Ignas Vėgėlė. Diskutuokime argumentais, o ne viešųjų ryšių klišėmis

Esame teisinė valstybė ir turime tokia išlikti, gerbti kiekvieno asmens apsisprendimą, užtikrinti visos visuomenės interesus, nepažeidžiant individo teisių, kartu skatinti pažangą. Turime įtikinti, ypač rizikos grupėse esančius asmenis skiepytis nuo Covid-19, nes skiepo nauda tose grupėse akivaizdžiai persveria rizikas. Tačiau negali būti sukurta sistema, kuri sudarytų prievartines sąlygas skiepytis visiems, panaikintų vaistinių preparatų vartojimui įprastą naudos ir rizikos vertinimą, žemintų ir diskriminuotų asmenį dėl to, kad pastarasis nerimauja dėl vakcinos galimo itin reto pašalinio poveikio jo sveikatai.

Dar pavasarį politikai diskutavo apie tai, kad negalima diskriminuoti asmenų dėl jų apsisprendimo. Šiandien, kai tai tapo nepatogu, minėtų diskusijų pagrindas ir argumentai pamiršti.

Asmens teisė į gyvybę yra absoliuti. Ją saugo tiek EŽTK, tiek Konstitucija. Konstitucija taip pat pabrėžia, kad žmogaus asmuo neliečiamas. Minėtų teisių negalima panaikinti ar apriboti net įvedus karo ar nepaprastąją padėtį. Gerbkime kiekvieno asmens laisvą apsisprendimą, skatinkime skiepytis asmenis atvira statistika (sergančiųjų skiepytų/neskiepytų/prasirgusių skaičius; jų skaičius hospitalizacijoje bei intensyvioje terapijoje, mirtingumas; skelbkime mokslinius tyrimus nenuslėpdami nepatogių rezultatų), pripažinkime, kad esame išsilavinusi visuomenė ir pasitikėkime vieni kitais, diskutuokime argumentais, o ne viešųjų ryšių klišėmis.
Nebeskirstykime į vakserius ir antivakserius: tokia retorika veda tik į susipriešinimą.

Kartu įveikėme Sovietų monstrą, tik kartu įveiksime virusą.
__________
Paaiškinimas apie kai kurių asmenų baimę vakcinuotis. PSO apie vieną iš skiepų: „Remiantis naujausiais turimais duomenimis, Trombozė su trombocitopenijos sindromu (TTS) rizika vartojant Vaxzevria ir Covishield vakcinas atrodo labai maža. Jungtinės Karalystės duomenys rodo, kad rizika yra maždaug keturi atvejai milijonui suaugusiųjų (1 atvejis iš 250 000), kurie gauna vakciną, o Europos Sąjungoje (ES) šis skaičius yra maždaug 1 iš 100 000. Šalys, vertinančios TTS riziką po skiepijimo nuo COVID-19, turėtų atlikti naudos ir rizikos analizę, kurioje būtų atsižvelgiama į vietinę epidemiologiją (įskaitant sergamumą ir mirtingumą nuo COVID-19 ligos), amžiaus grupes, skirtas skiepijimui, ir alternatyvių vakcinų prieinamumą.“

Daugiau skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kazys

Visu pirma mūsų valdžia tegul pasako iš ko gavo užduotį ;SUVAKCINUOTI VISĄ POPULIACIJĄ:.

Jules

Argi mes teisinė valstybė, kai pravardžiuojami, kaip Sovietų kariuomenėje, ypač galintys tapti konkurentais eksbolševikams? Ir kuo tik mus nevadina dezi propagandistai, dezinformacijos propagandistai, arba kitaip, elito parinkti influenceriai, piarščikai, skirti runkelyno suvaldymui ir prievartinei vakcinacijai. Lietuva nebeturi suvereniteto – jis seniai atiduotas Pasaulio Vyriausybei, Pasaulio kunigaikščiui, arba jos padaliniui, laikinai vadinamam PSO.

