Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Kai buvau maža, man net buvo vaikiškai gaila to lyg su karšta bulve gerklėj mėginančio vograuti seneliuko, kurį dažnai rodydavo per mūsų nespalvotą teleką, nes kažko daugiau nelabai rodė. Galvojau, kad jam skauda ir kad jau galėtų jį paleist iš tribūnos su visais tais begaliniais lapais, iš kurių jis nesėkmingai bando skaityti, nebekankint. Nors nemokėjau to išreikšti, mano sovietinę vaikystę lydėjo stiprus absurdo jausmas.

Dabar jis sugrįžo.

Rytoj ta diena, kai parduotuvės nebeparduos, teatrai nebevaidins, kino teatrai neberodys filmų, universitetai nebemokins, jų bendrabučiai nebepriims gyventi studentų, o darbuotojai galės būti nušalinti nuo darbo vien dėl to, kad jie atsisako arba negali gauti popiergalio, kuris pažeidžia visą eilę Konstitucijos straipsnių, kurio nereglamentuoja joks įstatymas ir kurio turėtojas kažkokiu stebuklingu būdu neva tampa geresnis ir sveikesnis nei neturintis.

Prieš ŠITAI nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai.

Neabejoju, kad brangiai apmokamų piarščikų kaip „geriausia visų laikų premjerė ir vyriausybė“ dar vos pradėjus eiti pareigas išliaupsintas pišizmas įeis į Lietuvos istoriją. Kaip intelektualinio bergždumo, pasibaisėtinos nekompetencijos, cinizmo, nusikalstamo nebaudžiamumo ir durnumo mišinys.
Bet Lietuva dar ne tokį marą atlaikė. Atlaikys ir pišizmą su visa jų šaika. Ir būtinai atsities.

Antikoje politikui buvo svarbu savo šlovingais darbais išlikti būsimųjų kartų atmintyje. Pišizmas, matyt, irgi liks, bet tik kaip nenuplaunama gėda, egzotiškas žodis kokiame nors politologijos terminų žodyne, šių tamsiųjų laikų moralinio pablūdimo įsikūnijimas.

O rytdienai ką, pasiruošę, sūnaitėlis aprūpino…

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kazys

Žmonės mielieji, labai prašau parodykime vienybe ir visi, VISI , ir skiepyti ir neskiepyti neikime į tas maximas ,iki, rimi ir tt,kur reikalauja to absurdo paso . Maisto nusipirkime mažose parduotuvėlėse ir turguose ,ir taip bent savaite, pamatysite kaip greitai viskas pasikeis.

Bronius

Plinta naujas virusas, tik sikart mentalinis. Jis jau isbujojo Amerikoje. Ne virusa isgydyti bandoma, ar zmogu ar jo teises apsaugoti, o bandoma nuteikti vienus pries kitus, supriesinti. Jis stambiai platinamas ir pas mus. Nuo sito viruso skiepo nera.

alternatyva

nors po kitu straipsniu mačiau kažkas agituoja vaksuotus boikotuoti 1500 kvaddartų arklides kartu su normaliais žmonėm, – tai šauksmas tyruose. Save laikantys aukštesne kasta vargšai begalviai žmogai nepalaikys savo apartheidinamų tautiečių. Todėl, palaikydami sveiką gyvenimo būdą, masiškai praleiskime po bent pusvalandį ore. Eilėse prie diskriminuojančių „viarslų”. Padarykime tas eiles. Debatuose su maksių banderlogais. „Pasą? – prašau. Ne, ne šitą, galimybių pasą. O kokia tavo žmonos klubų apimtis? O koks tavo reikalas? O tai kokiu nesamu įstatymu remiesi prašydamas kažkokio durniaus paso?…” Debatus bent 7-8 minutėms kožnas gali mintyse surepetuoti dar prieš eidamas į arklides. Kai po dienos kitos vaksuoti „tikėtojai mokslu” pradės kosėt, kad per eiles nepatenka duonos nusipirkt, kai numos mumos per pirmas kelias dienas paturės X milijonų nuostolio,… Skaityti daugiau »

Abelis

Sorry Rasa: Šimonytei čia per geras sugretinimas su Leonidu Brežnevu – tas jos metų būdamas dar buvo žalias, tvirtas, racionalus protingas ir linksmas vyras su puikiu humoro jausmu (mėgo anekdotus) ir stilingai besirengiantis….

