Vytautas Sinica. GENZELIO KNYGOS PRISTATYMAS: AR LIETUVA IŠLIKS LIETUVIŠKA?

Veidaknygė

Jūs juk nemanėte, kad išbūsiu porą mėnesių, neišleidęs naujos knygos? Kovo mėnesį pasirodė signataro, profesoriaus Bronislovo Genzelio rinktinė „Ar Lietuva išliks lietuviška?“ Pavadinimas pasako viską.

Kviečiame į jos pristatymą Vilniuje, A. Mickevičiaus bibliotekoje balandžio 11 dieną, 17.30 val. Dalyvaus filosofai prof. Radžvilas, doc. A. Jankauskas, dr. V. Rubavičius ir aš, tiesa, ne filosofas.

Realiai Genzelis su Ozolu buvo du pagrindiniai žmonės, nuėję labai plonu ledu – įstoję į komunistų partiją ir taip gavę galimybę atnešti tikrąją mūsų civilizacijos filosofiją į Lietuvą ir į lietuvių kalbą. Po 20 metų pasinaudoję savo statusu kurdami Sąjūdį ir išvedę Lietuvą iš okupacijos. Genzelis, žinoma, nebuvo Sąjūdžio lyderis. Bet kartu su keliais kolegomis buvo Sąjūdžio smegenys. Tai nepaprastai įdomi asmenybė, kuriai pagal prieškarinę minties tradiciją labai rūpėjo lietuvybė ir valstybingumas, nors pats save laikė kairiuoju.

Todėl tegul nebus keista, bet bus įdomu, kad Genzelio politinių tekstų rinktinę sudarė VU TSPMI docentas Algimantas Jankauskas, įvadą parašė prof. Vytautas Radžvilas, „recenzavo“ dr. Vytautas Rubavičius, o išleidau aš. Tokie, „dešinieji radikalai nacionalistai“, kaip jums pasakytų LRT tyrimų skyrius. O iš tikro tiesiog nacionalistai, koks buvo ir Sąjūdis, ir valstybingumo siekis apskritai.

Tad kam įdomu ne tik pažinti ar prisiminti šį didelį žmogų, bet ir pasikalbėti apie lietuviškąją tapatybę, kalbą, kultūrą ir atmintį, kviečiu į susitikimą. Lauks ir naujoji knyga mažiausia leidėjo kaina. Negalintiems, bet norintiems – knygos įsigijimo nuoroda komentare.

Politinė reklama, kaip viskas iki birželio 9 dienos.

4.8 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top