yoramo Hazony knyga yra savalaikis ir kokybiškas paaiškinimas, o kai kam priminimas, kodėl nacionalizmo idealas yra vertas žmonių už jį dedamų aukų, kurias šiandien stebime Ukrainoje, ir kodėl nacionalinių valstybių tvarka yra geriausia, kokia gali būti“, – teigia Vytautas Sinica.

4.4 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Nacionalizmo dorybe…
Hmm…skamba kaip istvirkavimo dorybe.
Mano kolega ir opponentas Bliuzas del istvirkavimo jau pareiske savo poza. Na kur istvirkavimas – ten ir nacionalizmas(ne kurie sako nacizmas, bet mes busim politkorektiski).

blue yellow zov marinie

..kazkas tavo galvelej vyksta nelabai gero,zinok.Tau kyla gresme pavirst i prasalieioiti…pakalbejai kaip uzkietejes bletkeroidas…atvirkstine realybe….

Dronas

Jo galvelėje vyksta tai už ką jam moka. Tai ką tamsta matai, yra tipiška prostitucija, nors tradicines prostitutes prie stoties aš gerbiu kur kas labiau, nei ŠITUOS.

blue yellow zov marinie

…na,tu cia is emocines puses pakalbejai,kas tau uz kazkokius plepalus mokes,da tokiam negausiam portalely…tokiu atveju,prasalieioiciams turet moket aukso kalnus….

blue yellow zov marinie

..be to,nuomone gali turet visi visokia…cia nieks nieko nepropaguoja…galvoji kaip galvoji ir tiek….nepatinka…gincykis..arba,trauk per danti…piktintis kazi ar verta…

Dzeikas

Skaiciau as jusu komus ir dusavau – jus patys patvirtinate nacizmo „dorybe”.
Nes bandydami apginti sia „dorybe” nerandate kitu argumentu apart ad hominem.
Lietuvos blyzgesys ir skurdas, perfrazuojant Balsaca😢

Prašalietis

..” žydų politikos filosofo dr. Yoramo Hazony „Nacionalizmo dorybės“ lietuviškiems pasekėjams belieka priminti jau buvusią vokietukų įgyvendiną praktikoje „nacionalizmo dorybę” atsispindėjusią jų „arijų rasių teorijoje”.. Pagal ją čigonai, žydai, arabai, komunistai buvo ne žmonės, kuriuos visus reikėjo visiškai išnaikinti. Slaviški „nacionalistai”(rusai, ukrainiečiai, baltarusiai, lenkai, slovakai…) tiko tuometiniam vokiškam „pažmoginimui” paliekant gyvais 10 proc. visos populiacijos, lietuviški nacionalistai tinkami civilizavimui sudarė turbūt 15 proc., prancūzų „panacionalizavimui” buvo tinkamų 50 proc… Po antro pasaulinio karo, leidus jiems sukurti Izraelio žydų valstybę, žydai pasinaudoję antro karo metu savo turėta padėtimi, kūrė pasaulyje ne be JAV ir tuometinės Sovietijos didesnio mažesnio pritarimo, kad žydai yra „visatos masto kankinių tauta” , o žydus visame pasaulyje reikia saugoti, jais rūpintis, jie turi turėti visur galimybes statyti savo… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..pasismaukei eilini karta …i xvatyt……dabartinis kacapu nacionalizmas,aisku,tau ne moootais,sapoznyke….hikleris,matot,jam paruuuupo…ale tu ir durnas,kuo kiekvienukart isitikinu vis labiau ir labiau…..topyl died mazai piecku,topyl topyl…i utopyl….

Prašalietis

Lansberginio durnių laivo runkeli,matomai 30 metų „vakarietiško civilizavimo” tau iš runkelio makaulės nepajėgia galutinai ir negrįžtamai išmušti tarybinio humanitarinio realybės „supratimo”. Belieka „nacionalinio dorovės, anonizmo dorovės…” atvejais pagalbos prašyti vyriausios Lietuvos žydijos atstovės Kurlianskos, kad tau padėtų susiorientuoti tavo „proto semitinio, nacionalinio, vertybinio supratimo vingrybėse”.. Amžina buvusio tarybinio liumpeno, šiandieninio lansberginio durnių laivo runkelio problema buvo, yra ir išliks jį supančios realybės objektyvus „atspindėjimas” jo tarybinių laikų okupacijos negrįžtamai pažeistoje smegeninėje…

blue yellow zov marinie

….o kas ta..kurlianska,leiskite atsargiai pasiteirauti,neizeidziant jusu tauriu sapoznyko jausmu….as su tokia nesu supazindintas,mielasis varguoli….