Papa Borgia,

Įdomu į ką bus panaši Šmikytė, sulaukusi Brežnevo amžiaus? Lietuva tampa Mažąja Rusija – aplink valdžioje ir versle vien kagebistai. Net žandarai kuria Demokratų partiją Lietuvoje Rusijos imperijai, matyt, atkurti čia, ką manote?

LDK

Kažkaip nesiseka konservatorių Šaikai(gaujai). Prezidento rinkimus prapylė nokautu visose apygardose. Prieš rinkimus žadėjo nuimti valstiečių draudimus.ribojimus .bet dar padidino. Bandė nuversti Batką.gavo nelegalus.Šią savaite lygtai susitvarkė -10 balų:) Bandė prastumti Stambulo konvensiją.partnerystės įstatymą-nepaėjo. Nuvažiavo į Turkiją.Iraką-pasiuntė Gabrielių kaip mažvaikį. Partijos narys išpletkavojo apie partijos ryšius su mafija.pagal partijos reakciją viskas OK.?Gabrielius žadėjo rinkimų dieną .kad partija šalins susikompromitavusius partiečius.Užmiršo.o gal tai konservatoriškas skaidrumo standartas? Bandė įkasti prezidentui dėl EVT.Pralėkė. Lietuvos geležinkeliai paskelbė.kad praras 120mln del konservatorių politikos bet argi čia pinigai. SkIepijimas stringa.Komunikacija nulinė-vien gazdinimai.jokių puikių kitų sėkmingai vakcinuotų šalių pavyzdžių. Susipyko su visais kaimynais.net gruzinais.kiniečiais Bando įvesti genocidą kai vieni pateptieji-arijai nors kai kurie ir privežė iš įvairių užsienių visų rūšių atmainų.o kiti kurie nesibastė ir gyveno padorų gyvenimą-atstumtieji… Skaityti daugiau »

Citata

Cituoju R. Karbauskio posta facebooke: ,,I. Šimonytės Vyriausybėje planuoja kelti mokesčius tol, kol jie dirbs, o savo postus jie žada palikti tik suformavę 2025 metų valstybės biudžetą: ‼ kietasis kuras, priklausomai nuo rūšies, po 2023 metų brangs apie 15-30 proc.; ‼ po 2023 metų numatomas naftos dujų kainų pokytis buitiniams vartotojams – net 102 proc.; ‼ bus keliama vandens išgavimo kaina, taigi brangs ir vartotojus pasiekiantis vanduo; ‼ brangs šiukšlių išvežimas, nes sąvartynams taikomi mokesčiai didinami nuo 10 Eur už toną iki 50-70 Eur už toną; ‼ bus apmokestinta miško žemė ir keliami žemės mokesčiai; ‼ bus didinami nekilnojamo turto mokesčiai. Pavyzdžiui, 150 tūkst. eurų riba būtų taikoma tik pagrindiniam gyvenamajam turtui, o visas likęs asmens nekomercinis turtas būtų apmokestinamas;… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Gorbačiovinių laikų pagimdyti ar lansberginio durnių laivo išugdyti „patriotai prisimena patirtus vaikystėje”brežnevinius marazmus ir nieko „negirdėjo” apie vėlesnius nepalyginamai didesnius gorbačiovinės perestroikos ir „šaunių”devyniasdešimtųjų marazmus. Jei brežneviniais laikais eiliniai žmonės”marazminosi”,kad gautų greičiau,o ne per 10-15metų kuo didesnį”valdišką”butą,gautų paskyrą”žiguliui”,piktinosi,kad 1980metų pasaulinės krizės metu pabrangino 93 benziną nuo 15 iki 20kapeikų už litrą, degtinės butelį pabrangino nuo 3.62 iki”net”4.2 rublio, kai reikėjo „pataimyti”kada atveža ir pastovėti eilėje,kad nusipirktum karbonadinės ar”kūdesnės”kiaulienos,broilerinės vištienos, „atliekų”kaip širdys,kepenys, puskalviai,ausys, „medinė”jautiena ir t.t.niekas nenorėjo.. Tai „šaunios”gorbačiovinės perestroijkos laikais visi grūdose eilėse nežiūrėdami kainų, kad gatų nusipirkti butelį degtinės ir bet kokios mesos gabalėlį. Apie „šaunius” devyniasdešimtuosius,”laisvės ir nepriklausomybės” metų marazmus, kai žmonės po pusę metų laukdavo,badaudavo.., kad būtų išmokami jų užsidirbti skurdūs atlyginimai prisimeni su „džiaugsmu”. Eilių apytuštėse… Skaityti daugiau »

