Liudvikas Jakimavičius. „Iš kur mergaitei tiek drąsos…“

Tęsiu savo pradėtą „skiepų“ metastazių rašinėlių ciklą (pirma dalis; antra dalis) , kuris kol kas neturi aiškių pabaigos kontūrų, nes kiekviena diena pasiūlo ką nors nauja ir papildo tyrinėjimų lauką naujomis iškalbingomis detalėmis. Prabėgo vos savaitė po šaižaus Prezidentės pareiškimo apie Rusiją – „teroristinę valstybę“: pasaulis nuščiuvo, A. Patackas šūktelėjo „Bravo“, vežėjai įstrigo sulaikyti su savo kroviniais patikros punktuose, A. Butkevičius ėmė skaičiuoti milijardinius nuostolius biudžetui, didžioji žiniasklaida ypatingai uoliai ėmė tyrinėti V. Putiną ir putinizmo fenomeną. Trūks plyš reikia atsakyti į klausimą ar tas žmogus gudrus, ar beprotis, žaidėjas ar nenuspėjamas psichopatas? Padėtis neaiški, slaptam posėdžiui buvo sušaukta Gynybos taryba: nei ką svarstė, nei ką nusprendė – ne mūsų reikalas. Ramu, karas neprasidėjo, nors Lietuvos ambasadorius JAV ir garsiai pareiškia, kad prie mūsų valstybės sienos tvenkiasi karo debesys. Neaišku, ar rimtai kalba, ar tik gąsdina – nei URM, nei Prezidentė savo skirto pareigūno pareiškimo nepasivargina komentuoti, ar jis čia savo asmeninių stebėjimų pagrindu tokią žinią visuomenei siunčia, ar retransliuoja tai, ką viršininkė liepia. O viršininkė nenustygsta vietoje. Negana pasirodė apkaltinti Rusiją terorizmu, per skystai buvo pasakyta, kad tie „bailiai“ nenutraukė diplomatinių santykių, tai prireikė paieškoti stipresnių, įžeidesnių epitetų. Jei šioje buizoje stinga pipirų, mūsų „Matrona“ savo šėputėje jų turi į valias parengusi – prašom, srėbkit į sveikatą: „Tai nėra galios demonstravimas, neleiskime jiems tuo džiaugtis – tai kvailumo demonstravimo, neatsakingo elgesio – štai, kas tai yra“, – praneša mums BNS.

„Teroristas“ ir „kvailys“ du skirtingi dalykai iš skirtingų semantinių laukų. „Terorizmas“ turi tam tikras politines preferencijas, o „kvailys“ – kasdieninės, gatvinės tarpuvarčių leksikos puošmena. Kai abu dėmenis sujungi į vieną, išeina „kvailys teroristas“ – ne juokais siaubingas kentauras, o dar žinant, kad jis iki dantų ginkluotas ir visai prie mūsų sienos… „Total košmar“. Pasakyta viskas. Jei kas nors nesuprato perspėjimo, gali kaltint tik pats save. Signalas pasiųstas aiškus: reikia slėptis, lįsti į rūsį.

Išgeri žmogus „spakajoncų“ lašiukų, nurimsti valandėlei ir svarstai: karas dar neprasidėjo, gal rytoj, išlindęs iš rūsio pasipildyti džiūvėsių atsargas dar nepamatysi griuvėsių peizažo ir paklausi savęs: „Po velnių, kodėl gąsdina ir ko taip išsigandai, jei buvai jau sykį „paskiepytas“ nuo galimų atakų?“

Atsakymas ima aiškėti, kai sinchronizuoji kelis tarytum nesusietus siužetus ir jų turinius. Pirmoji „skiepų“ isterija, prisiminkime, kilo iš didelio nerimo laukiant, kad ataka iš Rusijos pusės bus nukreipta būtent prieš Prezidentės asmenį. Galima buvo nuspėti, kad nedraugas yra parengęs kompromituojančių ją dokumentų segtuvą ir gali jį paviešinti. Tikriausiai turi, galėjo, bet nepaviešino. Liaudiškai tariant, Rusijai labai naudinga turėti tokį „pakabintą“ ant trumpo pavadžio NATO valstybės prezidentą. Kaip jam elgtis? Jei suskliaustų ausis ir sėdėtų ramiai kaip pelė po šluota, tas su tavim darytų ką nori, o tu darytum taip, kaip tau liepia. O jei nedarytum, trukteltų už pavadžio ir primintų. Tokia elgesio schema – beviltiška, nes jokios indulgencijos Maskva tikrai neišrašys.

Mūsų prezidentė pasirenka kitą elgesio schemą, kuri, beje, jai tinka prie būdo ir veido. Ji, kaip vaizdžiai Mokslų Akademijos salėje kuriantis Sąjūdžiui išsireiškė a.a. akademikas E. Vilkas – „neria plika subine į dilgėles“. Tiesa, akademikas Sąjūdžio entuziastus tuomet agitavo taip nedaryti. Kartais protingų patarimų nepaklausius pasiseka laimėti daugiau negu paklausius. Anuomet mums pasisekė. Ji ima elgtis nelogiškai, isteriškai ir karštakošiškai. Paskaičiavimas – eiti va bank, provokuoti, kad tas karas ar Rusijos ir Putino griuvimas greičiau prasidėtų. Kam tuomet berūpės tas segtuvas su kažkokiais kompromatais, o mūsų Prezidentė, pasibaigus armagedonui, spindulių nušviesta, galės įjoti į vietovaizdį po karo ant balto žirgo savo vėliavoje užsirašiusi: „Aš pirmoji pasakiau“.

Bet vis dėlto tie rusai nėra tokie kvaili, kaip mūsų Prezidentė juos norėtų matyti. Jie nesiduos taip pigiai išprovokuojami. Todėl ir sako: „nusiramink, nekelk isterikų dėl tos nelemtos savo praeities“, ir tuo pat metu pavadėlio kaklo sagtį persega, paveržia viena skylute, kad labiau smaugtų.

Tai va, pasirodo iš kur ta mergaitės drąsa ir valia geležinė.

Ir sakykit, gerbiamieji, ar jums ne keista, kodėl pakomentuoti visų šių keistenybių į LRT studiją pas E. Jakilaitį ar R.Miliūtę neišeina „Lietuvos Dalios“ krikštatėvis profesorius Vytautas Landsbergis ar bent jo karingasis anūkas Gabrielius, mojavęs su pistoletu savo rinkiminiame klipe?

Per „skiepų“ akciją jis iš studijos neišeidavo, o dabar, kai jau sprendžiasi likiminė Lietuvos lygtis, geriausiai išmanančio ir numatančio Rytų kaimyno tikslus, elgsenas ir galimus žingsnius kažkodėl nesimato ir nesigirdi.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
43 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
43
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top