Prašalietis

Pasirodo Kurlianska ar Kuklianska…per TV kaip žydų kažkokio susivienijimo vyriausia atstovė(skelbiama, kad tarybiniais laikais buvo gal prokuratūros darbuotoja), kai reikia pašnekėti apie žydų teises, problemas.. Nueik prie bet kokios sinagogos užsidėjęs beretkę, tik ne megztą kaip Lansbergio, paklausk ten bet kokio žydo, adresą gausi kaip mat. Išaiškins tau geriau nei Sinica su Radžvilu žydiško „nacionalizmo dorybės” supratimą…

blue yellow zov marinie

…o tu nuvyk i sapoznyku simpoziuma palestinoj….nespesi nieko pasiteiraut,kaip pamatysi,kaip tavo kvaila galwele jau darda sios pasaku salies kelkrasciu….link kanalizacijos.Kur jai ir vieta.

tai susipažink

„ TAI KAS SVARBIAUSIA 2023.11.13 „
https://youtu.be/Mfa8rpkSSBI
4 : 00 – 4 : 08

blue yellow zov marinie

..ot ir nesusipazinsiu…

tai

strutis

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Pritariu Prašaliečiui. Nacionalizmas yra teigiamas dalykas, bet uzurpantų tautos atstovui – žydui rašyti apie nacionalizmo dorybę, švelniai tariant, yra NAKBA cinizmas.

blue yellow zov marinie

…pritares prasalieioiciui,gali kitas mintis reikst dvibalsiu …ei…oi….to visai pakaks….turesim jau du/dva stuka/…jiecius.

Prašalietis

Neaukok savo „neeilinio intelekto” tokiems niekams kaip -„…pritares prasalieioiciui,gali kitas mintis reikst dvibalsiu …ei…oi….to visai pakaks… Lietuva, kuriai „kyla egzistencinis pavojus”(G.Lansbergis visus perspėjo) to „neišgyvens”. Čiuldės savo straipsnelyje „Išbraukti Platono žodžiai”keliamoje lietuviško žemės ūkio problematikoje tau „intelektualiai” komentare pavaryti prasmingą ir be galo vertingą mintį” pavyko nepalyginamai geriau… Kad kas nemeluoju ir kiti galėtų palyginti, pacituosiu, kokią „intelektualinę jėgą” gali pademonstruoti lankęs VU, nelauktai Lietuvos labui pasidaręs žemės ūkio srities tikru profesionalu „geltonai mėlynas riaumojantis marinatas” -„..patiko…atrajojancios rammmmbios karves….kazkaip jums gerai sekasi karvizmo tema,p.Edvardai…bais geras simbolis tos karooovos…..cia susitalpina ir bukos cmil,arkles/karvese,xa/ ir visa visa liewuwiska antizmogija..”

blue yellow zov marinie

…nusipliskinai juodai,varguoliuk,eik drebtis savo landynes migin.A daug uteliu ten replineja,siauciau…

blue yellow zov marinie

…kad tauta valdytu save….mums nepasiekiamas siekis,kaip Biliuno Uzburtas kalnas.Manyc,…misija immposible..Kad tokia knyga isverte…labai puiku,cia jau paukstis maladiec.

pastebėjau

NS nerekomenduoja kitų tautų filosofų kūrinių, o tik žydų

adolfo

Hitlerio knygoje „Mano kova” išdėstyta kokie „velniai slypi” socialdemokratų partijoje. Skaitykit.

priklausomai kiek dar liko laiko

Jei šitas šimtmetis žmonijai paskutinis (kaip gali būti), tai išties kam tos tautos ir nacijos dar reikalingos? Bet jei žmonijai prieš akis tiek pat ateities kaip praeities – šimtmečiai ir tūkstantmečiai, tai skubus žmonių gyvenimo įvairovės naikinimas kelia rimtą klausimą – o ką veiksime išnaikinę? Pagyvenę permaišytoje žmonijoje tarp visur vienodų žmonių iš nuobodulio vėl imsime atkūrinėti tautas ir rases, jau genetinės inžinerijos priemonėmis?

tuštuma

Kuo jūs užsiimate NS bavonai ???

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top