Ispanijos teismai uždraudė gyvulių pasus

Ispanijos, pirmos iš ES valstybių narių, Aukščiausiasis teismas pasisakė prieš Covid pasų naudojimą ribojant patekimą į viešas erdves. Prieš tai penki iš 17 Ispanijos autonominių regionų buvo siūlę įvesti vakcinų pasus, bet tam įvykti taip pat kelią buvo užkirtę vietiniai teismai. Po Auščiausiojo teismo galutinio sprendimo daugiau nė viena korumpuota valdžiukė nebandys įgyvendinti savo komunistinių-fašistinių fantazijų įvesti gyvulių pasus Ispanijoje. Pagarba sąžiningiems, neparsiduodantiems tesėjams!

PARSIDAVĖLIS

ŠLYKŠTUS MENTAS SKVERNELIS yra konservatorių TROJOS ARKLYS. O mento frakcija turi vadintis “VARDAN ORLEN LIETUVOS”.

Regimantas

Aukštesnes pajamas disponuojantys ir esantys aukštesnio išsilavinimo, mūsų durnių laive sudaro mažumą.Bet kadangi jie dar ir laimingi,o kombinacija laimingas ir protingas realiame gyvenime labai sudėtinga ir reta,todėl jūsų svajonės apie antrą kadenciją primena pasaką apie Ali Babą ir keturiasdešimt plėšikų.Vokit kol esate valdžioje ir svajokite ,nes šiandien tai jūsų laikas Kol kas.Nes kaip sakė amerikiečiai,durninti gali dalį žmonių visą laiką.Visus – kurį tai laiką .Bet durninti visus visą laiką ,žemėje dar nesugebėjo niekas.

Žodžio laisvė...

Turiu klausimą mums visiems.
– Ar gali Vilniaus Universitetui vadovauti beprotis, siūlantis atimti bendrabučius tiems ,kas neturi pišpasio?
Aš manau, kad šis veikėjas nusipelno teisiamųjų suolo. Lietuva, ar galėjai įsivaizduoti ,kad mes prisigyvensim iki to, kad bus imtasi stribinių represijų būdų.
Matyt, Petrauskas sugalvojo bendrabučius privatizuoti, kaip kažkada buvo privatizuo-
tas VU bendrabutis „Tauras”. Ir už tai nieko nebuvo „privatizatoriams”. O studentai
priversti nuomotis butus, ko iki to nebuvo. Tai po karo studentai neturėjo kur gyventi, nes universitetas neturėjo bendrabučių po Vilniaus subombordavimo. Iki karo
VU vis ėjo nuo okupanto prie kito okupanto rankų. Seniausias Europos universitetas
vis buvo plėšiamas, uždarinėjamas, naikinamas. Koks universitetas be studentų?
Ar nesiruošiama vėl jį naikinti???

senas hipis

tarybine valdzia nesuprato, kodel tie ilgaplaukiai nesinaudoja visiems tarybiniams pilieciams suteikta galimybe nusikirpti, tiesiog vadino juos antisovietiniais elementais ir gaude su zirklem…

Pinigų lietus

Manau,svarbiausia,kad nesibaigtų tas svaiginantis pinigų lietus. O kad jis nesibaigtų,reikia neprieštarauti valdžios nurodymams ( ar jie teisingi-tai atskiras klausimas) ir įvairių fondų taisyklėms. Kartais susidaro įspūdis,kad tas pinigų lietus tampa svarbesnis už Lietuvos piliečius…

Senas hipi,

o dabar gaudys žandarai, Rusijos arba Lenkijos ir jų sąjungininkių pakalikai su švirkštais, kad „Vilno vėl būtų našė”.