Armonautas

PIŠ kalba, kad neįsileis neskieptų į parduotuves. Bet kažkodėl nemini autobusų. Dar uždrauskite naudotis viešuoju transportu. Įdomu, kas nugalės. Ar verslas užsilenks netekęs 50 proc. klientų, ar PIŠ suskiepys 100 proc. brangiųlietuvosžmonių (populiacijos).

Armonautas

Ryte virš Vilniaus mačiau Šimašiaus lėktuvėlį su uodega. Lėktuvėlis skraido taip aukštai, kad neįmanoma perskaityti, ką Šimašius nori pasakyti. Kam tada skraidyti? Eilinė parodija už visų pinigus.

Priverstinis vakcinavimas

Labai abejotinos naudos vakcina, savyje slepia kažką negero. Dar niekada valdžia taip nesirūpino žmonėmis. O kad paniškai bijoma viešų, atvirų ir išsamių diskusijų šia tema, tik patvirtina itarimus.

Nežinau, gerb. autoriau,

kokio naivumo ir nesiorientavimo žmogus turėtų būti, kad tikėtų valstybine statistika.

Diedas

Kas savaitę bendrauju su draugais Amerikoje, jie apie koronę kalba kaip apie praėjusį dalyką. Visi apribojimai nuimti.
Dabar esu Olandijoje, jokių karantinų, jokių pasų, jokių kaukių. Nors rodyklę kur galima pasivakcinuot mačiau. Laisvas pasirinkimas.
Lietuvoje vyksta agresyvi viešų ryšių akcija su prievartos elementais.
Vyriausybė, medikai ir valdininkai paversti serumo platintojais.
Matyt verslas sunkiai einasi, todėl griebiasi teroro.

Bet užtad, Diede,

susižinok, kas Lietuvoje vyksta, kai eksbolševikų ir kagebistų anūkėliai žada mus badu marinti ir Žmonijos priešais paskelbti.

Valdiška statistika

dabar tiki tik mokslo pirmūnai(zubrylos) ir Kapsukės studentai.

stasys

O kas dabar vyksta ne diskusijos skiepu naudingumo klausimais ? Argumentu yra įvairiausių tik vieniems jie atrodo keisti ir propaganda valstybinė o va kita nuomonė tai jau ne . Vyriausybė privalo ginti savo kaip vykdomosios valdžios interesus o ji už tai kad tas skiepijimosi procesas nesustotų o va kiti prieš juos . Ir vieni ir kiti traukia informacija nežinia iš kur . Vienok procesas skiepijimosi vyksta iš lėto bet užtikrintai ir kai kam po kojomis žemė slysta ir nenuostabu . Na faktas toks jog Lietuvoje matyt nerasime prievarta paskiepito piliečio , todėl kalbėti apie pažeidžiamas žmogaus teises kaip ir ankstoka ,autoriau .

jee...

negi teturim tik viena neindoktrinuota intelektuale tapuse puikia politologe – Nida Vasiliauskaite?..
vatsi kylanti youtubes zvaigzde ir galetu politikams su viesurysiu influenceriais prakrapstyt akis.
zr.: youtube NEredaguota.

AAA

Šių dienų Lietuva – mažoji Rusija, nes lygiai tas pats, ta pati prievarta, bauginimai, visuomenės supriešinimas, patyčios:(. O gal nereikia tuo stebėtis, žinant, kas mus dabar valdo?

štaziui

stazele, eik, užsivazelinink analinę angą ir grįžk aptarnauti šeimininkų.

AAA

Paskutiniai duomenys iš Anglijos dėl mirtingumo nuo Delta atmainos:
a)Nepasiskiepiję – mirė 34 iš 35‘521 užsikrėtusių, mirtingumas 0,1 proc.;
b)Vieną kartą pasiskiepiję – mirė 37 iš 17‘642 užsikrėtusių, mirtingumas 0,21 proc.;
c)Pilnai pasiskiepiję – mirė 26 iš 4‘087 užsikrėtusių, mirtingumas 0,64 proc..

Taigi, ne viskas taip jau paprasta ir gražu su tuo pasiskiepijimu. Ilgalaikės pasekmės žmogaus imunitetui nėra žinomos. Iš tikro tai šie visi skiepai – eksperimentiniai, todėl eksperimentai su savo piliečiai, ir ne tik, – nusikaltimas žmogiškumui.

Tikėtina, kad pasiskiepiję yra silpnesnės sveikatos žmonės. Tai gali lemti jų didesnį mirtingumą.

Prašalietis

Kvailumo ir idiotizmo viršūnė yra pasiekta, kai žmonių kaip gyvulių bandos ar atskiro žmogaus sveikata pasidaro komercijos objektu, kur „protingi” puskvailiai „samprotauja” apie susigalvotą pusiau mistinę, nes joks didžiausias mokslininkas iš tiesų nežino ir gali tik „moksliškai prognozuoti”(gilioje senovėje varvarų ir čiabuvių gentyse tai darė pripažinti šamanai, žyniai…) galimą bandos ar atskiro bandos nario skiepijimo naudą ar nenaudą. Kaip ir „protingai pasamprotauti” apie atskiro nesiskiepijančio žmogaus „nenoro žalą” bandai, kai nesiskiepijantis gal būt bijo būti statistiniu 100000-uoju ar 250000-uoju paskiepytu eksponatu numirusiu nuo skiepo… Normalioje žmonių visuomenėje visais laikais buvo kiekvieno žmogaus sveikata visų pirma kiekvieno žmogaus personalinis reikalas, na o gyvulių bandos sveikatos reikalai yra jos piemens ir bandos šeimininko reikalas. Gyvulių bandos sveikatos „politika”- ką geriau šerti, ką… Skaityti daugiau »

Armonautui 8:02

Taip, taip nesiskiepijusieji negalės naudotis viešu transportu ir tarpmiestiniais autobusais. Jeigu tie žmonės ištupės visą kadenciją, Lietuvos neliks. Jie zombiai.

Al.

,,Turime įtikinti, ypač rizikos grupėse esančius asmenis skiepytis nuo Covid-19, nes skiepo nauda tose grupėse akivaizdžiai persveria rizikas.” Taip, turim įtikinti skiepytis. Rizikos grupėje esančius – ypač. Taigi, vėl – visus, nes nesunku pastebėti, kad visi mes, ne tik mūsų tauta ar rasė, bet ir visa žmonija netikėtai atsidūrėme rizikos grupėje. Pasaulio vyriausybė nusprendė, kad mūsų aiškiai per daug. Ir, kad bendrai mes esam labai neteisingi.

ah1

medicininiai eksperimentai su žmonėmis draudžiami.
Ne medicininiams eksperimentams su lietuvių tauta.

kare kaip kare,ponai

Pandemija ir žuvusiais nuo jos ir ekonomikos krachu – tai tiesiog nematomas , negirdimas karas. O jau kare , visad atsiranda norinčių,kad juos apgintų pilietiškiausi,stojusieji į pirmas linijas. O jau užnugario „kovotojai” – šiandien patys ,patys balsingiausi, pačias graudžiausias ir besipiktinančias demokratijos krachu kalbeles skleidžiantys….Tik pamirštama, kad kare su demokratija, jos normomis ir daugeliu kitų taikos meto civilizuotų gėrybių nori /nenori reikia laikinai (tikėtina) atsisveikinti. Čia svarbiausi laiku priimami sprendimai . Ne visuomet gal būt ir optimaliausi. Todėl čia pragydę pusinių priemonių agitatoriai man kelia , atvirai pasakius , šleikštulį . Nei daugiau ,anei mažiau.

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top