Bent pusės

ar net daugiau mirčių būtų galima išvengti,jei žmones tiesiog gydytų namuose,prirašytų vaistų laiku,nepavėluotai,kai jau reikia ligoninės.Ar žmonių negydymas nevirsta spaudimo priemone antivakseriams?Kad jie skiepytųsi?Tiesiog sunku suvokti,kas vyksta.Lenkijoje požiūris ramus,žmonės saugūs,žino,kad valdžia jais rūpinasi ir rezultati daug geresni.

Apie jausmus

„Dabar jis sugrįžo”

Atsimenu, klausydavau ir aš to seno dieduko, kuriam vietoj „socialistyčeskye strany” gaudavosi „sasysky sranye”. Bet čia gi visiškai kitas atvejis. Tai gal ir absurdo jausmas kiek kitoks? Žodžiu, daugiau konkretumo. Beje, užkliuvo ir tas lyg tai su žuvininkyste nesusijęs modernus „fišizmo” naujadaras.

KMI
Ačiū Rasai

Viskas tiesa.Taip baisu,kad norisi bėgti.Lietuva,kur eini?

Saule

Esu pasiskiepijusi,taciau eisiu tik ten kur nereikia pispasio.

Al. Žodžio laisvei...

,,Seniausias Europos universitetas vis buvo plėšiamas, uždarinėjamas, naikinamas” – seniausias Europos universitetas, šiuolaikine prasme, Bolonijos, veikia nuo įkūrimo 1180 m.

ah.ą

farmafašizmas užgrobė valdžią – LR Konstitucija neveikia,verčia dalyvauti medicininiam eksperimente ir injekcija būti užkrėstam užkratu ir galimai būti nužudytu

Bolonija(Bologna) -

tai ne Kapsukė. Ten tokių naglų bolševikų ir neobolševikų, neosovietikų su aukštais moksliniais ir kagebistiniais laipsniais nėr. Nėr ten Dezinformacijos propagandos ir agitacijos katedros Demagogijos meno fakultete.

Gal medikai paaiškintų?

2020 09 12 (prieš vakcinaciją) – 60 covid atvejų per dieną. 2021 09 12 (po vakcinacijos keli mėn.) – 813 covid atvejų per dieną (13 kartų daugiau). 2020 09 12 (prieš vakcinaciją) – 1 covid mirtis. 2021 09 12 (po vakcinacijos keli mėn.) – 20 covid mirčių (20 kartų daugiau).

Pavilionio lotynų mafija

Šimonytė kiek gali slėpti po sijonu: Dobravolską, Dulkį, Bilotaitę, Lansbergį? Tuoj sušus nuo blogos energijos Lietuvos kenkėjai.

Bajoras

tikrai čia ne ministrai, o vaikų darželis: URM ministras labiau vertina vaivorikštinių eiseną negu KOVO 11, inovacijų ministrė fotkinasi apsikabinus vaivorykštinį suoliuką. Negi nebėra protingų žmonių.

Asiliuku šventė

Dėka bukų užingridų, šalis atsidūrė ties pilietinio konflikto riba. Tik visiškai kvailas arba aklas galėjo balsuot už šį monstrų klaną.

Beviltiškas,

nuolatinis,skausmingas, tulžingas verkšlenimas.Nagi, nelaimingieji antivakseriai,pasiskiepykit, nebijokit,baigsis jūsų kančios.Atrodot ,kaip mazochistai,susimetę į šitą portalą.Man šitas GP atveria visus kelius kurie taip jums nepasiekiami.Aš turiu tą laisvę ir tuom naudojuosi ir man nieko nekainavo,ir neturiu ant ko lieti tulžį.Jūsų lūkesčiai , turėti daugiau laisvės neišsipildys ir tai veda į depresiją ,kas ir matosi.Būkit optimistai,nugalėkit baimes ,tikėkit mokslu ,rūpinkitės savimi ir savo artimu ir bendru gėriu.Nebūkit individualistai liberalai,laisvė nesiskiepyti ,laisvė užkrėsti.

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top